Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet otthon hagyni...

Mikortól lehet otthon hagyni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

Nem 1-2 órára gondolok. Még fél órára sem.


De pl. ha itthon vagyok az 5,5 évessel, és ki kell vinnem a szemetet (az utcán van a kuka), vagy át kell ugranom a 40 méterre lévő kisboltba, max 5-10 perc. Ti otthon mernétek hagyni a gyereket ilyen rövid időre, ennyi idősen?


2022. nov. 21. 09:50
1 2 3
 1/26 babyboom567 ***** válasza:
83%
Nem
2022. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Boltba nem mennèk nélküle. De a szemetet igen,kiviszem ☺️

A kertben voltam már nélküle ,kutyákat etetni, friss vizet adni, stb amíg bent van a kisfiam. Szintén 5,5 éves.


De sehova nem mennèk el. Tőlünk kb 2 perc séta a pékség.

Amit tudni kell. Kisfiam igazi kamikaze gyerek 😅 aktív ,jön,megy pörög. Felmászik,leugrik,0 félelem érzet.. Zsivány, Denisz a komisz.

2022. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%
Engem ilyen idősen már a boltba küldtek bevásárolni, meg egyedül jártam az óvodába. Nekem még nem született meg a gyerekem, de szerintem én sem merném így fent hagyni a lakásban egyedül ennyi időre sem. A 10.-en lakunk, idő mire le-fel érek. Kertes házban persze kivinném a szemetet, de a boltba ott se mennék el.
2022. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Kisgyereket nem hagynék egyedül. 10 év felett legkorábban, ha megbízható
2022. nov. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van, még én sem hagytam magára 2 percre sem, ha itthon van. De mostanában szeret mesét nézni, ül nyugiban a tévé előtt, szöszmötöl, és azt veszem észre, hogy 20 perce kint vagyok a konyhában, mosogatok, főzök, és nem is érdeklem (csúnyán mondtam :D), annyira leköti a mese, és így átfutott az agyamon, hogy ha mondanám neki, hogy leugrom egy pillanatra a boltba/szemeteshez/postaládához, akkor lehet, hogy megértené. Csak nyilván ideges vagyok, hogy pont akkor borítaná magára a házat, abban a 6 percben :D (amúgy nem ilyen, nyugis gyerek, nem vesz semmit a szájába, nem nyúl semmihez amiről nem tudja, hogy micsoda...)
2022. nov. 21. 10:03
 6/26 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi idősen 4 ovistársam már egyedül ment haza. S még csak olyan idős se vagyok a 21 évemmel...
2022. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 évesem van.

De pl kimenni az udvarra szemetet levinni, vagy begyujtani (háton kívül a kazán) simán benn hagyom. Ha baja van, ugyis kijön utanam. De pl az urcára nem tenném ki a lábam nélküle.

1az, kitudja nem e ér engem baleset stb.

2, ha betalál a szomszéd néni, az nem 2 perc

2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

Én is elvoltam ilyen idősen a tévé előtt, sőt a közeli boltba is jártam, de a anya azt mondta egyszer elszalad pár percre és otthon hagyott, olyan hisztit levágtam mert féltem egyedül lenni, hogy ma is emlékszem.

Én nem hagynám otthon rövid időre se, még kiszámíthatatlan a viselkedésük, ők se tudják mit fognak csinálni 2 perc múlva.

2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%

6

Még azért is előveszi oviban a szülőt, ha az év elején bediktál időtől eltérően érkezik a gyerekért.(nálunk legalábbis)Nem hogy maga elengednék haza a középsős meg nagycsoportos gyereket.Mért kell butaságokat írkálni??


Én nem hagynám itthon az enyémet, szemetet én is kiviszem az udvarra a kukáig és kb 10 perc alatt lehet a boltból megfordulni ha sietek, de bármi lehet.Elüthet az autó vagy bármi amiért nem 5-10 perc alatt érsz haza,akár valami egyszerű (nem pont a példának hozott elüt az autó) és a gyerek közbe halálra rémül, vagy esetleg órákig egyedül is marad..

2022. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
9-es, én is egyedül jártam az óvodába és onnan haza, nem sokkal vagyok idősebb, mint a 6-os. Nem kell kiosztani, nem mindenhol olyan szigorúak a szabályok, mint nálatok.
2022. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!