Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti láttatok már olyat, hogy...

Ti láttatok már olyat, hogy egy szülőnek ténylegesen elege lett a felnőtt gyereke semmitevéséből (egyéb problémák) és kitette a szűrét?

Figyelt kérdés

Többször olvastam ezen az oldalon, olyan kérdéseknél, ahol otthon lakó, harmincon felüli, alkoholista vagy hasonló "gyerekről" volt szó. Tehát nem dolgozik, nem is akar és hasonló. Vágd ki, mint macskát sz-rni. De van olyan aki tényleg megteszi ezt?

Rokonságban is van két ilyen ember, az egyiknek már totálisan készen vannak a szülei, folyamatosan panaszkodnak, de nem tesznek semmit. A srác meg csak lopkod tőlük folyamatosan. Rendesen dühítő ahogy a szüleivel bánik. Belegondolva lehet én sem tudnék ilyen helyzetben mit tenni, mert folyamatosan az menne a fejemben, hogy én rontottam el, én vagyok érte felelős.


2019. jan. 5. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A bátyám 27 évesen dolgozott bár, de otthon lakott. Apum azt mondta, hogy felnőtt ember, ezt nem illik, viszlát. Kapott nagyon sok segítséget, azóta nagyon sikeres a munkájában, van saját családja.
2019. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Sot olyan eldurvult esetek is voltak ahol a szulok a birosagig fajultak, benne volt a hiradoba, de ez a spanyoloknal tortent.
2019. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Haverom 30 évesen még otthon lakott (de már 20 éves korától dolgozott).

Anyja apja megunta, eladták a 4 szobás házat, és elosztották a családban a pénzt. A srác annyit kapott, hogy egy 2 szobás panellakás felét ki tudta fizetni, a másik fele hitel.

2019. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.
2019. jan. 5. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Nővérem 31 évesen is otthon élt és egy stúdióba eljárt webcamozni (netes prosti , neten mutogatja a testét jópénzért), a családi kasszába nem szállt be egy forinttal sem, ha valami nem tetszett neki otthon már rögtön hisztizett és húzta a száját, szüleimmel lekezelő és flegma volt. Szüleim ezt megunták és megmondták neki hogy 1 hónapja van elköltözni, lecserélik a zárat. Hatalmas hiszti lett ebből, ami miatt még aznap “kikerült” a lakásból. Azóta egyedül él egy albérletben és nem sokat tudunk róla... én már 19 éves koromtól különmenfem és tisztességes munkám van, párommal családot tervezünk.:) 24/N
2019. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
78%
Én nem láttam még. Ahol a szüleim és a rokonok laknak, szinte lehetetlen önállóan házat venni, vagy örökölnek vagy valakinek a szüleivel laknak. Szóval el se terjedt ez a kirakom-dolog. Nincs munkahely, szinte mindenki közmunkás, arra hitelt nem kap, önrész nulla, úgy meg nem lesz saját otthona, pedig ott egy családi ház 5 milla körül van. Lányokat/nőket még inkább "elküldenek" otthonról mert még mindig él a szokás hogy ha van pasi, akkor annak a családjához kell költözni. Szóval a felnőtt lányaikat nehezebben tűrik meg és a lányok is inkább menekülnek el a pasi családjához. De a felnőtt otthon élő 30-40 éves pasas teljesen normális a környéken. Közmunkából hová is mehetne? + ő örökli a szülei házát, így a szülők nem is küldik el.
2019. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Ne ítélkezz!Mert sokszor teljesen más áll a háttérben,mint gondolod.


Lehet betegség is,de mindenki arra gondol egyből,hogy naplopó,semmittevő.

Persze vannak ilyenek is.

De az otthon élők nagyon pici részét alkotják ezek.


Mindenkinek megvan a saját oka,amiért nem tud önállósodni.


Milyen szép is lenne az,amit felettem írt valaki,hogy eladnánk egy 4 szobás lakást és 2 db 2 szobásat lehetne belőle venni,vagy akár garzont.


Nem mindenki él a fővárosban.

Falun egy 4 szobás családi házból nem tudnál venni egy megyeszékhelyen 2 garzont sem.

2019. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jajj sajnos én tudok ilyet, nyáron történt a tragédia. A fiú kijárta a szakmunkás sulit, tényleg jó szakember lett volna, de nem ment el dolgozni. Szegény anyja tartotta el, apja egy iszákos sz&r ember volt és nem foglalkozott a családjával, más nőkkel jött össze, úgy élt, mint egy vándor csöves. Na mindegy. A srác anyja meg besokkalt, hogy fia is szórakozik meg iszik, mint a volt férje, ráadásul hitel a nyakán, egyedül fizette, a fiú meg ugye semmibe sem segített, ház körül sem. Az anyjánál betelt a pohár, zárat cserélt, majd fogta a fia cuccait, kitette a teraszra. Srác meg ment haza, nem tudott bemenni ugye a házba, cuccai kint, pár napig kint élt a teraszon, anyja nem engedte be. Aztán a srác olyan kétségbe esett, hogy a kertben felakasztotta magát a fára :( szerencsétlen anyja találta meg.
2019. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
8-as, ez miért tragédia? Egy naplopó senkiházival kevesebb :D
2019. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet veled, mert alakulhatott volna másképp, az apja mondjuk jó példát mutat, az anyjának nem egyedül kellett volna hitelt fizetni, és lett volna ideje a fiával normálisan viselkedni, nem gondolom, hogy egyedüli megoldás az volt, hogy szó szerint kitette a szűrét. a srác amúgy érzékeny lelkű volt, látszik is, hogy ennyire megviselte, hogy az anyja "hátat" fordított neki. Sajnos fiatal volt, és nem állt mellette senki, hogy picit fenékbe billentse. Bár nem védeni akarom, de ha rossz apai minta rögzül, honnan tudhatná, hogy mi a helyes?
2019. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!