Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan teszitek különlegessé...

Hogyan teszitek különlegessé a karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a hangulat, a szeretet a fontos. De én például simán évközben is megveszek dolgokat a lányomnak, ami tudom, hogy nagyon tetszene neki. De közben meg nem veszik el az ajándékozás értéke? Még csak 2,5 éves a lányom, így nincs sok tapasztalatom efelől.

Mennyire fontos nektek, hogy naaagy, sook ajándékot kapjon a gyerek? Évközben is szokott kapni játékokat?


2022. nov. 12. 08:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a karácsonyban az ajándékozás amúgy is csak egy mellékes pont a gyerekeknek a fények és a hangulat mellett, nincs mit fokozni rajta.


Évközben csak úgy random nem kap amúgy nagy ajándékot, kicsit igen.

2022. nov. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem az a fontos. A hangulat a fontos. Csak kevés, nagyon gondosan kivalasztott ajandekot szoktunk adni, szépen becsomagolva.
2022. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem aggódom túl. :)
2022. nov. 12. 09:37
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
A karácsonyban a csodavárás a plusz. Alapvetően hiába kapott egy társast októberben, ha decemberben a JÉZUSKA!!! hoz még egyet. Abban meglesz az az extra.
2022. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már van egy kisfiam, és valószínűleg karácsonykor a második kisfiunk is velünk karácsonyozik már.

Én tisztán emlékszem, mindig annyira vártam a karácsonyt. Nem csak az ajándékok miatt. Akkor jöttek hozzánk a rokonok. A nagy ház tele volt emberrel, együtt ettünk.

Díszítettük a fát közösen.

Nekem a hangulat volt a legnagyobb ajándék, a sütötgetés anyukámmal, mikor még a hangulata elvarázsolt. De komolyan.

2022. nov. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem az ajándékok száma, hanem az ünnepi hangulat a lényeg nálunk. Fények, fadíszítés, éneklés, ételek.. Ajándékból fixen 1 “nagy” dolgot kap mindenki, amit évközben nem vennénk meg.
2022. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálom nem elhalmozni év közben játékokkal, és bármi nagyot akarok venni azt Karácsonyig eltolom. Pl mindenki mondta, jajj vegyél vonat szettet, nagyon tetsuene. Igen tudom, majd megveszem alkalomra.


Matchbox, matrica, gyurma ezeket bármikor veszek, de konkrét nagy játékot csak szülinapra és karácsonyra.


Emellett a hangulat a legfobtosbab szerintem is, bár én úgy nőttem fel, hogy a szülinapomkor azt mondták, hogy a karácsonyival egyben kapom az ajándékom, karácsonyra meg "puszit" kaptam, vagy ha kaptam valamit, hát az se volt 2 ajándék egybevonva, csak egy puzzle vagy egy csomag ruha.


Szóval szerintem egy gyereknek fontos az ajándék ilyenkor is.

2022. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

7# vagyok, mielőtt hálátlannak ítéltek... ha cigire meg piára volt pénz akkor jogosan esett rosszul hogy vagy nem kaptam semmit mert nincs rá, vagy egy csomag harisnyát/zoknit kaptam.


Van egy olyan érzésem hogy most kapni fogom az ívet.

2022. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
8as. Ilyenekért nem szokták kapni az ívet. Inkább csak beindítja a “kinek volt rosszabb a gyerekkora” versenyt.
2022. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Semennyire nem fontos a nagy ajándék.4 gyerekünk van,2,11,23,14 évesek Szoktak év közben is ajándékot kapni.Karácsonykor a közös időtöltés,az együtt sütés,főzés,a szép dekoráció a fontos mindannyiunk számára.A nagyok ezt ugye el is tudják mondani már.Ők azt is szokták várni,hogy mikor leszünk már mind otthon együtt.Persze kérdezzük,hogy mit hozzon a Jézuska,de nem szoktak nagy dolgokat kérni.Csak várják az adventi időszakot,utána általában 21-22-től januárig otthon vagyunk mind.El szoktunk menni a Mátrába szánkózni,ha nálunk nincs hó,együtt sütünk sütiket,karácsonyra a finom sülteket.Ez kicsi koruktól így van,ezt is szokták meg.Szerintem inkább erre kellene mindenhol a hangsúlyt fektetni.Ez valahogy jó mindannyiunk lelkének.Felnőttek nem is ajándékoznak a családunkban,általában egy tábla csoki van a fa alatt,az is csak azért,mert a Jézuska senkiről sem feledkezik meg.Nincs szükségünk a 100.konyharuhára,vagy bármi másra.Mindenki áll úgy anyagilag,hogy megveszi magának amire szüksége van,ami neki tetszik.Ellenben az együtt töltött idő év közben sajnos kevés.
2022. nov. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!