Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudjàtok, hogy jó...

Honnan tudjàtok, hogy jó szülők vagytok és nem teszitek tönkre a gyerekeiteket, akár csak jószándékból?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 13:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van és egyedül vagyok, így írtam. Vannak persze hullámvölgyek, amikor minden összejön, de nem gáz, ha az ember önmaga a gyerek előtt. Lehet haragudni és kibékülni, lehet sírva elvonulni, aztán újra megölelni egymást, lehet egész nap szaladni ide-oda és bosszankodni, hogy ma semmi nem sikerül, aztán mégis összebújni az esti mesénél. Szerintem ezeket mindenki átéli és ez normális.
2022. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
21 igen, minden este van összebújás, külön-külön 30 perc meseolvasás mindenkinek, aztán szeretgetés. Sosem fekszünk le mérgesen. De amikor elalszanak, akkor jön a bűntudat, hogy mi mindent csináltam/vagy csinálhattam rosszul aznap.
2022. aug. 9. 09:59
 23/33 A kérdező kommentje:
Amikor sikerül kitakarítanom a házat, megsütni a kedvenc sütiket és a gyerekek sem ölik egymást és szót is fogadnak, akkor tényleg a világ legboldogabb emberének érzem magam. De sokszor ez nem így jön össze…
2022. aug. 9. 10:01
 24/33 A kérdező kommentje:
Kedves 17es! Ha nekem egy gyerekem lenne, akkor a következőkön rágódnék: Nem árt-e a gyereknek, hogy nincs testvére, hogy nem tanul meg osztozkodni, hogy ha meghalunk a férjemmel tejesen egyedül marad, ha mindent megkap (egykés gyerekeknél gyakori) akkor nem lesz-e belőle egy önző ember. Stb. Semmi sem fekete és fehér, én egyke vagyok és mindig a világ legszomorúbb dolgának éreztem, hogy ha egy gyerek van a családban! Szóval nem gondolnám, hogy (nekem) ez lett volna a tökéletes élet! De köszi a hozzászólást!
2022. aug. 9. 10:10
 25/33 anonim ***** válasza:
39%

"akkor nem lesz-e belőle egy önző ember. Stb. Semmi sem fekete és fehér, én egyke vagyok"


Sose tanultál meg osztozkodni és önző lettél? És szerinted egy olyan gyerek akinek testvére van, az sosem lehet önző? Ellentmondásokba keveredst magaddal, közben meg mondod, hogy nem minden fekete és fehér. Semmi gond az egykeséggel ha a szülő jól kezeli. Nem egy testvértől nem lesz önző egy gyerek.

2022. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Igen én eléggé önző gyerek voltam.
2022. aug. 9. 10:34
 27/33 anonim ***** válasza:
39%
A gyerekek önzőek, ez természetes egy pontig. Én is az voltam, pedig volt testvérem. A kérdés az, hogy önző felnőtt lettél-e?
2022. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
És akkor lehet mérlegelni, hogy mi a rosszabb, egy frusztrált anyuka egész gyerekkorodban, aki sose ér rá(d), vagy tesó nélkül felnőni... nyilván költői a kérdés, mindkettő egyformán szar tud lenni, és mindkettőből ki lehet hozni a legjobbat is.
2022. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Igen, mindkettő szar. Egyébként ma már sokkal derűsebben látom a helyzetet.
2022. aug. 9. 11:15
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit lazábbra kéne venned a dolgokat, kérdező.

Nem kell tökéletes rendnek és tisztaságnak lennie, és nem kell mindig mindenkinek a kedvenc sütijét megsütnöd.

Én azt is brutálisnak tartom, hogy esti mese 3x30 perc vagyis másfél óra! És ehhez még hozzájön a fürdetés ideje. Talán a legnagyobb megfürdik maga, de a másik kettőt fürdetni kell.


Szerintem ott hibázod el, hogy tökéletes anyuka akarsz lenni. Ezt el kell engedni! Menjen minden a maga útján, jusson a legfontosabbakra valamennyi idő, de nem kell túlzásokba esni.

2022. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!