Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet otthon hagyni...

Mikortól lehet otthon hagyni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

Nem 1-2 órára gondolok. Még fél órára sem.


De pl. ha itthon vagyok az 5,5 évessel, és ki kell vinnem a szemetet (az utcán van a kuka), vagy át kell ugranom a 40 méterre lévő kisboltba, max 5-10 perc. Ti otthon mernétek hagyni a gyereket ilyen rövid időre, ennyi idősen?


2022. nov. 21. 09:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
29%

Először is leszögezném, hogy a te gyerekedet egyedül te ismered, kérdező, te tudhatod, mit lehet nála és mit nem. Mert ez erősen gyerekfüggő, ill. nevelésfüggő.


Pont öt és fél éves a kislányom és ennyi időre már sokszor hagytuk egyedül. Szépen elrajzolgat magában. Pedig egyébként eleven, huncut kislány.

A kisfiam sokkal fegyelmezettebb volt, ennyi idősen gyakorlatilag két étkezés között bármennyi időre magára mertem volna hagyni. Nem sokszor, de előfordult, hogy egy-másfél órán át egyedül volt 6-7 évesen.


De szerintem ez 99%-ban nevelés kérdése. Minket is hamar önállóságra szoktattak a szüleink, fegyelmezettek voltunk, önállóak voltunk, simán otthon lehetett hagyni minket. Még ennél jóval kisebb koromban a társasházunk udvarán úgy játszottunk a nálam másfél évvel idősebb bátyámmal, hogy anyukám fent volt a lakásban (apu meg dolgozott). És az udvart nem is zárta le kerítés ill. kapu az utca felé. Bármikor kimehettünk volna a járdára, az úttestre, bárhová. SOHA NEM TETTÜNK ILYET.

2022. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
89%

2,5 éves mellett is lemegyek a futárhoz, vagy a szemetet leviszem.. boltba stb nem mennék semmiképp.


A fenti dolgok maximum 5 de inkább 2 percet vesznek igéne.

Rendszerint az ablakban lógva nézi az eseményt ( földszintes, Kertes ház)

2022. nov. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
85%
A szemetet kivinnem, a boltba nem mennék.
2022. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 babyboom567 ***** válasza:
100%

A férjem felnőtt fiai 36 és 30 évesek.

Amikor a nagy 9 éves volt ő hordta a kicsit oviba.

Tehát ezek a dolgok nem kitalált történetek.

És volt egy munkatársam, kb 35 év feletti most, és ő mesélte,hogy egyedül járt oviba,és rettegett minden nap.Csak végig kellett mennie az úton, mert az utca végén volt az ovi, de senki sem vitte el, mert mindenki a falu másik végébe járt dolgozni/suliba.(az anyjának egy fél órával hamarabb kellett volna kelni, de inkább hagyta egyedül menni a gyereket.Nem vagyok egy ősanya, de ez számomra nonszensz)

Sőt anyámék 6-8 évesen a határba őrizték a birkát,de 60 éve más világ volt.De akkor is volt baj,abban az időben is csináltak bajt/balesetet a gyerekek.

2022. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Szemetet simán ki viheted semmi baja nem lesz .
2022. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Pont ennyi idos a kisebbik gyerekem. Ha szemetet kell kivinni, atvenni a postat, lemenni a pincebe, kimenni a kocsihoz stb, addig otthagyom siman. A szembeszomszedhoz szoktam még atmenni de olyankor walky-talkyn kommunikalunk es 10 p mulva jovok vissza. De el nem megyek sehova nelkule. Ki tudja mi tortenik velem utkozben, azt meg senki nem tudja h a gyerek otthon van egyedul.

A masodikos lanyom mar ott szoktam hagyni annyi idore amig a kisebbert elugrok az oviba (kb 15 perc osszesen).

2022. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!