Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondotok a gyerekeiteknek...

Mit mondotok a gyerekeiteknek hogy jöttek létre ? nem árultam el túl sokat a sajátomnak?

Figyelt kérdés

mert nekunk ez a gólyás dolog mar bölcsis korban se volt hihető neki. most 4 évves

annyit mar tud hogy anya hasából jött. de mivel nalunk egyedi helyzet van és én az apja nevelem segítségél. ezert most mikor erről kérdezősködőt erről (mert anyja újra terhes csak mar mástól aztán néha talakoznak)


azt elmondtam neki hogy őt én tettem bele anya hasába.ezzel is ereztetem vele hogy vegulis én akartam őt és én csináltam.

de ezzel nem árulok el túl sokat ?



2022. okt. 29. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

"meg ez ilyen apai buszkeseg hogy nem az anyja csinalta. nem ő volt az elinditó faktor,ezzek alapot is adok neki, mivel anyja keveset van vele.


igy talan jobb neki"


Na ez viszont szerintem egy hiba, ha ezt próbálod a fejébe ültetni. Inkább akkor meséld el az igazságot, hogy apa és anya szerették egymást, és ebből a szeretetből lett ő. Egymást már nem szeretik, de téged, kincsem, mind a ketten örökké szeretni fogunk, mert a szülői szeretet egy örök dolog. Ha majd te szerelmes leszel egy fiúba, akkor az lehet, hogy el fog hamar múlni, de ha gyereked lesz, akkor azt mindig szeretni fogod.

2022. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10# el kell terelni a dajkanak a szót ilyenkor legalábbis szerintem . most miböl al elterelni a figyelmet a gyerekeknek
2022. okt. 29. 21:31
 13/18 A kérdező kommentje:

11xigen vegulis ezt is csinaltuk, nem sarozom az anyjat nem erdemes. bar nem is döcsöitem ö biztos fog engem sarozni ha nagyobb lesz a lanyunk.

nehez helyzet lesz ez neki ott lesz uj parja es a fia a lanyom feltesoja .


nekem a lányom és az egész csaladom nehez megoldani konfliktus nelkul igy mar az életet de vegulis eddig is kialakult

nehéz a béket fenntartani xd

2022. okt. 29. 21:46
 14/18 Derjaderja ***** válasza:
64%

Nekem nem tetszik, hogy kvázi a fontosságodat bizonygattad az anyával szemben (főleg itt vmelyik kiegészítő kommentben).


Az én lányom 4 lesz, nálunk ott tart a sztori, hogy a kis peték a nőkben alszanak, amíg növekedni nem kezdenek.

Amikor kérdezte, mért kezd növekedni, akkor kb arra jutottunk, hogy egy nő és egy férfi beleszeret egymásba, és szülők szeretnének lenni, és még egy varázslat kell ahhoz, hogy elinduljon a kisbaba élete. Meg persze, a terhességről, köldökzsinórról, méhlepényről is volt már szó.


Szerintem szerencsésebb lenne a szülők közös cselekedetéből/vágyàból stb eredeztetni őt, én biztos kiakadnék, ha a párom azt állítaná, hogy "ő tette belém a gyerekeimet". Ha már nem is szereted a volt párod, megtisztelhetnéd jobban, amiért kihordta és megszülte a gyereket. Neki is jobb lenne.

2022. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Derjaderja ***** válasza:
100%
Á bocs nem olvastam kommenteket még, amikor írtam. 11-gyel értek egyet.
2022. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15%

Jaj de jó kérdező, hogy ezt írtad! :) Hálásan köszönöm!


Igen, igen erre gondoltam én is. Ha elfogadtam volna a dajka állásajánlatot azon igyekeztem volna, hogy foglalkozzunk más dolgokkal...


Akkor mégis csak jól érezte egyik férfi ismerősöm: igenis vannak bennem megfelelő anyai ösztönök annak ellenére, hogy nem volt bátorságom gyereket vállalni! :)


10-es válaszoló voltam.

2022. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17%

Mármint az éppen aktuális érdeklődő gyereknek mondtam volna kérdés formájában, hogy foglalkozhatunk-e más dolgokkal.


Így jó lenne? Köszönöm a megerősítést vagy cáfolatot!

2022. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
58%

Erre komoly szakmai ajánlások vannak. Ha valamiről kérdez a gyerek, el kell neki mondani a nyers valóságot, de az ő szintjén. Baromira káros elterelni a témát, meg mesékkel hülyíteni. Különösen a testével kapcsolatosan kell igaz információkkal felkészíteni, hogy ismerje a saját határait, tisztelje és védje önmagát és tudjon nyíltan beszélni róla, ha valamilyen sérelem érte. Ha azt látja tőled, hogy ahányszor a nemiségről kérdez, te felhívod a figyelmét a szép virágokra, simán lejön neki, hogy ez egy tabu téma, amiről nem beszélünk, így ha majd a portásbácsi belenyúl a bugyijába, nem fogja elmondani neked, csak marad traumatizáltan es te majd nézel, hogy miért csúszik szét az élete…

2 cikk a témában:

[link]

[link]

Egy meg neked: [link]

2022. okt. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!