Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Társasjáték, ami 7 évesnek is...

Társasjáték, ami 7 évesnek is megfelel?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 7 éves kisfia, aki nagyon ritkán szokott nálunk lenni (külföldön él az anyukájával).


Hamarosan hazajönnek és ha minden jól megy többször és több időt lesz velünk is.


Társasjátékot szeretnénk venni, amivel tudunk együtt játszani.l, ami nekünk sem olyan nagyon „gagyi”, de egy 7 éves is tudja élvezni.


Gazdálkodj okosan és a Túl az Óperencián megvan, ill. Uno kártya, Dobble, szoktunk Jenga-zni, marokkózni - ezeket szereti is.

Van egy régi Ki nevet a végén? is, de az nem tetszik neki egyáltalán.


Mit ajánlanátok?

Kellene egy kis tapasztalat, hogy mit érdemes megvenni (persze nem mindenkinek ugyan az jön be), mert ahogy nézegettem a boltba, hát, elég húzós áruk van…


2022. nov. 28. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van neten egy csomó társasjáték bemutató videó. Érdemes azokat megnézni, mert ti ismeritek a gyereket.

Az én négyévesem simán játszik a nagyobb korosztálynak való játékokkal, mert vannak nagyobb testvérei, és mi rengeteget játszunk.

Nálunk ezek a bejövősebb gyerekjátékot. Korosztályos megjelölést nem tudok mondani, de a hat éves nálunk játszik vele.

Labirintus (sima, nem junior)

Mammut

Uborkától a pingvinig

Magyar népmesék

Csaták ösvénye

Dixit

Be szokott csatlakozni az Activity, az Imagine és a Monopoly játékokba is. Ezeket csak azért nem tudja önállóan, mert még nem olvas 🙂

2022. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Sárkányok erdeje

A középre felcsapott erdei lényeket kell legyőzni az ehhez szükséges szám kidobásával. Hogy ehhez hány kockát használhatsz, az attól függ, milyen kombinációban mennyi kártyalapot játszol ki hozzá. Ha egyforma színből, egyforma számból, vagy számsorból (pld 5-6-7-8) játszol ki lapokat, az másmilyen támadási stílust jelent, és más győzelmi esélyeket eredményez. Lények helyett eszközöket is szerezhetsz, ez hosszú távon több pontot ad minden dobásnál, vagy még egy esélyt. A kockák hat oldalúak, de 1-2-2-3-3-4 értékeket adnak, nem 1-2-3-4-5-6-ot, vagyis a valószínűsgi tényező kisebb. Sokkal több múlik azon, hogy a kijátszott lapjaid alapján hány kockával mekkora számot kell kidobnod a sikerhez.

Az esélyek kiszámíthatóbbak, és jobban is jár aki gyakorol egy kis valószínűségszámítást, de az alapokat hamar megérti egy 6-7 éves gyerek is.



Hát én tényled nem is csodálom hogy egy olyan unalmas dobok-lépek játékot, mint a Kinevetavégén, amihez összesen hatig számolni kell tudni, egy mai gyerek nem szeret. :D

Ha tudsz, menj el egy profi társasjátékos boltba vagy klubba, (Reflexshop, Szellemlovasok, Gém Klub, stb.) és ott nézz körül, kérjél tanácsot.

2022. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kockahegyen is túl. Van egy olvasós "nyelvfüggő" része is, de játszható anélkül is.
2022. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#2

Erre most rákerestem, eléggé tetszik. Köszi 🙂

2022. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ticket to ride

Kuruzslók

2022. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4.: szivesen, sok ötlet van még, ha nagyon belegondolok, de tényleg a legjobb körülnézni egy társasjátékos helyen és lehetőleg kipróbálni.


Az egyik nagy új felfedezettem a Mééz, (Beez) ahol egy kis méhecske alakú bábuval olyan táblán "röpködsz" amit virág alakú lapkákból a játék előtt rakunk össze, és szines jelölőket, "nektárt" gyűjtesz, de nem az számít hogy mennyit, hanem a kitűzött célokat kell teljesíteni. Pld a gyűjtőtábládon (a lépben) egy sorban legyen csupa rózsaszínű, vagy egymás szomszédságában három különböző színű...

A megtehető lépések számát nem kockadobás dönti el, hanem az, hogy az utolsó irányodhoz képest merre szeretnél tovább repülni. Minden szirom egy lépés, vagy "mező". Nem egyszerű megtervezni a szükséges következő lépéseket (hogyan jutok el pld arra a sziromra, ahol kék nektárt tudok begyűjteni) de így elvileg teljesen kiiktatta a véletlenszerűséget. Kell egy kis gyakorlás, amíg az ember hozzászokik, rutinosabb méhecskék előnyben.

2022. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Mit játsszunk vlog videóit ajánlom, a társasjáték a szakterületük, van nekik is saját gyerekük, tehát tapasztalatból beszélnek 😊


[link]


[link]

2022. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
A TICKET TO RIDE-ot én is ajánlom, de az alap Európát, nem a Juniort. Megunhatatlan, és még bőven játszani fogja amikor már rég megtanult olvasni. A teljesítendő célok eleinte lehetnek nyilvánosak, hogy a legfiatalabbak kaphassanak segítséget a városok megtalálásához az Európa térképen, így sportszerű.
2022. nov. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Csináljatok ti társasjátékot. Összeragasztotok néhány papírt, rajzoltok, kreáltok jutalmakat, büntetéseket. Persze nem lesz olyan minőségi alap, mintha megvennétek, de szerintem annak is megvan az élvezete. Én egy ideig ezzel szórakoztattam magam, hogy több száz, vagy akár 1000 mezős társasokat csináltam. Én egyedül tettem, de ha ti bevonjátok a gyereket, akkor lehetne az akár, hogy egyik nap kitaláljátok és megcsináljátok együtt a játékot (és azt színezheti, díszítheti kedve szerint), másnap elkezdtek játszani. Ha szereztek kartont, a játékot ráragaszthatjátok, ha nagy, akkor utólag levágtok a kartonból. Így jobban el lehet tenni. Kocka van a Ki nevet a végén? -hez, de kínaiban lehet venni. Bábú bármiből lehet, de ismét a kínai, különböző figurás radírok vannak, nem csak aranyosabb és nagy félék, kis szörnyecskék.
2022. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

A 2, 3, 6, 8 voltam, de a 7esnek igaza van, le kell ültetni a 7 évest a Győri Zoliék Youtube videói elé megnézni. Olyan szépen elmagyarázzák a játékszabályokat, hogy még én is megértem :D pedig aztán olvasva mindig lassú a felfogásom hozzájuk.

Na és akkor együtt döntsétek el, hogy melyikért fizettek is. ;)

2022. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!