Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek gáz lenne ha “...

Szerintetek gáz lenne ha “ hirtelen” megszakítanám a párom családjával a szoros kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az évek során elég közel kerültem hozzájuk de 3 év után kezdtem észrevenni hogy bennem valami megváltozott amióta ők az életem részei lettek. Az egyik tesót alapból nem kedvem neki a párját se mindig kihagytak minket minden programból sose érdeklődtek, még az eljegyzésünkhöz se gratuláltak úgyhogy elég bunkók voltak mindig velünk de nekik amúgy se volt felhőtlen testvéri kapcsolatuk.

A másik tesóval jóba vagyunk szeretem, o vele egyebkent semmi gondom nincs.

anyós pedig elég furcsa nekem nagyon szeret de annyi mindent rám terhel mindig hogy besokaltam.

Mindent megkérdez,mindent elmond és nem szeretnék ennyire benne lenni ezekbe a családi dologba. Pl hogyha történik valami akkor én ideges leszek, pedig a páromat meg nem is érdeklik ezek a dolgok de én meg fusztrált leszek ha valami olyat mondanak vagy tesznek ami nekem egyáltalán nem oke. ( pl ha a testvér csúnyán viselkedik anyós nekem panaszkodik, én felmergesitem magam ok meg úgy tesznek mintha mi sem történne) Nem szeretnek a párommal ez miatt veszekedni hogy én felveszem ezeket a dolgokat és ha felhívom ideges lesz hogy panaszkodom pedig csak szeretném valakivel átvészelni ha már belém beszéltek.... de ő úgy veszi hogy hisztizek és kotekszek pedig egyáltalán nem...

Szerintem csak úgy tudnék megszabadulni ettől hogy ha távol maradnék tőlük. Minimálisan amikor esemény van akkor talalkozni és itt ennyi. Viszont biztos észreveszik majd hogy van valami bajom és nem akarok ilyen gaz szituációt mert akkor megint bele kell mennem egy komolyabb beszélgetésbe és akkor kezdődik elölről. Mit csináljak hogy jobb legyen?

Jelenleg anyosnak már nem is irok mert nem szeretnek beszelgetni mert mindig felhoz valami ilyen témát és engem mát egyáltalán nem érdekel se a párom testvérei se a múlt se semmi.

Utoljára is lemondtam egy közös találkozásunkat hogy nem szeretnek így kettesbe kulonckodni sajnos elment a kedvem. Ezt is azért mert ha találkoztunk volna olyan fusztralt lettem volna hogy biztos nem éreztem volna jól magam.

Bocsanat hogy hosszú lett.


2020. júl. 4. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hát már pedig ez rajtad múlik. Túl érzékeny vagy, aztán a párodat is cseszegeted anyós hülyeségeivel. Magadban változtass meg valamit, vagy valóban tedd a velük való kontaktusokat takarékra, viszont a párodnak mondd el miért, nehogy aztán az anyja neki panaszkodjon rólad.
2020. júl. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen érzékeny vagyok tudom, épp ezért nekem nagyon nem jó hogy mindent rám terhel az anyós én nem tudok úgy tenni mintha mi sem történne... anyós panaszkodni nem fog viszont mondtam neki a mai nap hogy nem szeretnek már ennyire közel lenni hozzajuk én vele vagyok együtt nem pedig velük és csak ő érdekel és a saját életünk külön élünk evek óta nem is értem hogy kerültem bele ennyire a problémáikB a. Úgy érzem magam mint egy lelki szemetes.
2020. júl. 4. 16:39
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Nézd, ha a párod arra nem képes, hogy végighallgasson, akkor ideje, hogy ex legyen
2020. júl. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A párom rengeteget dolgozik és rengeteg teher van így is a vállán gondolom ezért nem akarja meg ezt is hallgatni.
2020. júl. 4. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Arra vigyázz, hogy nehogy egyenes légy, és esetleg az anyósnak szólj, hogy ne mondjon neked ilyen negatív dolgokat, mert túlságosan érzékeny vagy, és leterhelnek az ilyen beszélgetések. Az őszinte, de nem bántó kommunikáció két ember között egyenesen káros, még a végén megszünik a probléma. Igen, tudom, attól félsz, hogy megsértődik az anyós. Mert visszavonulni majdnem totál, úgy hogy semmit se ért, az nem lenne sértő. Azt is meg lehet tenni, hogy alapból kevesebbet mentek, de azt is le kell beszélni, más programotok van, most csak otthon pihentek, aztán meg úgyis hozzászoknak, hogy kevesebbet mentek.
2020. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen teljesen jól erted. Jelenleg már egy ideje keveset megyünk a vírus óta ez megmaradt viszont nagyon sokat írogattunk. Most egy hete nem és ez már soknak számít de hamarosan úgy is írni fog de megpróbálok szépen lassan kimászni ezekből a beszélgetésekből mert amúgy szeretem szeretek vele lenni és kellett 2 év mire rájöttem hogy mi a gond mitől vagyok ennyire haragos. Aztán rájöttem hogy ezek nem is az én gondjaim és érzelmeim csak az anyós 3 éven keresztül tolta nekem most 5.evre azt mondom elég. 😕
2020. júl. 4. 17:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen nem is, de lassan mindenképp. Azt is csinálhatod hogy nem válaszolsz rögtön az üzenetére hanem pár óra múlva mintha elfoglalt lennél. A találjozásokat ami nem derült milyen gyakori pedig ritkítanám. Ha a múlt sérelmeiről beszél viszont megmondhatod neki finoman hogy. Marika ne a régi dolgokon rágódj, foglalkozz a jövővel.. És válts témát azonnal. Nem sértő, nem bunkó, és talán egy idő után vágni fogja higy te erre nem vagy vevő.
2020. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!