Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért "baj", ha valaki drágább...

Miért "baj", ha valaki drágább ajándékot vesz a gyerekének karácsonyra?

Figyelt kérdés

Az ajándékozás témájában nézegettem vissza kérdéseket kíváncsiságból, ötletszerzésképp, és sok kérdésnél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy ha valaki leírja, hogy picit drágább ajándékot vesz vagy nagyobb értékben, 30-40 ezerért, akkor nyomban megjelennek azok a kommentelők, akik elkezdik szapulni őket.


Hogy milyen hülyeség drága ajándékot venni, ők sosem vásároltak még 10 ezer forintnál drágább játékot, felesleges, nem ez teszi boldoggá a gyereket, de jól megy mindenkinek.


Ennek mi értelme, miközben szimplán annyit is lehetne írni, hogy én ezt még ezt vettem ennyiért, a másik szapulása helyett. Miért kellene magát rosszul éreznie annak, aki esetleg valami drágábbat vesz a gyerekének (pl. babakonyha, bicikli, trambulin, tehát olyasmi, amit nem lehet 4-5 ezerért megvenni), ez miért olyan negatív dolog.


Van, aki nem teheti meg sajnos, van aki igen, nem gondolom, hogy ettől bármelyikük rossz ember lenne.



2022. nov. 19. 10:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Tegnap valahol a fb-n volt egy cikk a lidl-s babakonyha-rohamról. Olyan ocsmány fröcsögés ment alatta gyereket nevelő szülőktől, hogy én szégyelltem magam. Mit tanít a gyerekének az, aki másokat azért köpköd, mert jut neki ilyen ajándékra? Mikor jutottunk el idáig? (Mondjuk az is megér egy misét, hogy nekem azért szóltak be, mert megosztottam az élelmiszerbank gyűjtését... Mekkora paraszt vagyok, biztos ez a legfontosabb, mikor örül mindenki, ha magának venni tud. Most szégyelljem magam, mert nekem jut adakozasra egy tízezres? )
2022. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Én pont az ellenkezőjével találkoztam. Mikor leírtam h 10e körül szoktam vennék (úgy is kapnak a többi rokontól is) akkor már támadnak is h minek a gyerek ha rajta spórolok

Mindenkinek a saját dolga milyen értékben vesz ajándékot.

2022. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy,ki mennyiért vesz, ha a gyerek örül neki. Lehet ez 10-100 ezres ajándék, vagy épp valami kézzel készített. Mondjuk egy házilag kötött ruha (mondjuk annyi fonal, amiből kijön egy pulcsi, az sem olcsó).
2022. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Ez csak annak baj, aki nem tudja megfizetni...
2022. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
3, most vettem kardigánnak fonalat. 4000 ft felett volt 100g. 😂
2022. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyat próbál venni aminek örül a gyereke. Én is vettem már 60ért trambulint, de volt hogy kapott egy 3000 ftos kastélyt.
2022. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%
Mindenki pont le💩ja. Az ilyen kamugazdagok maguknak csinálják direkt a hírverést.
2022. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Mi meg tudnánk venni a drágább ajándékokat, ha nagyon akarnánk, de tudatosan törekszem arra, hogy mértékkel vásároljak, amire szüksége van, aminek örülne. Bizonyos határokon belül. Mondjuk kiskonyhája éppen van, de a többi említett dolog pl. nincs.
2022. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok: vagyis de, biciklije is van, de mondjuk azt keresztanyjától kapta.
2022. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tökmindegy mit írsz, úgyis lehurrognak.


Én idén 2 ilyen poszthoz szóltam hozzá.


Az egyik, lányom korabelinek (1 év) ajándék.

Ott leírtam, hogy neki még nem veszek nagy ajándékot. Ilyen kicsinek ugysem érdekli, ugysem emlékszik rá. Mindene megvan a nagyobbtól, igy kap 3 kicsi ajándékot.

Na ott mágján égtem, mert miért?! Ha a nagynak veszek, neki miert nem... spórolok, stb.


Masik, 3-4 éves korosztály ajándék. Leírtam, hogy kap egy nagyobb (4m+) trambulint, mert a mostani kuka. Meg mellé kap 2 ajandékot a fa alá, kb 30eFtért.

Ott pedig kb lelőttek, mert minek ennyi, ez közel 100eFt.

2022. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!