Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél 2-3 év korkülönbség...

Akinél 2-3 év korkülönbség van, hogy viselte a nagy a kicsit?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy sokkal kevesebb jut anyából, mint eddig, meg az ilyen dolgok, hogy ne zajongjon, ha épp alszik a kicsi...stb. mennyire viselte meg a nagyot a megváltozott felállás? hogy változott a napirend?
2011. okt. 2. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha rám hallgatsz,csak akkor szülöd a 2.-at amikor a nyg már bőven ovis. nekem a 2 gyerek között 20 hó van,most h a kicsi is már elmult 2,és a nagy ovis,most lett jobb a helyzet. eddig rémálom volt..:(
2011. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nalunk 3 es fel ev van a ket teso között, de nagyon huzos volt az elsö 2 ev a kicsi születese utan. Allandoan feltekeny volt, barmit csinaltunk. Egyszerre nem tudtam ketfele szakadni, es a kicsi miatt egyre kevesebb idöm maradt a nagyra. Ez 1 es 2 eves kor körül volt a legroszabb. Viszont ugy hallottam, hogy kesöbb jo testveri viszony lehet közöttük, csak a neveles is segitse, mi azon vagyunk :)

Amugy szerintem 2 eves kor utan könyebb a nagyobb gyerekkel, egyre okosabb es ahogy az elöttem szolo irta, ovodaba valo bekerüles utan megvaltozik a helyzet. El kell fogadnia, fel kell dolgoznia minden nagyobb gyereknek a kicsi erkezeset, kortol es nemtöl függetlenül.

2011. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát műr nem tudok mit tenni, ui megvan a kicsi már 3 hete... :) a nagy meg dec. végén lesz 3.
2011. okt. 2. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
a 2. valaszolo vagyok, annyit meg, hogy a legfontosabb a nagyobbik gyerek "lefoglalasa", ha lehet kreativan vagy masok altal (nagyszülö, apa stb.) Persze igy is lesznek nehez napok, amikor a nagy hisztizik a kicsi miatt, de idövel enyhülni fog, ha a kisebb elkezd jarni, es föleg amikor elkezd gagyogni, majd beszelni. Nalunk igy volt, a kicsi amikor beszelni kezdett, a nagy kicserelödött, azota kötödik hozza es büszke az öcsire. Szoval kitartast kivanok nektek, minden jot es mindenekelött könnyü nevelest!
2011. okt. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, ujra en vagyok, lemaradt, hogy GRATULALOK a kistesohoz!!! Egyforma nemüek a gyerekek? Azt hallottam, hogy fiu-lanynal könyebb, nalunk ket fiu van, lehet ez is nehezitette...de tul lehet lenni rajta, olyan gyorsan telnek a honapok ket gyerekkel, majd meglatod ;) Sok boldogsagot nektek!!!
2011. okt. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év 4 nap van a kettő között, a fiú a nagyobbik. Nagyon jól bírta a kistesót. Kétszer volt, hogy mikor etettem, akkor odanyomult, és kicsit át kellett helyezzem, de más gond nem volt. Nem különösebben volt oda érte úgy tűnt, ugyanakkor időnként befeküdt mellé a kiságyba, szóval csak szerette.

Utólag azt mondom, nem volt annyira nehéz, mint amilyennek megéltem. Azért, mert az ember izgul, hgoy mi lesz a következő pillanatban, eleve idegesebb, vagy nyugtalanabb inkább, pedig lehet nem is lesz semmi gond, de ez a fölösleges idegelés kikészíti az embert eléggé. Ha meg van is oka, akkor még rosszabb. Nálunk még szerencsésnek mondhatom magunkat, a másik a pelusozás volt még egy évig, hogy kettőt, és hát 2 éves igazán nem sokkal nagyobb még. Két év múlva már határozottan könyebb volt viszont.

Nálatok az ovi beszoktatáshoz, ha akkor kezdi majd a nagyobbik, lehet féltékeny lesz, mert azt hiheti a kicsi miatt külditek, ilyenek szoktak lenni. Persze ezt ők nem mondják. A szobatisztaság szoktatásba is bekavarhat, ha fentáll még.

Sokkal kevesebb nem hiszem, hogy jutott belőlem, mert a kicsi azért alszik még elég sokat, amikor jut idő a nagyobbikra. Apuka remélhetőleg besegít, és nem a tisztaság, a rend kell legyen a legelsődleges szempont. Nekünk ezt nehéz volt megérteni, de már értem.

Ne idegeld magad előre, lehet könyebb lesz, mint amit másoktól hallassz !

Gratula !

2011. okt. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor nagy menjen oviba. könnyebb lesz mindenkinek
2011. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!