Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondtok a családnak, ha...

Mit mondtok a családnak, ha egyikőtök családjával/szüleivel nem tartjátok a kapcsolatot, és kérdezget?

Figyelt kérdés

Én az anyuka vagyok. Elég diszfunkcionális családból jövök, lelki terror, állandó félelemben tartás, elnyomás, konzervativizmus, folyamatos cseszegetés mindenért.


Sosem voltam jóban a szülőkkel (apám nincs is már régóta), anyámmal, testvéreim mellette és a rokonsággal is megszakítottam a kapcsolatot, mert igazából egyik fél részéről sem volt igény kapcsolattartásra, az évi 2-3 kényszeredett találkozás is abból állt, hogy bármit mondtunk, bármilyen tervünkről meséltünk, minden sz*r volt, bunkók is voltak, kínos hallgatás... Na, aki élt ilyen családban, tudja, milyen ez.


A gyerekeim születése előtt már nem tartottuk a kapcsolatot, nem ismerik őket. A férjem családjával jóban vagyunk, a szülei példaértékű nagyszülők is, ők heti 1-2 alkalommal az unokákkal vannak.


A gyerkőcök még picik, de azért néha eszembe jut, mit mondok majd, ha megkérdezik, hol vannak az én szüleim, rokonaim. Mit mondhatnék? Hogy nárcisztikus bántalmazók voltak? Nem akarom, hogy az legyen nekik a normális, ha valaki megszakítja a családjával a kapcsolatot, mert szerintem sem feltétlenül az, de nálunk tényleg gáz volt a helyzet.


Ti, akik nem tartjátok a kapcsolatot valamelyik oldallal, mit mondtatok?



2022. nov. 29. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha őszinteségre akarod őket nevelni, akkor Te is légy őszinte. Mondd el az érzéseidet, anyának is lehetnek szomorúbb emlékei. Anya is érzelmes ember, aki nem fél kimutatni. A helyedben én így cselekednék. Minden mozzanatunk példa a gyermek számára.
2022. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindkét oldalról megszakítottuk a kapcsolatot valakivel. A férjem az anyjával, én apámmal. Mindkettő nárcisztikus. Tönkretették az életünket. Őszintén szólva én nem gondolom, hogy nem normális dolog megszakítani egy olyan emberrel a kapcsolatot, aki csak fájdalmat okozott nekünk, és én a gyerekemet is erre tanítom. Nem válogathatja meg az ember a családját, ezáltal bőven benne van a pakliban, hogy olyan ember is kerül ki közülük, akivel nem jön ki. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy kivel szeretné tartani a kapcsolatot, ha bármilyen okból kifolyólag azt mondja, hogy ő xy-t nem tudja elviselni az életében, azt tiszteletben kell tartani. Ugyanúgy mint az első válaszoló írta, én is őszintén elmondanám neki (az ő szintjén), hogy mi az oka annak, hogy csak az egyik oldalról találkozik a családdal.
2022. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, akkor inkább úgy kérdezném, ezt kisgyerekeknek hogy lehet a maguk szintjén elmondani?
2022. nov. 29. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy mennyire picik a gyerekek.


- Amikor anya olyan pici volt mint Te, nagyon szomorú volt, mert úgy érezte, hogy : (nem tudom mit éreztél)


- A nagyi sokszor éreztette anyával azt, hogy: ( érzés)

ezért anya nem akarta, hogy szomorú legyen, a jó dolgokkal szeretne foglalkozni, ami boldoggá teszi, pl veled kislányom/ kisfiam. Amikor megölelsz engem, az minden bánatom pótolja, és nagyon jó érzés nekem, boldog vagyok.

2022. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Nálunk hasonló a helyzet, anyám részéről olyan lelki terror volt, hogy kis híján eldobtam magamtól az életet miatta. Csak később, amikor már megszakítottam vele a kapcsolatot, tudtam meg, hogy a tesóm is ugyanebben a helyzetben volt. A külön csak az, hogy ő még tartja vele a kapcsolatot, mert nem adta fel a reményt, hogy egyszer azzá az anyává válik majd, aminek ő szeretné látni.


Két lányom van, még picik, így nem merült fel náluk a kérdés, hogy a részemről miért nincsen senki. Úgy tervezem, hogy ha kérdeznek majd, őszintén fogok nekik válaszolni és ha eljön az ideje és mesélni nekik a múltamról. Sokáig szégyelltem, a környezetem nem igazán fogta fel, hogyan siklott ennyire félre a kapcsolatom anyámmal, és sajnos mivel ez még mindig egy hatalmas tabu, sokan zsigerből elítélnek miatta. Évekig tartó terápia segítségével végül megértettem, hogy senki előtt nem kell szégyellnem a döntésemet. És ha nem is beszélek lépten-nyomon mindenkinek arról, amit átéltem anyám mellett, és oda vezetett, hogy teljesen elhatárolódtam tőle, már nem okoz gondot, ha beszélnem kell róla. A lányoknak is szeretném megtanítani, hogy nem kell szégyellni az átélt traumáinkat.

2022. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az igazat mondom. Nálunk a férjem családjával nincs kapcsolat, pedig mind egy városban élünk, de azt a vérszívást, amit a húga művelt, a férjem már nem bírta elviselni. 6 hetes volt a nagyobbik fiam, amikor utoljára találkoztunk velük, babalátogatoba jöttek, de olyan cirkuszt rendezett a semmin MEGINT (nem ő meg a gyerekei voltak a főszereplők, ez volt a baja), hogy a férjem hazaküldte őket. Azóta 1-2 telefonos próbálkozás volt, de nem jött össze. Anyósomat én sem ismerem, mert ő nem tudta elfogadni, hogy a fianak más nő is van az életében rajta kívül. Apósom csak akkor telefonál, ha pénz kell, amúgy nem érdekeljük.

A kicsiknek azt mondom, hogy a nagynénétek sajnos nem kedves apával, és nekünk nem kell olyan emberekkel találkozni, akik nem kedvesek velünk. Apa anyukája mérges ránk, csak úgy, ő sem kedves, ezért nem találkozunk vele. Apa apukáját nem érdekeljük. Sajnos van ilyen, és ha valakivel rossz együtt lenni, azzal nem muszáj együtt lenni, akkor se, ha családtag, akkor se, ha a saját anyukád vagy apukád az. De mi igyekszünk úgy élni, hogy ilyen ne fordulhasson elő, el fogjuk fogadni a barátaitokat, es mindig kedvesek leszünk veletek. Valahogy így szoktuk mondani. 5 es 7 éves fiúk.

2022. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazat. Nem vagyunk jóban, ezért nem találkozunk.

De lehet, hogy erre majd csak akkor kerül sor, mikor már nagyobbak lesznek, és jobban megértik.

Nálunk öt éves a nagyobbik gyerek, és még nem kérdezte, hol van az apám, miért egy papája van csak.

2022. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tabunak nem kezelném semmiképp. Csak elmondanám, hogy milyen érzéseim vannak vele kapcsolatban. Milyen volt a (nem létező) anya-lánya viszony, mennyire számíthattál rá (semennyire) és társai. De abszolút az ő szintjén. Mondjuk ha 3-4 éves akkor elmondanám, hogy sose adott puszit, nem ölelt meg, nem olvasott mesét.
2022. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az én "szüleim" (anya és nevelőapám), jelen vannak ez életünkben, igaz nem visszük túlzásba velük sem. Férjem anyjával pedig egyáltalan nem tartjuk a kapcsolatot. Egy idióta.

Van egy 4 éves fiunk, ő az igazat kapja mindig.

Tudja, hogy a 2 papája a temetőben van, volt már kinn velünk nem egyszer.

Hogy anya a mama, nevelőapám is lehet a papája.

A másik mama pedig csak rosszakat beszél, rosszakat gondol, így vele nem beszélünk. Őt nem is keresi sosem. 1 játéka van, amit tőle kapott, sokszor mondja, hogy az is a mamától van, attól aki nem keres minket.

Ha van kérdése, az igazat mondjuk el neki, a saját szintjén. Ennyi a lényeg.

2022. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!