Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nincs türelme a mai...

Miért nincs türelme a mai gyerekek többségének? 6-10 évesek

Figyelt kérdés
Sajnos 10 percig se köti le őket semmi. Megállni nem tudnak,közléskényszerük van,nem várják ki a felnőttek beszédét. Nyugton ülni percekig se tudnak. Rendszerezett feladatmegoldás nehezen megy nekik türelem híján,inkább csak mennek neki mindennek,mint egy kis buldózerek. Mi ez náluk? Van szerencsém gyerekek közt dolgozni,így látom. Nagyon szeretem őket,ők is engem,mert türelmes vagyok,de gyerekorvos nem vagyok,ezért kérdezem. Kíváncsi lennék rá,mert régebben nem ezt tapasztaltam.
2015. nov. 23. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nevelés és törődés hiánya. A szülők ma inkább megveszik nekik a legújabb xboxot laptopot telefont csak ne kelljen foglalkozni vele ezek a cuccok annyira túlterhelik az idegrendszerük, hogy már egy átlagos labdázás vagy rajzolás nem üti meg az ingerküszöbüket, unalmasnak találják két perc után. A kreativitásra is rossz hatással van amiből megint csak az jön hogy nem tudnak egy dologgal foglalkozni mert két perc után unalmassá válik.
2015. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Sokkal ingergazdagabb környezetben élnek. Kilépnek az utcára, mindenhol színes reklám, csomó ember, forgalom, stb. Erre jön még a számítógép meg tévé meg telefon. Mert akárhogy igyekszik a szülő labdázni meg rajzolni a gyerekkel, a mai technikától teljesen eltiltani nem lehet, meg szerintem nem is kell. Így az agyuk bizonyítottan máshogy működik, mint a gyerekeknek működött 20-30 éve, több információt kell gyorsabban feldolgozniuk.
2015. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Erről a korosztályról nem tudok még nyilatkozni. A lányom másfél éves, ő akár 20 percig is elmolyol egy-egy játékkal.

Tény, hogy amikor már abban a korban volt, hogy tudott egyedül játszani és valamiért oda akartam menni, anyám rám szólt, hogy "ne, ne zökkentsd ki, most koncentrál". Pedagógus, így hallgattam rá. Anno engem is így nevelt, hogy hagyott elmélyedni dolgokban és kifejezetten jó a figyelmem, koncentrációs képességem (egyik munkahelyemen pszichológiai teszt is volt, így papírom is van a kiemelkedő készségszintről :)).

2015. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előttem szólókkal. Túl ingergazdag környezetben élünk, és segíteni kell a gyerekeknek, hogy ebben megtanuljanak pl. egyedül játszani, elmélyedni. Örömmel olvastam, amit a 3. hozzászóló írt, mert valóban már egész kicsi korban lehet segíteni a gyereknek, mégpedig azzal, ha békén hagyjuk. Sajnos persze minden ez ellen dolgozik, az, hogy elhitetik a szülőkkel, hogy kell a gyereknek félévesen a zenélő-kerregő miacsudácska, meg hogy folyton baba-mama táncházba és hasonlókba kell hurcolni, hogy „szocializálódjon”. Nyilván jószándékból, de igen sok mai szülő elhalmozza ilyen ingerekkel a gyereket, és még akkor nem is beszéltünk arról, mikor doszt megy a tévé otthon, vagy azt használják bébiszitternek.

Nyilván nem zárható ki a külvilág, és nekik ebben (illetve még durvábban) kell majd élniük, de szerintem érdemes nyugodt környezetet teremteni a gyerekeknek.

(Hozzátartozik a témához az is, hogy nyilván manapság a szülők sokszor nem „nyugdíjas állásban” dolgoznak, mint pl. a szocializmusban, így jóval feszültebbek, jobban elfoglalják őket a saját problémáik.)

2015. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
nekünk nincs tévénk,és semmi elektromos izét nem is adok a gyereknek. 3 éves,és teljesen nyugodt,,kiegyensúlyozott,órákat elszöszöl egy játékkal,pl a lego,meg a rajzolás nagyon sokáig le tudja kötni.
2015. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó cikk a témában, érdemes elolvasni:

[link]

2015. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!