Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor dől el, hogy jobb- vagy...

Mikor dől el, hogy jobb- vagy balkezes lesz-e?

Figyelt kérdés
20 hónapos lesz a fiam. Vmikor a jobb, vmikor a bal kezét használja evésnél, rajzolásnál. De többnyire inkább a balt. Valószínű, hogy balkezes lesz? A nővére mindig a jobbat használta, jobbkezes is lett.

2022. aug. 27. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Legkésőbb nagycsoportos korra kell kialakulnia. De addig bármikor kialakukhat.

Lányomnál 1,5 évesen egyértelmű volt, hogy balkezes.

Fiam még most 3 évesen is felváltva használja, de ez teljesen normális.

2022. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én kisfiam 2,5, egyelőre felváltva használja, talán a jobbat többet, kanalat, fogkefét abba fogja de a ceruzát meg ballal fogja. A családban sok a balkezes, ezért nem lepne meg ha az lenne.
2022. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálam rajzolásnál látták egyértelműen anyámék. Ahhoz pedig nem kell nagycsoportosnak lenni.
2022. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A fiam jobbkezes és az elején két kezét használta, de a jobban ügyesebb volt, sejtettem hogy jobb kezes lesz. Bölcsiben még bal kézzel is rajzolgatott, de mivel sikert maga szemszögéből mindig a jobbal ért el, a bal kezes dolgok elkoptak
2022. aug. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
26 vagyok és felváltva használom, őket, mert anyám annó rám akarta erőltetni a jobbkezességet. Meg is lett az eredménye.
2022. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

"Nálam rajzolásnál látták egyértelműen anyámék. Ahhoz pedig nem kell nagycsoportosnak lenni."


Okoska: kezdetben minden gyerek mindkét kezét ugyanúgy használja. Csecsemő- és kisdedkorban ez a norma. Pont az a baj, ha nem így tesz. Izomtónuszavarra, idegrendszeri problémára utal, ha egyik oldali végtagjait preferálja. Bizony, rajzolásnál is.

Leghamarabb 1,5 éves kor körül dőlhet el, de még az is kicsit korai, odafigyelést igényel, hogy nincs-e mögötte más ok.

A nagycsoportos kor pedig a felső határ, az iskolaérettség miatt.

2022. aug. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még van idő, hogy eldőljön. Amúgy az sem lenne probléma, ha balkezes lenne, csak furcsa, mert nincs a családban.
2022. aug. 28. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a távolabbi rokonságban sincs balkezes, én mégis az vagyok, már oviban látták hogy az leszek
2022. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!