Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nappal félig...

2 éves kisfiam nappal félig szobatiszta. Ez annyit jelent, hogy pisilni megy a bilire de kakilni nem akar. Sőt ha belekakil a pelenkába akkor se akar szólni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az összes kommentet, így lehet, hogy már írták.


Semmi gond! A szobatisztaság útjára léptetek, ez is egy lépcsőfok, ahol tartotok, majd léptek tovább, ha megérett rá.



Kislányommal két és fél évesen kezdtük a "projektet" (kistestvér érkezése miatt nem akartam korábban kezdeni, és ekkor lett tavasz), lépcsői: pelussal együtt üldögélt a bilin, majd pelust levettük és úgy üldögélt a bilin, de "nem tett bele semmit", majd néha sikerült a pisi, majd szólt is mikor kellett, otthon pelus nélkül volt, szólt, ha pisilni kellett, ha otthonról elmentünk pelust adtunk rá (vagy ha nem, bepisilt), majd más helyeken is szólt, de csak a magunkkal vitt bilibe pisilt, majd megtanult fűbe ill. mások WC-jébe pisilni. Most három éves, kakilni még pelusba kakil (szól, hogy mikor szeretne és ráadjuk), illetve éjszakára pelus van rajta, délutáni alváshoz sem kell neki a pelus, bárhol vagyunk szól ha kell neki és még tartani is tudja, mire találunk alkalmas helyet, gyakorlatilag nincsenek balesetek, és összesen is kér kezemen meg tudom számolni hány volt.

Soha nem szidtuk meg ha nem sikerült, mindig dicsértük ha igen. Mindig biztatjuk, hogy kakiljon bilibe, de eddig egyszer sikerült, azóta újra nem. Semmi gond.


Egy pszichológus ismerősöm magyarázta el, hogy a gyerekek úgy érzékelik, hogy a kaki (mivel belülről jön és "darabos") a testük része. Ezért nehéz sok gyereknek "megválni" tőle.


Legyél türelemmel, ez a legfontosabb, hogy ne érezze, sürgetik, hiszen két évesen még nincs lekésve semmiről.


Minden jót nektek!

2010. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ.

Egyébként ez az egész nálunk úgy van, hogy reggel marad a pelus megvárjuk míg belekakil (sajnos nem szól ha kell neki kakilni és akkor se ha már bekakilt a pelenkába). Utána pedig már pelus nélkül van pisilni megy a bilire. Szerencsére napi egyszer van kaki általában és az is délelőtt. Így utána már nyugodtan lehet pelenka nélkül.

2010. okt. 5. 18:07
 13/15 A kérdező kommentje:
Pár vessző kimaradt a mondatokból. Légyszi képzeljétek oda. :)
2010. okt. 5. 18:09
 14/15 anonim ***** válasza:
szerintem várj még vele, a kisfiam 26 hónapos, egyszerre alakult ki nála a pisilés és kakilás a bilibe (szóval szerencsésnek számítunk), viszont én meg még otthonról nem merem elvinni pelus nélkül, mert ha nincs wc, akkor attól tartok, bemegy a dolog. Az ismeretségi körömben több olyan anyuka/gyerkőc van hasonlóan, mint ti, de nem csinálnak/csináltak ügyet belőle, vártak. És előbb-utóbb érett lesz a dologra. Dícsérd sokat, és ne erőltesd, menni fog!
2010. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én 27 hónapos kisfiam(ki különben a korának megfelelően fejlődik,mindent megért,egyedül eszik,ha nem is mondatokban,de beszél) egyáltalán nem szobatiszta!Nem szól a pisinél,a kakinál meg aztán pláne nem.Holott nyugodt a családi háttér,soha nem bántjuk,vagy kiabálunk vele,és van egy bátyja,aki 2 évesen teljesen szoba és ágy tiszta volt.Én mondjuk nem aggódom egy percig sem,majd megérik rá.
2010. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!