Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 eves kislanyom van, es...

6 eves kislanyom van, es egyszeruen nem tudok vele mit csinalni, rettenetesen hisztis es makacs? a tobbi lent

Figyelt kérdés
olyanokat csinal, hogyha elmegyunk valahova es nem tetszik neki valami szine, elkezd utogeteni, elkezd mindent ledobalni es foldhoz verni, torka szakadtabol uvolt es visít és sír. Ha nem veszek neki meg valamit akkor is ugyanezt csinalja a boltban, vagy akarhol, elkezdi ledobalni a polcrol a dolgomat, mindent szetver… voltam vele pszichologusnal, nevelesi tanacsadonal, de nem segit semmit, nem lehet vele semmit megbeszelni, nem lehet sehova elvinni, ma majdnem szetverte a kirakatot mert nem vettem meg neki a 75000 forintos felnott cipot, ami a kirakatban volt. neha kezdem azt hinni, hogy szellemileg problemaja van - az orvosok szerint nincs-. Enni is alig eszik, az etel szine és alakja szerint valogatja.. teljesen ketsegbe vagyok esve

2022. dec. 17. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanácsokat kaptál, neked hogyan kéne hozzáállnod?
2022. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógiai szakszolgálatnál voltatok?


Te mennyire vagy következetes? Mennyire vannak szabályok?

2022. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Engem is érdekelne, hogy voltatok-e pedagógiai szakszolgálaton. Ez a viselkedése ennyi idős gyereknél nagyon kirívó.
2022. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Lányom Asperger szindrómás. Ugyanez a viselkedés jellemzi, csak sokkal enyhébben.


Autizmusra nem vizsgálták? Én a helyedben pszichiáterhez vinném. Meg a Pedagógiai Szakszolgálathoz. Minél hamarabb.

2022. dec. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Óvodában hogy viselkedik? Ott is ugyanezt csinálja?
2022. dec. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

5! Az nem igazán releváns,hogy viselkedik az oviban. Az én lányom, mint írtam, Aspergeres. Szóval magyarul autista.

Az oviban mégis másolja a többiek viselkedését és ott semmi probléma nincs vele,csak apróságok.

2022. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a gyermekorvos is sokszor vizsgalta, aztan honapokig jartunk pszichologushoz (egyszer voltunk pszichiatrian is - aki egy fajta nyugtatot irj fel neki, nem segitett, hanyt tole) aztan most a haziorvos javasolta kb egy hete a citromfu szirupot, de semmi valtozas.. ovodaban pont ellenkezo, visszahuzodo, csendes… azt mondtak foglalkozzak vele sokat, ezt teszem, ma elmentunk a karacsonyi vasarba,.. egy katasztrofa volt, megfogott egy szemetest es hozzavagta az emberekbez , mert nem tetszett neki az eladono ruhajanak a szine 😔
2022. dec. 17. 21:21
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Mondom,vizsgáltasd ki Asperger irányban. Tipikusak a tünetei. " Asperger düh".


A lányom volt,hogy kékre-zöldre vert,mert sorba kellett állni. A pszichológusa azt hitte,a férjem volt. Ennyit erről.

2022. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

most vegig olvastam az asperger tüneteit, ahogy az elobb irtad, a legtöbb nem illik rá


- az etkezesre azt mondtam most utoljara, hogy arfid betegseg- de ez nem magyarazza ezt a viselkedest, meg ezt a visitozast, mint egy 2 eves gyerek ugy visitozik, meg maszik a foldon.. teljesen ketsegbe vagyok esve :(

2022. dec. 17. 22:44
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Tudom régimódi nevelési elv, de ha melegebb lesz, akkor öntsd le egy pohár vízzel.


A nagybátyám volt ilyen, nagyim még így kezelte. Elvileg kizökkenti.


Tudom, a gyerekbántalmazás határa, de én azért nem vagyok benne biztos, hogyha a gyerek másokat bántalmaz és szemeteseket dobál, akkor nem jobb-e, ha valami azonnali következménye van, amire ösztönösen reagál.

2022. dec. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!