Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért "baj", ha valaki drágább...

Miért "baj", ha valaki drágább ajándékot vesz a gyerekének karácsonyra?

Figyelt kérdés

Az ajándékozás témájában nézegettem vissza kérdéseket kíváncsiságból, ötletszerzésképp, és sok kérdésnél találkoztam azzal a jelenséggel, hogy ha valaki leírja, hogy picit drágább ajándékot vesz vagy nagyobb értékben, 30-40 ezerért, akkor nyomban megjelennek azok a kommentelők, akik elkezdik szapulni őket.


Hogy milyen hülyeség drága ajándékot venni, ők sosem vásároltak még 10 ezer forintnál drágább játékot, felesleges, nem ez teszi boldoggá a gyereket, de jól megy mindenkinek.


Ennek mi értelme, miközben szimplán annyit is lehetne írni, hogy én ezt még ezt vettem ennyiért, a másik szapulása helyett. Miért kellene magát rosszul éreznie annak, aki esetleg valami drágábbat vesz a gyerekének (pl. babakonyha, bicikli, trambulin, tehát olyasmi, amit nem lehet 4-5 ezerért megvenni), ez miért olyan negatív dolog.


Van, aki nem teheti meg sajnos, van aki igen, nem gondolom, hogy ettől bármelyikük rossz ember lenne.



2022. nov. 19. 10:35
1 2 3
 21/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem sok esetben ezek a kritikusok nem ismerik az árakat. Emlèkszem, vki egyszer megvetően írta, hogy tízezreket költ más a gyerek húsvéti ajándékára. Leírtam, mennyibe kerül egy gyerekbringa (amit sok helyütt a nyuszi hoz (más meg ünneptől függetlenül veszi)), akkor csodálkozott.

Annak nincs értelme, hogy bóvlit vegyen az ember. Nyilván nem muszáj a legdrágább handmade különleges fakockát, főleg ha nem telik rá.

Másrészt ez annyira relatív, hogy kinek mire telik. Sok esetben hiedelem vagy értékrendszerhez is kötődik.

Ezen a legnagyobb butaság összeveszni, amellett hogy sok ember tényleg frusztrációból szidja azt, aki szerinte gazdagabb.

2022. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én szeretek jó ár-érték arányban vásárolni, az a babakonyha szerintem sem volt az, az enyémnek ikeás volt(a kiállított részből, féláron), semmi baja nem volt, de hetekig kellett be-be nézni, amíg kifogtam. Illetve két hónap múlva nagyi beújított egy rózsaszín fröccsöntöttet, azt sokkal jobban szerette, de az ikeás stabilabb volt(aminek leginkább én örültem), viszont a rózsaszín sem borult rá soha. Egyszer nekiesett, na akkor felborult, de könnyű, sérülést nem okozó, benyomódó, minőségtelen cucc volt, ahol behorpadt kiszívta a porszívó, a gyereken semmi sérülés. Ha az ikeás dőlt volna rá, akkor viszont.. Szóval nem nagyon számít, inkább az, hogy megy a szobájába(az ikeás jobban illett), illetve ugye a funkció, a babakonyha eleve telitalálat.


Szerintem egyáltalán nem sok 30 ezer a gyerek karácsonyára, a társadalmi ranglétra közepének alján megszokott, még kevés is. Általában az fröcsög, aki zsugori alapból(vagy csak a gyereken szeret spórolni), illetve aki nem teheti meg lazán. Mivel itt van 5millió ember, aki nem teheti meg, tök érthető, hogy balhéznak meg fröcsögnek.


Én most 40ért vettem építőjátékot(motorost, komoly mechanikai szerkezeteket tud vele építeni, az egyik programozható is-robotika alapjai, fröccsöntött műanyag;)), minecraftos legókat 20ért kap egy rokontól, ruhatervezős füzetet, matricát, és szeretnék egy pendulumot is, az utóbbiak olcsóak és tőlem jönnek. Szerintem így bőven jó, ja és kapott playstationt is(4et, használtan, 1Ts), amihez még egy rokon vesz játékot.


100+ a ráköltött összeg, 9 éves, úgy érzem nagyon hasznosakat vettem.


Az építős játék elképesztő és a következő 6 évben legalább jó lesz neki, a playstation erősíti a szociális kapcsolatait(közös játék barátokkal online is, a hidegben), illetve szem-kéz koordináció, meg hát 3 éve kérte:) A minecraftos legó használtan annyiért megy majd el, mint újonnan, igaz, hogy 20 perc alatt kirakja és utána csak szétszedi és random épít belőle, de szereti és macskája még nem volt, sem pókhálója. A ruhatervezős füzetből már végigrajzolta az előzőt, pendulumot pedig még nem látott. Nagyon elégedett vagyok magammal:) Nyárra(szülinap)okosóra (hogy kiengedhessem egyedül az utcára), az kapásból 50, mert olyat veszek, ami az iphoneommal kompatibilis.

2022. nov. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én pld nem veszek túl drágán...mert nem csak karácsonykor meg szülinapot kapnak játékot hanem ha látok jó kis fejlesztőt vagy ha nagyon szeretne valamit
2022. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!