Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudják ilyenkor a...

Miért nem tudják ilyenkor a szülők otthon hagyni a kisgyereket vagy legalább visszafogni vásárláskor?

Figyelt kérdés

Ma voltam tanúja, hogy egy kisgyerek a Tescoban minden egyes terméket végigfogdosott, elcipelt meg mindenkit zaklatott. Anyuka aztán visszapakolta őket, mondván, hogy "ez nekünk nem kell". Mikor azt sulykolják a fejünkbe, hogy lehetőleg semmit se tapogassunk, azt fogjuk csak meg amit megveszünk. Anyuka meg sem próbálta nevelni a gyereket, illetve egyszer mondta neki, hogy ha rosszalkodik, akkor felveszi. Utána még egy órán keresztül rohangászott! Ha a gyerek még nincs olyan korban, hogy megértse, akkor miért nem lehet fizikailag visszafogni legalább? Értem én, hogy az rossz a gyereknek, de könyörgöm itt most mások egészségéről van szó. A gyerek nem fog belehalni ha hisztizik egy kicsit, ellenben ha elkapja tőle valaki olyan mint az én anyám, akinek már volt 3 tüdőgyulladása, már annál inkább... Ja és a vicc: NAGYMAMA is ott volt. Tehát volt anyukának segítsége, mégsem hagyta otthon a gyereket, vagy legalább kint a parkolóban/füves részen. Ez normális körülmények között is idegesítő, mert senki nem akar nyálas terméket venni. És aztán a szülőknek áll feljebb hogy rossz véleménnyel van róluk a társadalom.

Közben a bolt tinédzserekkel is tele volt akik ott bömböltették a zenét meg összefogdosták a pékárukat. Gördeszkával, szóval nem csak bevásárolni ugrottak le gyorsan... Azoknak miért nem mondják meg a szülők, hogy tessék otthon maradni? Párocskák, házastársak, családok mindenhol... Közben pl. Angliában sok helyről kitiltják már a gyerekeket, illetve családonként csak egy ember mehet.


2020. ápr. 2. 22:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem tetszik valami, miért nem annak az illetőnek mondod meg személyesen? Név nélkül és arc nélkül könnyű okoskodni.
2020. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább azt kérdezném, miért nem tudják a mai szülők megnevelni a gyerekeiket. Az enyémek mindig tudtak viselkedni a boltban.
2020. ápr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos itthon ez az egész korlátozás vakvágányra futott, védjük az időseket, akik letojják magasról, hogy 12 után nem kellene menniük vásárolni, tegnap este 8-9 között volt lidl-ben a párom, és egy rakat idős volt. Alapból ez a 9-12 időintervallum vicc, hiszen sokkal korábban járnak vásárolni az öregek, piacra is akkor kell menni, mikor mindenki megy dolgozni. Amíg ilyen a hozzáállás itthon, nem sok jóra számítok... Sok birka még azt sem hiszi el, hogy van vírus. Szomorú...
2020. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem van gyerekem de egyettèrtek a kèrdezővel, nem most kell tescokiràndzlást csinàlni a gyerekkel, akit gondolom otthon is max a tv köt le azert tiszta hiperaktiv.Èn is megtudom oldani, mindenki megtudnà oldani!!
2020. ápr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi falun lakunk, olcsóbb lenne nekünk is elmenni 2hetente bevásárolni a 20 km-re lévő városba. De én nem kockázatok, kicsit drágábbak itt a dolgok, de bemegyek a kisboltba,zöldségeshez nincs senki rajtam kívül vásárló . Gyerekekre addig a párom vigyáz otthon. Ha dolgozik 2-3 napig kibírjuk, főzöcskézünk, játszunk élvezzük az együtt töltött időt az udvaron. A nagyszüleimet viszont féltem, 75 év felettiek, ők szerencsére elvannak otthon, van udvar, kis kert. Anyum visz nekik mindent. Csak nehogy rosszul legyenek vmi miatt és kórházba kerüljenek, ki tudja mit kapnak ott el, a felelőtlen emberek miatt. Visszatérve a viselkedésre, az is meg kell tanítani, a lányom mindig jött eddig velem vásárolni, tudja, hogy kell viselkedni, nem szaladozunk, bújócskázunk a boltban. Persze erre meg kellett tanítani, ha ráhagytam volna mi lenne....
2020. ápr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

"Utána még egy órán keresztül rohangászott"


És mondd, te mit kerestél még egy órát a hogy mindezt jól megfigyeld? :)

Ilyen helyzetben neked is minél gyorsabban kellene végezned, nem ráérősen lófrálnod a boltban másokat elemezve!

Meg gördeszka, zenebömböltetés?

Ne már!

"Békeidőben" se láttam még ilyet a tescoban.

Kicsit túltoltad.

2020. ápr. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Múltkor a pénztárnál vártam. Mellém állt egy kisgyerek. Elkezdett köhögni, telibe a felpakolt árucikkeimre. Mérges szemmel ránéztem az apjára, nem értette. Rá se szólt, se semmi. Nem is érdekelte. Nem hiszem el, hogy nem lehet megnevelni egy gyereket, ne köhögjön össze vissza a világba.
2020. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi ideig volt időd megfigyelni, akkor ti is túl sokat voltatok ott.


Amúgy igazad van, de mivel nincs tilalom, csak korlátozás....


Mi is megyünk családostul bevasarolni, de a parom es a gyerek a kocsiban marad. En nem tudok vezetni, ő meg hiaba tud bevasarolni, azert most nem 1-3napra vasarolunk be, hanem egy hétre legalabb így jobb ha én veszem meg. Gyalog is mehetnék, csak nem bírnám hazacipelni.

4 éves a fiam. Nalunk is volt, hogy nem bírt magával, szimplán visszaraktam a nagykosarba. Nem erdekelt ha orditott, ha nem hallgat ül, ha tud szépen jönni velem akkor setalhat. Ma mar ügyes nagyfiú.


Aki meg a korlátozást irja h reggel volna jo az idoseknek. Azert nem őket engedik koran, mert akkor ugyanúgy együtt mennenek tomegkozlekedesen a dolgozókkal együtt. Így 9re nagyjabol mindenki munkaban van vagy otthon műszak utan, a boltot is letudtak akik munka utan reggel ugranak be így biztonsagosabban mehetnek ha muszaj az idősek. Mert ez nem azt jelenti h nekik menni kell akkor, hanem ha nagyon mehetneke van, vagy nem ker segítséget akkor ekkor mehet. Ez nem a kenyelemrol szól, hogy mert ők koran kelnek,es szeretnek piacolni, akkor nekik jo legyen, hanem hogy ha lehet ne fussanak össze sok emberrel...

2020. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Őt kellett volna megkérdezni!
2020. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Múltkor egy háromgyerekes anyukát nagymamával láttam vásárolni a városban (pékség, hentes, zöldséges), én sem értettem, mit csinálnak, miért kellenek annyian a bevásárláshoz. Szerintem az ilyen embereknek az értelmi képességeik elég alacsonyak.
2020. ápr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!