Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eddig békésen alvó 20 hónapos...

Eddig békésen alvó 20 hónapos többször felkel enni este, ez normális?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3 héttel ezelőttig minden tökéletes volt. Este 9 kor elaludt és hajnali 5 körül kért tápszert, majd 7-8ig aludt.


Egyik pillanatról a másikra nagyon rosszul alszik, sokszor kér enni. Eleinte azt hittem, hogy nem evett napközben eleget, de végül ettől függetlenül ébred. Megpróbáltam álomba ringatni, de amint visszateszem az ágyba üvölt. A védőnő azt javasolta, hogy adjak neki vizet vagy nagyon híg tápszert esténként. Ezt most fogjuk kipróbálni.


Veletek volt ilyen? Mik a tapasztalatok?

Első gyermek, így nagyon bizonytalan vagyok. Köszi előre is mindenkinek.



2022. dec. 29. 04:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is voltak ilyen szakaszok, amikor 3-4 héten keresztül felkelt éjszaka. Én olyankor a szokásos esti rutint csináltam. Félhomályban peluscsere, egy kis tápszer, pici ringatás és mondtam neki, hogy anya is, apa is alszik, aludjon szépen ő is, nincs semmi baj, ha szól akkor ott vagyunk a másik szobában és azonnal megyek. Volt, hogy égve hagytuk neki a kislámpát, félig felhúztam neki a redőnyt, nyitva hagytam az ajtót (egybenyílik az ő szobája a miénkkel). Amikor tudtam, hogy jön a foga akkor egy picit dentinoxal bekentem neki. De néha volt olyan is, hogy kivittem a szülői ágyba és velünk aludt. Aztán egyszercsak abbamaradtak az éjszakai kelések.
2022. dec. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sosem etettem,itattam éjszaka,se hajnalban. Ha ugy láttam, keves neki a kaja,megemeltem az adagot. 10 honapos kora utan már tápszert sem adtam neki. De hogy kér tápszert? Nem lehet h másért sír?

Az enyém sosem kelt fel. A mai napig szinte sose kel fel, már 6 éves.

2022. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!