Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet otthon hagyni...

Mikortól lehet otthon hagyni a kisgyereket?

Figyelt kérdés

Nem 1-2 órára gondolok. Még fél órára sem.


De pl. ha itthon vagyok az 5,5 évessel, és ki kell vinnem a szemetet (az utcán van a kuka), vagy át kell ugranom a 40 méterre lévő kisboltba, max 5-10 perc. Ti otthon mernétek hagyni a gyereket ilyen rövid időre, ennyi idősen?


2022. nov. 21. 09:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Hát lehet lepontozni, de én még nem hallottam ilyenről! Sőt ha valami baja lesz a gyereknek akkor azért ki felel? Az ovi vagy a szülő? Ki az a felelőtlen ember aki egy 5 éves gyereket a mai világban hagy egyedül keveregni az utcán? És nem, nem kioktatom, de azért komolyan vicc ha bárhol ilyet megengednek.Ha meg eltűnik a gyerek, elüti az autó, bármi akkor mi van? Milyen tanyavilág az ahol így engednek a mai világba gyereket nevelni?
2022. nov. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk még alsóban se engedik haza egyedül a gyerekeket és 18 alatti tesóval sem engedik el.

35 éve voltam ovis, akkor se lehetett egyedül jönni-menni az oviba/oviból. Általánosban engedtek haza először minket. Most pedig nyilván szigorúbb.


Kisgyereket nem hagyok otthon egyedül. Majd 10 felett valamikor.

2022. nov. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%

(Én se hallottam még olyan óvodáról, ahol felnőtt nélkül engednék el a gyereket. Nálunk le kell adni, hogy egyáltalán ki mehet érte. Olyan sincs, hogy random valaki besétál és mondja, hogy ma én jöttem Katikáért.

Ez most ordas nagy kamu, vagy ordas nagy felelőtlenség az ovi részéről - egyik se jó)


Közel 3 éves a lányom. A szemetet simán kiviszem, meg legurítom a kukát (nálunk ki kell gurítani kukanapon az utca végéra, ami 100m kb). Boltba nem mennék el.

2022. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

47 éves vagyok, tehát nem tegnap voltam gyerek. Anno jártam én elég sokat a 3 évvel fiatalabb hugomert az oviba.


Az én gyerekemet nem engedték volna el gyerekkel, csak és kizárólag felnőttel és csak és kizárólag azzal, akit az uzeno füzetben megjeloltunk. Azzal is csak akkor, ha adott nap reggelén jelezve volt, plusz mellé be kellett mutatnia a személyi igazolványát is

2022. nov. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
46%

#9


Inkább te ne írj butaságokat.

Tisztán emlékszek, hogy az egyik azért ment egyedül haza, mert senki se tudott érte menni, a másik meg azért mert akkor született a kistesója, a maradék kettő, mert közel lakott (fél utca) s még szomszédok is voltak. Éppen csak át kellett engedni őket az úton (országút).

Egyszer én is szinte egyedül mentem haza, mert mamám gyógyfürdőn volt, s egyik nagynéném se ért rá hazavinni. Meg volt beszélve velem is, az óvónőkkel is, hogy ha nem jön senki értem, engedjenek el egyedül, megmutatták otthon hogy kell kinyitni a kaput, bezárni meg minden, de végül utánnam ment az egyik unokatesóm. (Ami így visszagondolva nem tudom hogy jött össze, mert ő akkor iskolában kellett volna legyen.) De ő is csak hazavitt, otthon már egyedül voltam 15:30-ig, míg hazajött apum. (kb 12-13-tól)



Iskolába meg csak egy gyerekért ment a szülő mar 2. félévtől.


S nem is valami tanya, hanem kb 3000 fős település...

2022. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%
10.000 fős településen laktunk akkor. A mellettünk lévő utcában volt az óvoda és az általános iskola alsó tagozata is. Senki nem rendült meg ezen, hazamentünk és kész. Általános alsóban meg talán az első osztály első félévéig jöttek a szülők bárkiért, onnantól kezdve mindenki egyedül jött-ment. A húgom 3 évvel fiatalabb nálam, amíg ugyanoda jártunk, együtt mentünk. A felső tagozat messzebb volt, de ha anya nem tudta elvinni, akkor én vittem alsóba, és onnan mentem tovább a saját iskolámba. Ennyi. Mindenki dolgozott, nem volt idő a gyerekért szaladgálni, normálisan voltunk nevelve, hazamentünk, megebédeltünk és leültünk a TV elé, amíg valaki haza nem ért. De mindenki más is az én korosztályomban. 🤷🏼‍♀️ A 12 éves unokatestvéreimért már pl. tényleg csak az mehetett, akinek a neve le volt adva, pedig ugyanaz az óvoda volt. Nekem azért adták ki, mert ismertek (mint mindenki mást is felismertek aki oda járt óvodába kb.), de egyedül már őt nem engedték el. Alsó tagozatban pedig már ők is egyedül jártak haza meg iskolába. Ettől függetlenül én sem fogom engedni a saját gyerekemet, mert nagyvárosban lakunk amúgy is, meg sokat változott azóta a világ. De valahogy abban az időben, a mi városunkban egyszerűen ebben semmi érdekes nem volt, és soha életemben nem is hallottam senkit, akinek bármi baja történt volna (hálistennek). Tök önállóak voltunk, nyári szünetben is egyedül voltunk otthon, egyedül mentünk a játszótérre stb…
2022. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy elkanyarodunk a bezzeg régen irányba, de ennek semmi értelme. Azért mert régen nem lett semmi bajod, az nem jelenti azt, hogy ma sem lenne. Ennek a nosztalgiázásnak nincs semmi értelme :)


Engem is otthon hagyott anyukám 8 évesen, mert nem volt mese, dolgoznia kellett, úgyhogy a szomszéd gyerekkel voltunk egész nap, aki ugyanebben a cipőben járt. Mondhatnám, hogy mennyi mindent csináltunk, ami akár életveszélyes is lenne, de még itt vagyok. Lehet, hogy csak a szerencsének köszönhető. Szóval ne ez legyen már az alap, hogy bezzeg régen, 4 évesen is átsétált a gyerek az egész falun, mert ez szerintem nem normális. Az sem, hogy 13 évest kísérgetni kell. És nem is erről van szó, hanem egy 10-20 perces otthonhagyásról.

2022. nov. 21. 11:38
 18/26 anonim ***** válasza:
52%
Én normálisan válaszoltam a kérdésedre, a “bezzegrégen” nem neked szólt, hanem aki szerint “ordas nagy kamu”. Nyilván ilyeneket találok ki jó dolgomban. :) De ha elolvasod a válaszomat, benne van, hogy nem hagynám ezt a gyereknek, és hogy kertesben kivinném a szemetet, de nem mennék el boltba, szóval ott van a válasz a kérdésedre. Üdv.
2022. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Én 43 éves vagyok és soha nem jártunk haza egyedül az 1000fős faluban sem oviból.Persze iskolában már én is kaptam a nyakamba kulcsot, meg felszedtem hazafelé menet az öcsémet, de pld nálunk volt olyan, hogy öcsém felgyújtotta mögöttem a fél konyhát míg én tanultam meg ilyenek.Tényleg lehett volna bőven baj.

A múltkor volt a tv hogy valakinek kiesett a gyereke a korláton, az se úgy tervezte gondolom,vagy pár éve, hogy a keresztanyuka otthagyta a 3 évest és az esett ki az ablakon.Oké hogy mondjuk nem ez az általános, de pont ilyenekből vannak, hogy csak 10 perc és baromi sok dolog történhet 10 perc alatt főleg egy gyerekkel.Persze lehet sose lesz semmi, de mi van ha mégis? Jogilag is vannak következményei a lelkiismereti dolgot meg nem is mondom, mert szerintem azt volna igazán nehéz kezelni.Legalábbis én biztos hogy nem tudnék megbocsátani magamnak.


A mi óvodánkban megvan ki mehet a gyerekért(2 jár oda az egyik már iskolás) név szerint. Nem adják ki akárkinek. Illetve előre jelezték minden évben, hogy ha a szülő elfelejt vagy nem megy a gyerekért, akkor 3 eset után bevonják a gyámhatóságot is az ügybe és volt olyan ahol ez meg is történt. Mi nem hagyjuk a gyerekeket egyenlőre otthon egyedül. 7-5-3 évesek.Ha nagyon menni kell akkor mindenkit felpakolok és együtt megyünk, akkor is ha úgy fél vagy 1 óra megfordulni.

2022. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"hanem aki szerint “ordas nagy kamu”."

Az oda is írta, hogy "vagy ordas nagy felelőtlenség az ovi részéről".

2022. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!