Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lakásban élők! Milyen állatoto...

Lakásban élők! Milyen állatotok van kisgyerek mellett? Gyerek előtt vagy után érkezett? Hogy jönnek ki egymással?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
semmilyen.állat nem való lakásba.gyerek nélkül sem
2011. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk gyerek előtt lett meg a kutyánk (bérházban)és meg is tartottuk.Most a 2. baba jön.

Szivem szerint a baba érdekében elajándékoztam volna de 16 hónapos nagyfiam úgy imádja és játszik vele, hogy nincs szivem elszakítani tőle.Meg hát mi is szeretjük.

Ha előbb jött volna a baba nem vettem volna, de így meg már nem adom oda.

2011. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Épp egy "kivégzés" előtt álló pár hetes cicát fogadtunk be, amikor még kertes házban éltünk. Aztán az élet úgy hozta, hogy társasházba kerültünk, így jött velünk a macska is.

Később terhes lettem.

Mindig figyeltünk a higiéniára, terhesen pedig még inkább. Lányom most már 1 éves, mellette naponta takarítunk, hogy ne szedjen össze macskaszőrt vagy bármi fertőzést. A macskát rendszeresen oltatjuk.

Ha előbb lett volna baba, akkor nem fogadtam volna be állatot lakásba, de most már nincs szívem kitenni, és nincs kinek odaadni sem, bár nem is tenném.

Jól megvannak, lányom imádja a macsekot. Szerencsére nagyon nyugis cica, nincs karmolászás és harapás. Szóval szeretik egymást. Arra figyelnem kell, hogy lányom ne nagyon tépje meg őt, bár a macskám annak is örülne szerintem, olyan kis mafla. :)

Hát így alakult, de nem bánom. Több takarítás, nagyobb figyelem kell, de azt is látom, hogy lányomnak mekkora öröm ez a kis lökött cica.

2011. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krisztivan ***** válasza:
1 cicám van aki 14 éves és 1 fiam aki 13hós.Nos a macsek 14 éve került hozzánk,ivartalanított csak szoba cica.Nem szereti a gyerekeket ezért kihívás a fiamnak és mindig utól akarja érni.Macska szalad elől fiam utána mászik.Ha véletlenül cicának bújós napja van akkor a fiam úgy meglepődik rajta hogy utolérte hogy csak egy pici simit kap a cica és le is van rendezve.Persze szőrt naponta szedni kell és az almot is rendszeresen cserélni de az elmúlt 14 év alatt nem okozott gondot akkor most sem fog.Ja,és ami érdekes fiam a macska nyávogást utánozta először pedig a cicánk nem is tud rendesen nyávogni,így aki nem ismeri a macsekot nem is tudja hogy az nyávogás a gyerek szájából.De vannak még halaink is,azt is utánozza.
2011. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolso, ez az en lanyom, szinten halak es cicak voltak, es szinten oket utanozta eloszor.:-)

A takaritas is hasonlo, magam miatt is megcsinaltam, ezutan is meglesz, alom+porszivo+torolgetes max 20 perc. Es a csajszi is imadja kergetni oket, azok meg direkt bosszantjak:-) es egyre szebben is banik veluk, es minden allattal, nagyon jo jatassal

2011. okt. 4. 13:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Hulye telefon! Szoval jo hatassal voltak ra a cicak.
2011. okt. 4. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk az az elv (egyelőre, de hát gyerek mellett az ember folyton feladja az elveit, szóval lehet még másképp :), hogy nem tartunk tenyésztett állatokat (papagáj, aranyhörcsög stb.). Kutyát és macskát pedig azért nem, mert szerintem nem jó nekik a bezártság.

Amilyen állatnak hozzánk kell kerülnie, az jöjjön! Így volt már ebihalunk (később nyilván békánk), hátonúszó poloskánk, most két (mérgezéstől megmentett) egerünk van, és két vízicsigánk. Pár hétig két gyíkot is tartottunk.

A gyermek imádja és az egereken kívül maga fogta őket, mellesleg igen sok tapasztalatot szerez az élővilágról (tegye fel a kezét az a városi óvodás gyerek, aki tapasztalatból tudja, hogyan fejlődik békává egy ebihal :).

Szerintem nagyon jó a gyerekeknek, ha van körülöttük állat, bármilyen is. Persze azt kicsi korban nem lehet elvárni, hogy egyedül gondozza, de azért be kell vonni, amennyire lehet.

2011. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valami (az utolsó vagyok megint): van még rengeteg pókunk. Elképesztő, hány féle pók lakik egy sima városi lakásban, érdemes lefotózni őket és utánanézni, mifélék.

Na, most néznek teljesen hülyének az egész nap lakást suvickoló szuperanyuk! ;)

2011. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Papagáj. Voltak is és van is, lesz is.

Kutya lent a kertben van.

2011. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nem nézlek hülyének, bár én a suvickolós típus vagyok (maccsok miatt porszívó+törölgetés+felmosás+szőrszedés minden nap), de általában lakik 1-1 pók a lakásban, most éppen Ferenc, épp ma ünnepeljük a névnapját:)
2011. okt. 4. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!