Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekkel sem.lehet...

Más gyerekkel sem.lehet időben elindulni sehová?

Figyelt kérdés

Már gyomorgörcsöm van, ha időpontra kell menni.

Kb minden reggel, amikor oviba megyünk. Mert nem akar elkeszülni. Megcsinálom a hajad, neeeeem, öltözzünk fel, neeem. Mindenre nem és nem. Vagy csak megy a saját feje után.

Elmagyarázni neki nem lehet, mert direkt becsukja a szemét, ah azt kerem ilyenkor, hogy figyeljen anyára.

Komolyan másnál a 3 éves (mondjuk ez már vagy 1 éve ilyen) fogja magát és felöltözik, elkészül nyugodtan?


2022. nov. 26. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
De el lehet készülni, csak idegbeteg leszek 🤣 Főleg ha az óvodás mellett vinnem kell a két évest is. Nagyon nehéz, mi is jóval korábban el kezdünk készülődni. Amikor jól megy a dolog, még túl hamar is készen leszünk, akkor meg az a baj 😅 De vmikor meg rohanni kell. Nem lehet kiszámítani. Nyugodt készülődés nincs, vmikor kicsit jobb, de sajnos ez ilyen. Én abban bízom, hogy idővel változni fog.
2022. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Azóta nem idegbaj, amióta vannak szabályok és minden ugyanúgy van reggel. 3 éves lesz

Felkelünk, csinálunk neki egy kakaót, nekem egy kavét. Leülünk a nappaliban, megisszuk, beszélgetünk 5 percet. Amíg ő is befejezi és kiviszi a poharakat a konyhába addig kikészítem a ruháját. (Ha ő választ +30perc, ezt csak hétvégén lehet)

Utána neki pisi, arcmosás, kézmosás, öltözés, amit tud egyedül felvesz, a többit én adom rá.

Utána játszhat amíg én felöltözöm, sminkelek és megfésülködöm. (Ez pont elég arra hogy amit akart reggel megnézze, matasson vele, ekkor lehet, öltözködés helyett nem)

Utána őt fésülöm meg.

Kabátot, overált, cipőt ráadom, közben megbeszéljük mivel jön, bicikli, roller, gyalog.

Amíg előveszi a járganyt én is felöltözöm és indulunk.

30 perc alatt pikkpakk megvagyunk.

Amíg nem volt ez a rendszer, addig könyöröghettem egy órat, és idegbaj voltam.

2022. nov. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
Átvariáltam az életünket és így a férjem is tud reggel segíteni. Mi 8-ra járunk dolgozni, a gyerek 7:30-ra megy bölcsibe, és hogy ne kapjon el minden nap az agyérgörcs, egyik nap a férjem készíti össze a gyereket (ő kel korábban) másik nap én. Így néha van egy kis lustálkodás reggel, meg rá tudom tolni minden második nap az agyfąszt a férjemre. Így csak néha vagyok idegbeteg.
2022. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A kicsivel mindig el lehetett (volna), de a nagy miatt mindig rohanás és késés van

6,5 F, 9L

2022. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, két gyerekkel hatványozottan ez van.

Hiába van előre kikészített (előző nap leegyeztetett) ruha, megtervezett "menetrend", jóval korábban kelés, bevált reggeli... Valamelyik biztos kivágja a hisztit, hiába nem érnek el vele semmit. De annyit mégis, hogy megakasztják a folyamatot és rohanni kell.

Pizsamában elindulni nem opció, nem autóval járunk. Egyedül ezt nem próbáltuk.

7 (iskolás) és 3 évesek.

2022. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

3 éves , nekem is ilyen

Vagyis már 4 lesz...

Várom mikor lesz jobb

2022. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Felkeltem, amíg nyújtózkodik, én ráadom zoknit,nadrágot néhány jól begyakorolt mozdulattal. Amikor felül,rögtön veszem le róla a felsőt,adom rá a pólót,pulcsit. Én sosem akartam belemenni ebbe az öltözködés veszekedésbe. Direkt olyan cipőt is veszek,amibe még belebújni is könnyű. 20 perc alatt szoktunk elkészülni, ebben benne van az öltözés, evés,ivás,fogmosás is.
2022. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

17, és az önállóságra nevelés hol van?

Ha így indultok, akkor ugyan megelőzöd a hisztit, de csinálsz magadnak más problémát; nem tanul meg maga készülődni.

2022. nov. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha csukva van a szeme, nem hall? Miért baj, ha becsukja?
2022. nov. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom,nalunk ezzel valahogy viszonylag keves a problema. Masodikos es nagycsoportos a ket gyerek. 6:45kor keltem oket, 7:20kor megyunk ki az ajton. Feloltoznek maguktol, kakao, utana megcsinalom a hajukat, par falat reggeli fogmosas es kabat cipo indulunk. Nalunk inkabb az zavar be ha valamelyik kitalalja h jajj még elfutok kakilni, jajj kell vinni ma a suliba vmi bizbazt technika orara, jajj nem hegyeztem ceruzat. Maximum 5 percet tudok ilyesmikre pluszba raszanni, mert ha 25kor nem indulunk es adom be oket, lekésem a vonatom a meloba (fel ora mulva jon a kovetkezo, azzal mar nem erek be).
2022. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!