Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdjem az ikertestvérek...

Mikor kezdjem az ikertestvéreket elszakítani egymástól? És hogy?

Figyelt kérdés

Hármasikreink vannak: 2 lány, 1 fiú, 6 évesek lesznek. Nagyon egymáshoz vannak nőve, és nem lehet velük külön programokat csinálni. Nincsenek el egymás nélkül. Óvodában kérték (a covid miatt is), hogyha testvéreknél egy gyerek beteg,akkor a másik se jöjjön, mert ne fertőzze tovább a többit, így ha az egyik beteg, akkor a másik három is otthon marad. De amikor az egyiket vinnem kellett fogászatra, a másik kettő sírt és ordított egész nap az oviban. Nem lehet őket szétválasztani, mert akkor megy a hiszti, a cirkusz.

És ez később még nagyon a hátrányukra fog válni, hogy így ragaszkodnak a másikhoz. Azt se tudom, hogy hogy lenne a jó a sulival se, hogy most külön legyenek vagy együtt.


2022. dec. 4. 12:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

Inkább örülj, hogy ragaszkodnak egymáshoz.

Én azt se értem, miért kéne külön osztályba járatni őket. Sokkal könnyebb a tanulás is, ha ugyanazt tanulják ugyanattól a tanártól.

Általánosban volt két ikerpár is az osztályunkban, mindkettő egypetéjű pár, kezdetben alig tudtam megkülönböztetni őket egymástól. Kamaszkorban külön egyéniségekké váltak, de mindig előny volt nekik, hogy ott vannak egymás mellett.

2022. dec. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Azért ha a szülő úgy látja, hogy már túlságosan is ragaszkodnak egymáshoz, az azért gond is lehet. Én tanítottam olyan ikerpárt, akiket nem tudtak befogadni a többiek, annyira csak egymással voltak elfoglalva...
2022. dec. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
írasd majd őket párhuzamos osztályokba, próbáld meg helyre tenni magadban, hogy három teljesen külön gyerek, ne legyenek ugyanolyan ruháik, ugyanolyan hobbijaik... kellene nekik valami olyan közeg, ahol önmaguk lehetnek, és nem a másik kettőtől szimbiózisban függő "ikrek" góc egy része. mondjuk valami szigorúan nem csapatsport? tudjamisén, úszás, küzdősportok, minden szólóban végzendő mozgásforma?
2022. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
98%

"ne legyenek ugyanolyan ruháik, ugyanolyan hobbijaik..."

Ezt azért nem tiltanám meg, vagy hogy is mondjam, amennyire ők maguk igénylik, azért annyira mehetne, hadd fejezzék ki az összetartozásukat a ruhájukkal is időnként. Meg hát praktikus is, ha végre kiválasztja a szülő, hogy mondjuk milyen hótaposó csizmát érdemes venni, akkor már mindháromnak ugyanolyat venni, nem csakazért is keresni még két szóba jöhetőt, amelyek valamilyen szempontból biztos kevésbé jók, hiszen nem hiába választotta első körben az elsőt. Meg a hobbi is olyan, hogy nem tehet arról senki, hogy mi érdekli meg mi nem. De egyéni sportokkal kínálgatni őket tényleg jó ötlet, mert ha végül ugyanazt választják is esetleg, akkor is mindegyikük önállóan kell, hogy teljesítsen, nincsenek egymásra utalva, csak saját maguktól függ, hogy milyen eredményeket érnek el.

2022. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek teljesen egyet a külön osztállyal. Egyrészt a szülőnek is nehéz, hogy más a tanító néni, máshol tartanak, ott lenni mindkét szülőin stb. Illetve a gyerekeknek meg azért lehet rossz, ha rivalizálás alakul ki az osztályok között (és tapasztalatom szerint ez elég durva is lehet), hogy melyikük a jobb, ami feszültségekhez vezethet. Szerintem még picik ahhoz, hogy aggódni kelljen, még pár év és nem lesznek ennyire összenőve!
2022. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
De akkor ha egyik beteg, akkor maradjon otthon a másik is? Csak hogy ne szakítsuk el őket? Mert még óvodában elmegy, iskolában már aligha, főleg hogy csak 250 órát hiányozhatnak.
2022. dec. 11. 22:05
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"ha egyik beteg, akkor maradjon otthon a másik is?"

Dehogyis. Aki beteg, az otthon marad, aki meg nem, az megy iskolába, tiszta sor. Ennek semmi köze az ikerséghez.

2022. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

"De akkor ha egyik beteg, akkor maradjon otthon a másik is? Csak hogy ne szakítsuk el őket?"


Ez tökéletes ostobaság lenne és senki sem tanácsolt ilyet.

2022. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor ha egyik beteg, akkor maradjon otthon a másik is? Csak hogy ne szakítsuk el őket? Mert még óvodában elmegy..."

Az óvodában sem azért kellett a másik kettőnek is otthon maradnia, ha az egyik beteg volt, hogy ne szakítsd el őket egymástól, hanem a covid miatt.

De iskolába járni kötelező, ha nem beteg valaki (meg nem is magántanuló - akárhogy is hívják ezt mostanában), és most már messze nem olyan durva a covid-helyzet sem, mint a járvány elején.

2022. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#17, #18, #19!

Akkor ezt ti fogjátok velük lemeccselni, amikor most megszokják, hogy állandóan együtt vannak, iskolába meg tobb órát külön lesznek?

2022. dec. 13. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!