Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más ennyi idős gyereke is...

Más ennyi idős gyereke is küzd ezekkel a problémákkal?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom aki elmúlt 2 éves de aggódok pár dolog miatt vele kapcsolatban. Az utóbbi időben egyáltalán nem akar normális főtt ételt ebédelni, csak ropit, sajtostallért, dörmit vagy tejszeletet. Sajnos sokáig üveges kaját kapott de sose szerette nagyon. Viszont ha bármit főzök neki legalábbis elkezdtem próbálkozni neki egyszerűen nem eszi meg. Pedig a krumplis tésztát mostanában szerette. Folyton a tejszeletet, dörmit kéri de ezek meg megfogják a székletét és csak nasi nem ebéd. Reggelire vacsira eszik azért felvágottakat, virslit, tojást meg kap még kétszer tápszert. A másik hogy ezt a tápszert hogyan lehetne elhagyni hogy sa tejet kapjon? Mennyi tejet kellene neki adni reggel este? Az a helyzet hogy próbálkozik már egyedül enni de sokszor még etetnem kell különben semmit nem enne inna. Bilire még Karácsonykor tavasszal rault párszor mondta is hogy bii kaka de már jó ideje nem akar se a bilire se a wcre ráulni. Azt hittem nyáron elkezdjük a szobatisztaságot de nem sikerült és ha eszébe is jut a bili ruhastol ül rá. Pedig érzi meg mondja is ha pisil kakil a pelusba. Kicsit aggódom ovikezdesig hogy fogunk eljutni az önálló evésig ivasig és a szobatisztaságig. Kicsi korában mindig az etetőszékbe ült de már jó ideje nem akar beleulni így sajnos sokszor mese közben eszik vagy játék közben. Kicsit csalódott vagyok hogy ennyire nem tudok elérni nála semmit.
2022. szept. 5. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

"Az utóbbi időben egyáltalán nem akar normális főtt ételt ebédelni, csak ropit, sajtostallért, dörmit vagy tejszeletet"


Az én hasonló korú gyerekem nem ismeri ezeket a dolgokat, ezért nincs ilyen problémánk. Heti 1-2 alkalommal kap kukit vagy valami kis falatnyi rudit, de egyáltalán nincs napi szintű nasizás, hogy azt érezze, neki ez ebéd helyett jár, mert úgyis kapni fog.

2022. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Vedőnőt nem kerdezted?


Nem mered kivárni h valóban éhes legyen? Nasival csak elcsapja az étvágyát...

2022. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam sem tudta, hogy van más lehetőség, sem arra hogy mit egyen, sem arra, hogy hol.

Így a kis székében evett önállóan 1.5 éves korától ha fáradt akkor én folytattam, 8 hósan kapott kanalat és onnan szépen haladtunk.

A bili meg van akinek egyik napról a másikra alakul, van akinek idő kell, 3 évesen levettem, volt pár balaset, csak pisi.

2022. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Most majd kapsz egy csomó választ normálisan evő gyerekek anyjától. Az enyém sem ette meg soha a főtt ételt, most 5 éves és nem eszi meg, se oviban, se itthon. Azért igyekszek nem tejszeletet, vagy dörmit adni, de mivel valamit kell ennie, kap lencsés pufit, sós kekszet, joghurtot. Szobatisztasághoz kicsi. Milyen ovi? 1 év múlva lesz ovis, nem?
2022. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha választhatnék én is inkább dörmit ennék tökfözelék helyett nyilván. Sőt a kisfiam is azt választaná, de mivel nem választhat, ezért azt kap amit főzök. Ne tarts otthon nasit, és akkor hidd el éhes lesz, eszik.

Te vagy az anyuka ,neked kell irányítani nem neki, te szabd meg a határokat, ne ő. Nagyon rossz irányba haladtok, állj a sarkadra és kezd el nevelni.

Szobatisztaság ráér, ritka manapság 2 évesen.

Egy óvodapedagógus

2022. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szereti az édességet a 2 éves, de azért lehet vele már "bizniszelni". Mondjuk arra vigyázni kell, hogy konkrétumokat mondjak, mert az "egyél egy picit, és utána kaphatsz tejberizst" az úgy néz ki, hogy eszik egy negyed falatot, és aztán kijelenti, hogy ő evett egy picit, most már jár a tejberizs :D Ha konkrétan megmondom, hogy egye meg a répát a levesből vagy egy egész fasírtot vagy valamit, és csak akkor jár a desszert, akkor azt elfogadja. Nem mondom, hogy egyetértek ezzel, sőt, de azért mégis csak el lehet érni így, hogy normális kajából is lecsússzon pár falat.

Az etetés viszont olyan dolog, hogy én rábízom a gyerekre, mennyit eszik, nem etetem. Ha eszik egy falatot, akkor annyit, ha semennyit, akkor semennyit. Éhen halni nem fog, ha nem etetem, akkor sem. Nem szabad görcsösnek lenni a témában, mert azzal alapozod meg a későbbi étkezési zavarokat. Néha kínálgatni kell, megkérdezni kér-e ezt vagy azt, de erőltetni nem szabad. Nekem legalábbis ez a mantrám. A gyerek meg lehet, hogy nem hatalmas nagy étvágyú, viszont mindent szívesen megkóstol, és a bölcsiben is ájuldoznak a gondozók, hogy kb az egyetlen a csoportban, aki sosem hagyja teljesen érintetlenül a kaját.


A szobatisztaság szerintem is korai. Ha nem akarja, kár erőltetni, oviig van egy évetek, addig még rengeteget fog változni. Nálunk sem szobatiszta még, érdekli a téma, de nem működik a gyakorlat. Sokszor kéri, hogy vegyük le a pelust, húzzunk inkább bugyit, de akkor csak a bugyiba pisil/kakil a pelus helyett, hiába tudja és mondja is, hogy oda nem szabad, csak vécébe/bilibe. Nem szól előre, csak utólag, ami persze jó irány, de azért mégsem a teljes érettség jele. Én hagyom, hogy a maga tempójában fedezze fel, ismerkedjen az érzéssel, nem lesz pelenkás 20 éves koráig, szóval nem kell sürgetni. Majd megérik erre is egyszer.

2022. szept. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Őszintén szólva én nem értem, hogy egy kétéves miért kap még napi kétszer tápszert. Szerintem az eltelíti, nem elég ehes. Semmiféle tejjel nem kell a tapszert kiváltani, el kell hagyni és hagyni, hogy megéhezzen. Ha a főtt étel igy se kell, akkor ebedre is lehet virsli és tojás, joghurt, de dörmi meg hasonlók semmi esetre. A gyümölcsöt eszi? Amúgy tenyleg nem szabad erőltetni. Én egyedül ezt a tapszerezést nem ertem.
2022. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Es ha édesen készíted? Egy csomó kaját lehet edesen, paradicsomos tészta, túrós cuccok, mezes-mustaros dolgok (pl sült mezes-mustaros répa isteni!!), még a krumplis tésztát is lehet. Az én fiam igy szerette meg a főtt ételt, aztán fokozatosan egyre sósabb dolgokat is kapott, most már tök jó a helyzet.
2022. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Ja, persze, aki normálisan etet, annak a gyereke mindig pont jóevő 🤣
2022. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyertek le a tápszerről. Kínálj neki reggel mondjuk rántottát/omlettet kenyérrel, valami zöldséggel és mellé egy pohár tejet vagy kakaót. Kétévesen már bőven ehet mindent, amit ti is, reggelizzétek ugyanazt együtt. Gondolom, még otthon vagy vele, úgyhogy a többi étkezés is legyen közös. Bátran adj neki rendes fűszerezésű, ízes ételeket - amik legyenek színesek is, tök sokat számít, hogy ha ránéz a tányérjára, legyen is kedve megkóstolni az ételt. Ha megoldható, legyen alternatíva, józan kereteken belül (pl. nem kér húst, oké, akkor kaphat tofut).
2022. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!