Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire próbáltok egészséges...

Mennyire próbáltok egészséges ételt adni gyereketeknek?

Figyelt kérdés

ugy értem adtok csokit, kekszet? házikompotot?lekvárt? vagy mindenböl a legegészégesebbet még a szaloncukorbol is,

2 év körüli gyereknek


2012. nov. 8. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

èn próbálok kevés cukrot és zsírt adni neki.


Pl lányom imádja a zöldségeket minden mennyiségben. föve és nyersen is így szinte 90%-ban vegyes köret van a kaja mellé. utálja a tésztát, így kb 2 havonta van 1x tészta.

kenyér féléket sem nagyon eszi, napi szinten max 1 zsemle.

viszont gyümölcsöt sem szeret nagyon, az almát azért megeszi, de nem eröltetem, mert zöldséget eszik rendesen.


csokit, kekszet, pudingot, ropit kaphat de csak uzsonnára. lekvárt utálja, kompóttot is édességnek veszem, mert az is tele van cukorral.


szaloncukrot sem fogja zabálni, de napi 1-2 lehet majd, de akkor nincs más csoki.


vagy is mindent ehet de csak mértékkel, ahogy mi is tesszük.

11 kg így nincs elhízva, de ha 15 felett lenne, akkor tuti csoki tilalmat rendelnék el.

2012. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Adok! (tuti le leszek pontozva):)

Lekvárt csak a palacsintában eszi meg, csokit, kekszet akkor kap, ha ő kéri, úgy 1-2x egy héten. Kompótot, befőttet nem szereti, de a savanyúságot zabálja.

Szaloncukrot meg egy évben 1x lát, miért ne.

2012. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Többségében figyelek arra, hogy megkapjon lehetőség szerint minden fontos vitamint, és nasi helyett mondjuk gyümölcsöt egyen.

De nem zárom ki az étrendjéből a kekszet vagy a csokit, mert a teljes tiltásnak én csak hátrányát láttam eddig másoknál.

Szaloncukrot még nem evett, tavaly még szerintem kicsi volt hozzá, most viszont 2 évesen biztos meg fogja kóstolni (és nem a legdrágábbat, biot és hasonlót veszünk, hanem "normál" szaloncukrot). Persze a mértéktartás fontos.

2012. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ment a öld kéz mindenkinek én is adom de csak mértékkel
2012. nov. 8. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon igyekszem. Mértékkel ehet ilyeneket, de próbálok szelektálni és kevésbé műt adni neki. Csokiból étet eszik, kekszből (sajnos) az állatos háztartásit, kompótot nem eszik, ellenben savanyúságot igen, de csak házit, lekvár szintén házi, de csak ritkán kenyéren vagy palacsintában. Szaloncukorhoz tavaly még kicsi volt, de már akkor is csináltam, most is ez a terv és megkóstolhatja majd. Szerencsére nagyon szereti a gyümölcsöket és a zöldségeket, de a rizst is meg a tésztát..a krumplit kevésbé. Kenyeret sem sokat eszik. Sosem kapott még bolti májast, májkrémet és virslit.

Meg lehet oldani az egészséges étkezést, de egyre inkább szélmalomharc.

2012. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

fiam 3 éves,99 centi 14 kiló

mindent eszik.ovis,így napi háromszori étkezés ott van.reggel tejet iszik indulás előtt.

ovi után mindig éhen akar halni,így kap valamit,kismackó,tejszelet,rudi,pogi,amit kér

vacsorára szinte mindig tejbegrízt kér.két deci tejből kapja,abba két kis kávéskanál instant kakaópor kerül,főzés közben egy teáskanál cukor

csokit nagyon ritkán kap,most kellett vegyek kétszer is pici mikulást,mert már minden azzal van tele,de amúhy van,hogy hónapokig nem eszik csokit.pez cukrot szokott kapni

házi lekvárt eszik néha,de ritkán

befőttet is szokott enni, a barackot szereti,azt húshoz,körethez eszi

én azt mondanám,hogy nem eszik nagyon sok édességet,de minden nap eszik egy darabot.de én nem bánom,mert vékony alkat,ráfér,és főtt ételt,zöldséget,gyümit is eszik rendesen

2012. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!