Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom 2 hete...

4 éves kislányom 2 hete megváltozott, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva lesz 4 éves. Ovis, de már tavaly is ovis volt és bölcsibe is járt heti 3 napot (dolgozom). Átlagos gyerek, 2,5 évesen lett teljesen szobatiszta. 2 hete olyan, mint egy kis zsarnok fúria, folyton bőg, ő akar irányítani, mindenben első lenni, direkt tönkretesz dolgokat. Plusz elkezdte ezzel egyidőben visszatartani a kakit, pisit és újra bekakil. Hiába veszem észre, hogy mennie kell de visszatartja, csak "anya hagyjál" , ha mégis ráül a wcre, akkor sem megy neki. Nem tudom mi a baj🙁 nem változott itthon semmi, ugyanolyanok vagyunk, nem bántjuk soha, igyekszünk következetesen nevelni őt. Rá sem ismerek 2 hete. A wcre azt is mondta, hogy fél hogy kijön onnan valami, de elmagyaráztam, hogy nincs ott semmi és vigyázunk is rá. Oviban nincs "baleset" csak itthon. Oviba is szeret menni.
2022. dec. 3. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Gyermekpszichológus, ha ti nem tudtok semmi körülményt, ami kiválthatta.
2022. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Valami buta mesét nem láthatott? Beszélgessetek sokat, érdemes volna elővenni ha van a Bilikönyvet, megnézni a Dobd el a pelust Elmo-t és hasonlók.
2022. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem bánthatta senki az óvodában sem? Nem szégyenült meg?
2022. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is februárban lesz 4 éves. Az elmúlt 1-2 hétben itthon többször bepisilt, nem tudjuk miért, az óvodában nem. De valószínűleg az óvodában történt vmi, mostanában többször mondta, hogy nem akar menni. Lehet, hogy ott hallott vmit az egyik gyerektől, vagy történt vmi. Ebben a korban meg hajlamosak félni dolgoktól, a lányom szörnyektől fél a sötétben.
2022. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy írták előttem. Gyermeki félelmek, valamit láthatott tv-ben, ami meijesuzthette, vagy félreérthette, másik gyerek megijeszthette akár történettel, esetleg tettleg bántalmazta valaki, amíg oviban volt.


Valami oka kell legyen, hogy a wc-től egyszer cak elkezdet félni. Ha bilire teszed, mit reagál? A wc-nek mélysége van, a víz egy csövön át fut messze, ami nem látszik, a puszta képzelete is elragadhatta, vagy mások mondtak valamit neki erről akár.


Tehát én megpróbálnám a helyetekben átmenetileg a bilizést, a vízöblítéses wc helyett. Átmementileg legalább ritkábban lesz "balesete".


Tartós megoldásként pedig pedagógiai szakszolgálat, ami ingyenes. Ott gyermekpszichológusok megnézik a játékmódját és következtetnek belőle, az okokat kiderítendő. Ha meg lesz az oka, már könnyebb megoldást találni, feloldalni a félelmét.

2022. dec. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17%
Érdekes, aki ilyen korán lesz szobatiszta,mindig visszaesik. De amúgy szerintem székrekedése van, ettől rosszabb a kedve,nem visszatartja hanem simán nem jön. Nekünk bizonyos vitaminoktól van ez, a D vitamintól is, ezért nem is minden nap kap.
2022. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!