Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula és garatmandula...

Orrmandula és garatmandula kérdés?

Figyelt kérdés

Én vagyok az az anyuka, aki kérdezte, hogy zajlik a műtét.

Írtam, hogy meg tagadhatom-e a garatmandula műtétet, mivel a gyereknek (4eves), légzés kimaradása van, nagy orrmandula miatt, és a doktornő azt mondta így akkor kiveszi a garatot is.

Azóta beszéltem vele, és azt mondta, hogy dönthetek úgy, hogy csak orrmandula műtét, viszont ő azt nem vállalja, mivel az orrmandula kivétele nem fogja megszüntetni a légzéskimaradast, és altatás után a gyerek FULLADNI fog.

A gyereket megvizsgálta egy magán fül orr gegesz még a doktornő előtt, és azt mondta , hogy a garatot nem kell kivenni.

Mit gondoltok? Teljesen tanácstalan vagyok . Egybe így félek a vérzés szövődményétől is.


2022. nov. 3. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen vérzés szövődményeitől félsz?
2022. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A műtéte utáni vérzéstől. Műtét után a gyereket az intenzív osztályra vinnèk 1 napra ,mert ott vannak olyan műszerek, ahol nézik a szívritmust és légzést, mivel alvási apnoe-a van, illetve plusz 2 napot a fül orr gégészet osztályon, a vérzés kockázata miatt. Ezt mondta a doktornő
2022. nov. 3. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alvási apnoet nem fogja a műtét megszüntetni.
2022. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Bocsi a garat kivételéhez nem értek. 3 éves volt a fiam az orr mandula kivételénél és egyúttal a garatot csak lefelezték mert nagyon nagy volt neki.

Így 1 éjszakát voltunk bent a kórházban.

Azon kivűl h 2 napig nem ivott és evett semmi baja nem volt .ez a heim pál kórházban volt.

Lehet jobb lenne egy harmadik orvost is megkérdezni.

2022. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A légzés kimaradás azért van, mert be van szűkülve a légutak, nagy orrmandula miatt , ezért van alvási apnoea. A Heim Pál gyermekkórház alvási laborjában vizsgálták ki
2022. nov. 3. 11:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

És milyen hátránya lenne a garatmandula kivételének? Miért nem akarod?

Ha aki műteni fogja, azt mondja, hogy csak az orrmandulaműtét nem fogja megszüntetni a problémát, akkor szerintem jó, ha kiveszik a garatmandulát is. Felesleges szenvedés lenne, ha nincs is semmi eredménye.

A magán hiába mondja, hogy nem kell kivenni, ha nem ő műti, meg nem hozzá jártatok kivizsgálásra.

2022. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Életem legjobb dolga volt mikor kivették a garat mandulámat, ugyanis a doki azt mondta anyáménak a gyorsabb gyógyulás érdekében sok fagyit egyek mert a seb a garatban hamarabb összehúzódik a hidegtől .

Ez 1979-ben volt akkor, volttam 6-éves székbe beültettek a székhez kötözték kezem, lábam egy bőrkötény elém, nővér hátulról tartotta a fejem a doki meg műtött.

2022. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia ha a heim pálba azt mondtak hogy vegyék ki a garatot akkor nosza rajta. Gondolom nem egy szar orvos vizsgálta. Ott azért elég jók a dokik.
2022. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Olvastam súlyos vérzés szövődményről, mondta is a doktornő, hogy ez benn van persze. Tudom nem szabadna olvasni, de szembejött velem több gyermek halál eset, a mandula műtét utáni vérzés miatt. Féltem a gyereket 😥
2022. nov. 3. 12:06
 10/11 A kérdező kommentje:

8

Nem a Heim Palban fogjak műteni, hanem a nyíregyházi kórházban. A Heim Palban az alvás vizsgálatot csinálták neki, ahol az volt a diagnózis, hogy ful orr gégészet beavatkozás javasolt.

2022. nov. 3. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!