Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért gonoszak a kisgyerekek...

Miért gonoszak a kisgyerekek egymással?

Figyelt kérdés
Ha van egy társuk aki különbözik azt kirekesztik, bántják, csúfolják. Néha nagyon kegyetlenek egymással. Nem csak ilyen módon. De miért?
2008. dec. 25. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az élőlények alap jellemvonása (nevelés nélkül).

Nevelni kell őket!

2008. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Ez igaz. Nah és ha az én gyerekemet bántják mondjuk (nincs még gyerekem) akkor mit tegyek? szóljak a szüleiknek?
2008. dec. 25. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ne tedd üvegkalitkába a gyereked. Szoktasd hozzá, hogy a világban bizony előfordul ilyen, és lehetőség szerint tudja, hogyan védje meg magát.

De persze figyeld, hogy ne legyen aránytalan a mérkőzés!

2008. dec. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem fogják igazán fel hogy mit is jelent ez. Ők még másképp látják a világot.

Az meg hogy nevelés kérdése. Nem csak. Én úgy gondolom. Van abba vmi hogy fajtától is függ, kinek a génjeit örökli. Meg hát az is hogy ő maga milyen típusú. A nevelés ettől is függ, hogy a szülő mennyire tudja ezt megtartani, de mégis formálni kicsit.

De a másik oldal meg az, hogy mi felnőttek is sokszor kirekesztünk embereket, bántunk, csúfolunk embereket csak azért mert vmiért más. Pedig mi felnőttek vagyunk és több tapasztalunk van, meg nekünk már ki van fejlődve minden agyi kapacitásunk a gondolkodáshoz, mégis olyanok vagyunk mint a gyerekek. Én ezen sokat gondolkoztam már. De ilyen az ember! Sajnos! Van aki nagyon, van aki kevésbé. De az életben minden ember lesz ilyen legalább egyszer felnőttként vkivel. Aztán van aki itt megáll, és lesz aki ilyen marad! Sajnos!


Úgyhogy annyit tudunk tenni hogy példát mutatunk. Valamint amit vki írt előttem, hogy résen vagyunk és ha nagyon kell akkor közbelépünk. De amúgy tényleg hagyni kell egy kicsit a gyerekeket hogy érje őket rossz is, mert később még nagyobbat fognak csalódni.

2008. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, éppen hány éves a gyereked, amikor attrocitás éri.

2 éves volt a lányom, mikor táncolt egy rendezvényen a nézőközönség között. 2 neveletlen kb::6 éves lány nevetett rajta és egy down kóros gyereken. Na, én nem bírtam ki szó nélkül...

2010. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, mit látnak egész nap otthon, a tv-ben, sőt ugyebár a neten! Agresszív játékok, ma már a gyerek veri a tanárt, szerintem sokan a saját szüleiket is.

Én próbálom a lehető legjobban nevelni a gyerekeimet, mert amíg fel nem nő, rajtam múlik. A lányom még egy rossz szót se szól soha senkinek, oviban egyszer megütötték, de eszébe nem jutott visszaadni, inkább csak tűrte, míg el nem sírta magát. Próbálom rávenni, hogy ha már muszáj, üssön vissza, mert különben őt fogják folyton bántani :(, és ezt nem szeretném.

2010. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek megnevelve.Az én gyerekem 8 éves,miért nem gonoszkodik?Ráadásul egyedül nevelem és mégis boldogulok vele,más gyerekre vannak ketten/apa,anya/és még sincs nevelve.Azzal hogy legyintünk és azt mondjuk hogy még csak gyerek ezzel tesszük a legrosszabbat mert ráhagyjuk.El kell neki magyarázni hogy nem szabad és hogy miért nem szabad.Attól hogy gyerek még nem szabad csúfolódnia,nyelvet nyújtogatnia meg szemtelenkednie.Én így gondolom.
2010. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled!!!

Mint minden, ez is nevelés kérdése.


Elmesélek egy történetet:

A barátnőmnek nincsen gyereke.

Ha átmegy a szomszédba, ahol 3 gyerek van, mindig azt mondja, hogy ilyenkor teljesen elmegy a kedve a gyerekvállalástól, mert olyan rosszak.

Ha átjön hozzánk, megjön a kedve a tündéri lányaim láttán:)

2010. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze mert a lányaid jól neveltek.Éppen ezt nem értem hogy én egyedül meg tudom nevelni másoknál meg egyben van a család és ott meg olyan szörnyűek a gyerekek hogy csak na.A barátnőm lánya olyan rettenetes hogy azt szavakkal el nem lehet mondani ha leírnám miket művel azt hinnétek hogy hazudok.Mikor mondom neki hogy ez így nem lesz jó mert a kislány ön és közveszélyes azt mondja hogy ő nem tud vele mit kezdeni és széttárja a kezét.Na ez az amit soha nem tehet egy anya hogy széttárja a kezét mert ez az ő gyereke és igenis nevelje meg,és mi az hogy nem tud vele mit kezdeni?Akkor kérdem én hogy ki az aki tud vele mit kezdeni,hát ő az anya csináljon már vele valamit.
2010. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, mert a könnyebb utat választja és tojik rá, hogy kezelésbe vegye a gyereket.

Sajnos hamarosan ilyen gyerekek között fog a gyerekem az ovodában lenni.

De ez már egy másik kérdés...

2010. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!