Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá 15hónapos...

Hogy vegyem rá 15hónapos fiam, hogy megszólaljon? Legalább az alap szavakat (apa, anya, mama, baba stb. ) mondaná!

Figyelt kérdés
Ki hogy tanította ezeket a szavakat? Tapasztalatokat kérnék!
2009. febr. 23. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én már pici korától mutatom neki a dolgokat és közben ránézek és lassan,jól formázva mondom az adott dolog nevét.Napközben többször pl pelenkázás közben mondom a tanult dolgokat.Kimondom én azután mondom neki,hogy most Ő jön és ált. utánoz.Van pár képeskönyve és abban keresek olyan dolgot amit ismer.Rámutatok mondom a nevét,majd megkérem mutassa meg Ő is.Sokszor ez is sikerül.
2009. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a beszédfejlődés a mozgásfejlődésre épül - több mozgásos,ügyességi tevékenység,egyensúlyérzés fejlesztése stb. -vel gyorsíthatod a beszéd beindulását. Több szabadtéri program,esetleg játszóházak,fejlesztések,pl. gekko,úszás
2009. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad rávenni.Majd ha akar megszólal.Fiúknál általában később.Ha erőlteted lehet hogy még később fog besélni.
2009. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyerekek akik később kezdenek el beszélni, ne hidd hogy ez a te hibád és hogy valamit rosszul csinálsz. Persze nagyon fontos a játék az hogy sokat beszélj vele de nem hiszem hogy ez ne tennéd meg magadtól. Tudom nagyon várod már, hogy beszéljen de ha mondjuk rászólsz hogy mondja már, akkor annál inkább nem fog beszélni. A gyerek tudja hogy megérteti magát azzal hogy mutogat és te is megérted amit ő akar és talán ezért nem beszél még.

Nagyon jók a képes könyvek csak hiába ha nem mondja utánad ami van a képen. Tudom mert az én fiam is ilyen volt, két éves volt mire elkezdett igazán beszélni, addig csak pár szót mondott. Nem vagytok lemaradva, majd beindul és hidd el lesz olyan amikor azt mondod "csak egy percig maradj csöndben" mert annyit fog járni a kis szája.

2009. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Szia. Én azért megnézetném a hallását, ha egyáltalán nem beszél. Valamint az orrmandula megnagyobbodása is okozhat úgynevezett belső süketséget.Vagy ha csak szimplán lustaakkor ne értsd meg amit mutogat vagy jelez.
2009. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszuélj a gyerekhez mond el mi történt veled 1 nap, mondj neki mondokákat, verseket. űA kicsi nem egy játék bánj úgy vele mint egy barátal akinek mindent elmesélsz így tanul beszélni így imeri meg az életet.
2010. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondókák, folyamatos, jól artikulált beszéd.
2011. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Olvassal a gyermekednek sokat,es mindig beszeljel neki pl.amit eppen csinaltok.Szoval nagy turelemmel beszelni,beszelni,es enekelni ha szereti,hogyha enekelsz neki.
2012. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!