Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan teszitek különlegessé...

Hogyan teszitek különlegessé a karácsonyi ajándékozást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a hangulat, a szeretet a fontos. De én például simán évközben is megveszek dolgokat a lányomnak, ami tudom, hogy nagyon tetszene neki. De közben meg nem veszik el az ajándékozás értéke? Még csak 2,5 éves a lányom, így nincs sok tapasztalatom efelől.

Mennyire fontos nektek, hogy naaagy, sook ajándékot kapjon a gyerek? Évközben is szokott kapni játékokat?


2022. nov. 12. 08:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Jajj nem 23,hanem 13 éves.
2022. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! Mi rengeteg ajándékot kaptunk karácsonykor, pedig nem voltunk eleresztve anyagilag. Nekünk együtt a közös fadiszítés, finom ebéd, aztán délutáni punnyadás, majd ajándékozás, közös vacsora, majd közös játékot jelentette a karácsonyt. Majd másnap a nagyszülők jöttek/mi mentünk, ott is ajándékok.


Ezért nem tudom, szerintem a szüleim kicsit túlzásba vitték az ajándékok szerepét, nem akarom ugyanezt a hibát elkövetni.


Én úgy tervezem idén, hogy együtt készítünk díszeket, kimegyünk az erdőbe fenyőágakat, tobozokat gyűjteni, feldíszítjük a fát, feldíszítjük a házat égősorokkal, esetleg sütünk valamit (nem nagyon szoktam, de karácsonykor talán ráveszem magam :D), és nem sok ajándékot kap, de azok fontosak számára, biztos nagyon tetszeni fog neki. A többi családtagtól úgyis kap még ajándékot, nem akarom elhalmozni, inkább ÉRTÉKET adok neki.


Remélem nagyon jó élmény lesz neki... :)


Azért született egyébként a kérdés, mert a lányom nagyon gyurmázni akart, de nem volt itthon, mert a múltkori sajnos kiszáradt, így elővettem a homokgyurmát, amit karácsonyra akartam adni neki. De ezen kívül még mást is kap majd, szóval nem rontottam el a dolgot remélem :D

2022. nov. 12. 11:18
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem jól gondolod! Nekem is az a fontos,hogy együtt legyünk.A gyerekeimnek is ezt jelenti a karácsony, nem azt,hogy jön a toronyóra lánccal.Olyat kapnak amit szeretnének,aminek örülnek,de ha semmit nem tudnék adni,csak együtt sütnénk,főznénk,társasoznánk, akkor is boldogok lennének már a nagyobbak.Ezt amúgy a saját gyerekem mondta,mikor az iskolában szóba került a mostani gazdasági helyzet,meg az infláció,és hogy mekkora gondot okoz ez sok embernek.A 13 éves lányom, konkrétan azt mondta,hogy ha nincs pénzünk, akkor semmit sem kér,csak legyen egy szép fenyőfánk,finom vacsoránk,ne aggódjunk más miatt.Természetesen kapnak ajándékot,többet is, szerencsére nem vagyunk rossz anyagi helyzetben,de a lelkemet símogatta,hogy így gondolkodik,és nem a tárgyi dolgok teszik boldoggá.Ezt szerettem volna átadni nekik.Remélem sikerült/sikerül.
2022. nov. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az aranyközépút a fontos.

Mint mindenben.


A hangulat a legeslegfontosabb de ott az izgalom is hogy kinyitjuk az ajándékot. Én inkább azt próbálom hogy év közben csak apróbb dolgokat kap és karácsonykor meg szülinapkor megkap egy vagy 2 nagyobbat, meg esetleg pár apróságot, hogy legyen mit bontani. De ez én vagyok.

2022. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Derjaderja ***** válasza:
61%

Lehet, hogy ez most nem divatos vélemény, de én fontosnak tartom az ajandékozást, a felnőttek között is. Tisztában vagyok az ellenérvekkel, de én gyerekként is azt vártam egész nap. Nálunk mindenkinek egyesével adták oda, szépen bekötve, és klassz volt bontogatni.


A gyerekeim is nagyon szeretnek kapni, szeretik is a játékaikat. Igyekszem nem elhalmozni őket, de az a tapasztalatom, hogy az embernek kell, hogy néha kapjon vmit, az is hogy "sokat" (pár csomagra gondolok, nem rengetegre), különben egy ilyen hiány marad benne. Nálunk amúgy nincsenek mindennel elhalmozó rokonok sem, normálisan ad mindenki.


Emellett tavaly én nagyon beleéltem magam, egész decemberben volt vmi. Sütöttünk hetente kb 2x sütit, voltunk adventi vásárban, 1x gyerekprogramon (Mikulás), készítettünk képeslapot, díszítettük a házat. Volt adventi koszorú, téli és karácsonyi mesék, zenék.

Díszítettük a fát, mi 20-a körül szoktuk, és a vendégségeket is nagyon élvezték. 24-én itt aludt az unokatesójuk a sógornőmmel, itt ünnepelt a féltesó stb.


Szerintem szuper volt, nagyon élvezte még az 1 éves is, de ajándék szerintem fontos.

2022. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Derjaderja ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nálunk a nagyobb család csak Karácsonykor jön össze, viszont nagyon jófejek, nem olyan mint a filmekben az ilyen kényszeres találkozás, én azt pl már most eljkezdtem várni, tavaly itt nálunk volt, most vki másnál, és ezt is átveszik a gyerekek.
2022. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

15-ös, de itt senki nem azt írta, hogy ne legyen ajándék, csak hogy nem az a legfontosabb. Tehàt nem kell túlzásba esni vele, hogy különlegesebb legyen a karácsony.


Amúgy én amondó vagyok, az kell venni, aminek örül a gyerek, ha 30 ezer, akkor 30, ha 5, akkor 5. Mi idén babakonyhát veszünk, az nyilván nem jön ki egy tizesből, de ha apróságokat szeretne, akkor nem járnám addig a boltokat, míg össze nem jön 30 ezerért ajándék.

2022. nov. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
A minőségi együtt töltött időt, nyugodt, meghitt légkört fontosabbnak tartom bármilyen ajándéknál. Egyébként nem kap a fiam egy ajándéknál többet tőlünk, mert egyrészt 8 hónaposan már így is annyi játéka van, hogy egy kisebb játékboltbot meg lehetne tölteni vele, másrészt úgyis kap még majd a mamáktól, keresztszülőktől is.
2022. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Derjaderja ***** válasza:
50%
17. Ez annyira szubjektív, hogy mit jelent az "az a legfontosabb". A gyerek az gyerek, és az ajándékot fogja várni meg az édességet úgyis.
2022. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben van a szülinapja, onnantól decemberig nem kap ajándékot. De ahogy írták, a hangulat a fontos. Az év közbeni ajándékokat pedig megpróbálom ünnepekre vagy különleges eseményekre súlyozni.
2022. nov. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!