Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen nem túl kamaszos...

6 évesen nem túl kamaszos viselkedés ez?

Figyelt kérdés
Lányom egyik hétről a másikra megváltozott. Nem nevet a poénjaimon. Flegmán, kissé szájhúzva néz rám. Egyszer azt is mondta h "cikis" vagyok. Már nem azért kell kérlelni, hogy hagyjon egy kicsit levegőhöz jutni, hanem azért, hogy hozzám szóljon. Itthon leül rajzolni és órákig elmélyülten csinálja. Elkezdett szót fogadni is. Az utcán már nem ugrabugrál mindenfele,hanem úgy megy,mint valami felnőtt. Mindent elsőre megcsinál amit kérek tőle. Tudom, ez pont nem kamaszos viselkedés. De hogy változott ekkorát? Semmi változás nem történt itthon vagy a környezetében.
2022. okt. 20. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom most kezdte a sulit,ott azért már elég erős a hatása a közösségnek. Legyél türelmes, próbáld meg egy picit te is kevésbé kisgyerekként kezelni őt.
2022. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még ovis,jovore megy suliba.
2022. okt. 20. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Normalis, az enyem igaz mar iskolas, de pont ilyen. Mondta a baratnom epp a minap, hopgy ez tipikus ebben. korban, aztan 10 eves kor korul jobb lesz.
2022. okt. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 6 éves fiú, de egyik hónapban kajla, dacos a másikban tiszta komoly.


Szerintem ez rendben van

2022. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyban készülnek az iskolára a 6 évesek, ha még nem iskolás. 😀 Ilyenkor hatalmasat változnak, hisz ezt várják tőlük, hogy engedelmesen csücsüljenek az iskolapadban 45 perceket. Megérett rá. Ez remek hír, örülj neki.
2022. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, iskolaerett lett :)
2022. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-7 évesen van egy váltás igen. Kinek-mekkora, de nekem 2 gyerekem van és náluk mindkettőnél jelentős volt. Nem a suli hozta ki, egyikük még ovis volt, amikor megtörtént, de igen, jelentős váltás. Új időszak kezdődik.
2022. okt. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, es meddig tart kb ? A baratnom szerint 10 ev korul valtoznak vissza
2022. okt. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as: nem tudom, egy 7 és 9 évesem van és még javában tart! :D Remélem a barátnődnek van igaza, már várom!
2022. okt. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, 6 évesen léteznek már jelentősebb egyéni eltérések, azonban még így is bizonyos határokon belül jellemző, és amit írsz, az is belefér, természetes, az életkora viszonylatában is.


Éppen 6 éves kor táján kezd intenzíven érni a cortex (agykéreg), amely a gátlásokért, a helyes arányok megtalálásálért felel, és az önkontroll funkciókért felelős.


Megjegyzem, 6 éves kor előtt nem is szabad ingerelni (a túlzott fegyelmezés, sőt, az oktatás is sajnos ingerli az agykérget). 6 éves kor előtt az indirekt, közvetett fejlesztés a célravezető, a legtöbb vonatkozásbanm továbbá az, hogy konkrétumokban beszélónk a gyermekhez, és nem absztrakt módon (absztrakt pl a "jól viselkedj" - ez nem elég konkrét!). Az absztrakt gondolkodás a kisiskolás kor elején kezd érni, és 12 évesen érik meg nagyjából.

2022. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!