Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, nagyszülők, aki akár...

Szülők, nagyszülők, aki akár csak néha is, de posztoltok a gyerekeitekről, unokaitokról. Mit szóltok ha az akar 6 éves gyerek bejelenti hogy többé ne tedd és szedd le az összeset?

Figyelt kérdés
Megteszitek? Hogyan erint? Hogy fog kinezni az oldalotok mostantol hogy a gyereketek, unokatok tobbe nem lehet rajta?

2022. aug. 10. 08:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%

"Viszont utálom azokat a szülőket, akik azt hiszik, az ő gyerekük körül forog a világ és ezért nem töltenek fel semmit. Ennyi erővel ne menj ki az utcára, ha ennyire félsz az élettől."


Ja igen, az internetre feltölteni a személyes adatokat az pont az, mint kimenni az utcára.

Mondjuk neked lehet, mert bizonyára ott éled az életed (a neten).

Meg az is egy csöppet ellentmondásos, hogy azok a szülők hiszik azt, hogy a gyerekük körül forog a világ, akik NEM teszik kirakatba. Ha valaki csinál közösségi oldalt magának, azt elvileg a saját nevére készíti, tehát tudna saját magáról érdekes tartalmat feltenni, ha akarna, de érdekes módon elég sok szülőnek ez szinte kizárólag a gyerekei mutogatásából áll. Olyat is látni, aki saját magáról egy db képet nem tesz fel magáról évek óta, mert szégyelli, hogy elhízott, de a 3 gyereke nonstop szerepeltetve van az oldalán. Amíg vékonyabb volt, folyton ő pózolt, de már nem tartja magát vállalhatónak, ezért jönnek képbe a gyerekek.


De persze, a gyerekük személyiségi jogait tiszteletben tartóknál forog a gyerek körül a világ... 🙄

2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg a peldakent felhozott nő gyerekei sem érdeklik a kutyát sem rajtad kívül, megnyugodhatsz.
2022. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Egyébkent itt nem biztonsagi okbol kerdeztem. Hanem mert a gyerek nem akar szerepelni.foleg mas oldalan. Az okat o tudja, nem akarja megmutatni masnak es kesz.
2022. aug. 10. 12:29
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Hát nyilván, ha ő kéri,privátra raknam, hogy csak én láthassam. Aztán ha meggondolja magát egyszer, visszatenném a láthatóságot. Nálunk ez nem probléma, mert 6 évesen imád fotózkodni, és ha készül egy kép róla, azt mondja "mutasd meg mindenkinek". Vannak itthon kinyomtatott képei, ha valaki átjön, szívesen mutogatja azokat is.

Inkább azon kéne gondolkodni, miért nem szereti a képmását ennyi idősen,mert lehet, hogy önértékelési problémái vannak.

2022. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Egyértelműen leszednem, és nagyon büszke lennék rá, amiért ilyen érett, bar érzem a kérdésben hogy inkább hipotetikus, mint valosagalapu.

Egyébként én semmit nem raktam ki róla sehova, az osztalytalalkozomon sokat huledeztek is, hogy hogy lehet gyerekem, ha nem látták a facen... Egyszerűen nincs hozzá jogom, ezt a döntést érte hoztuk meg, és nem helyette, ahogy azok teszik, akik felrakjak őket. Persze nem ítélek el senkit, mindenkinek a maga döntése, de azt azért jó lenne észben tartani, hogy a gyerek nem a tulajdonunk, és ha nem is 6 évesen, de bármikor számon kérhet majd azért, hogy miért tetted fel az internetre a beleegyezése nélkül, teljesen jogosan. És hiába törli le akkor az ember, ha egyszer már felkerult, azt tudjuk hogy fenn is marad...

2022. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
30%
"Ha felkerült, fenn is marad.." Hol marad fent? ha letörlöd és ki fog a gyereked letörölt játszóteres képei után nyomozni? Komolyan gondolod, hogy bárkit erdekel? Az ilyen megkeseredett barmok miatt nem lehet manapság egy osztályképet csinálni vagy szülinapi zsúron fotózni. A gyerekedből meg paranoiást fogsz nevelni.
2022. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy írtam mindenkinek a saját döntése, én nem ítéllek el, akkor te se tégy így!
2022. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%
Szóval, hol marad fent es hogyan lehet megnezni a letorolt fb kepeket? En az ostoba embereket ítélem el, akik maguk sincsenek tisztában dolgokkal és hulyesegekkel tomik a gyerekeik fejét. 6 évesen az a nem normális (szerinted:"érett"), hogy tudja, mi az a közösségi oldal és az sem normális, ha elégedetlen a képmásával. Vajon ki ültethette belé a szorongást, inkább azzal kéne törődni.
2022. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

#18

Te tudod, hogy addigra, mire te letörlöd, kik és milyen célból mentettél le, és adták tovább?

Te láthatóan nem tudsz semmit a témáról, meg mindent elbagatellizálsz.

Olvasd el a cikket, feltéve ha nyitott vagy rá, hogy gazdagítsd az ismereteidet.


[link]


De mivel úgysem fogod, hisz nem fér bele a saját igazságodba, itt egy részlet a magyar kiberbűnözés elleni főosztály főnyomozójától:

"Rendszeresen találkozom olyan képekkel a munkám során, amelyek ruhában lévő gyerekekről készültek, és nem tudjuk, hogyan jutottak el az illetőhöz. Feltehetően a közösségi médiából töltik le, ezért a saját ismeretségi körömben egyáltalán nem szoktam javasolni, hogy kirakjanak bármilyen képet a gyermekről, mert az előbb-utóbb akár egy ilyen elkövető birtokába is kerülhet."

2022. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Ezért mondom, ennyi erővel ne lépj ki az utcára. Mindenki okostelefonnal rohangál, 0,5 másodperc alatt lefényképezik a gyereked. Arról nem is beszélve, hogy egy fényképezőgéppel meg akár 50 méterről is lefotózzák nagy felbontasban pl egy erkélyről is. Szóval ezután szerintem ne menjetek sétálni se, a gyereknek meg tömjétek meg a fejét, hogy milyen veszélyes a világ.
2022. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!