Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sok ajándék karácsonyra?

Túl sok ajándék karácsonyra?

Figyelt kérdés

Anyukám bogarat ültetett a fülembe, hogy még időben vegyek ajándékot, mert mennek fel az árak stb. Nem akartam korán kezdeni, mert talán tavaly is eltúloztam az ajándékok számát.. Már szinte mindent beszereztem, de tartok tőle idén se tudom tartani a kevés ajándékot. Mindig találok valamit aminek biztos örülne a kisfiam..

Nálunk aránylag kevés rokon van így azzal nyugtatom magam, hogy ahol sok van ott is sok ajándékot kapnak a gyerekek. 🙄

Szerintetek ártok azzal ha kicsit eltúlzom, egyáltalán mi számít túlzásnak?



2022. nov. 12. 15:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
8-as köszönöm a válaszod. Én is egyedül nevelem a kisfiam és talán az is benne van amit írsz. Természetesen az, hogy több ajándékot veszek (és itt nem kell 8-10re gondolni) nem jelenti azt, hogy a gondoskodást szeretném pótolni, sőt. Több ajándék is kettőnknek szól. Nekem is, hiszen még otthon vagyok vele és szeretném kreatívan eltölteni az időt, ehhez lesz segítség.
2022. nov. 12. 16:13
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Szetintem rossz a gyereknek a túl sok jàtèk. Ahogy ott van a sok lom közt azt sem tudja melyikhez kapjon. Kevès jàtèkkal jobban el lehet jàtszani.

Nem hiàba szoktàk azt is ajànlani,hogy az első írószerkèszlet mèg csak 4-6 színből àlljon, hogy a bősèg zavara ne fogja vissza a gyereket az alkotàsban.

2022. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%
3 vagyok: mindenki nyugodjon meg, nem kapnak 100 random dolgot, egy nagy dolgot kapnak és amellé kiegészítőket, illetve adventi kalendárium is lesz amit én készítek olyan apróságokból szám szerint ugye 24 (!) darabból, amiket szeretnek, inkább mint a csoki. Egyébként pedig nincsenek elkényeztetve vagy legalábbis helyén van az értékrendjük, ma bementem velük a játékboltba, fejenként 1-1 dolgot választhattak, hiszti nélkül választott az egyik egy 2990 forintos, a másik egy 1690 forintos játékot, én nem szóltam bele egyikük választásába sem. Remélhetően a helyzetünk meg fogja engedi a jövőben is ezt, de az biztos, hogy a férjemnek és nekem is a gyerekek a prioritás, ha úgy adódna akkor magamnak egy csokiszeletet sem engednék meg, de a gyerekek akkor is megkapnák amire vágynak.
2022. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
96%
Nincs olyan, hogy túl sok, de szokás kérdése. Ismerek olyat, aki kiskora óta fára akasztott borítékban zsebpénzt kap, és ennyi. Meg még egy csomó más ajándékozási szokást tudnék írni, de sztem úgyis a hangulat a lényeg,mert arra fog emlékezni.
2022. nov. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!