Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkorotokban hogy oldották...

Gyerekkorotokban hogy oldották meg a szüleitek a nyári szüneti felügyeletet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt 4-5-6 éves korotokra, amikor még kellett mellétek a felügyelet, de a szülők dolgoztak. Főleg azok érdekelnének, akiknél nem volt idősebb rokon, akihez le lehetett volna passzolni egy egész nyárra.
2022. dec. 31. 14:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Tanárgyerek vagyok, úgyhogy a megoldás adott volt. De a 4-6 éves korosztály még oviba jár, az pedig nyitva van egész nyáron. Régen is nyitva volt. Talán volt pár hét, amikor bezárt, de egyrészt akkor kijelöltek a kerületben másik ovit, másrészt arra az időre szabit vettek ki. Ahogy most is csinálja mindenki.
2022. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Anyám háztartásbeli volt öcsém 12 éves koráig. Max nagyszülőkkel tudták volna megoldani.


Nálunk még nem aktuális teljesen, de kizárólag nagyszülővel tudom elképzelni.

2022. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
(1 telek 2 ház, egyikben mi, a másikban a nagyszülők - középiskolás voltam mire egyáltalán saját kulcsra szükségem lett)
2022. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ápoló, teljesen random dolgozott, éjszaka, hétvégén... Szóval irodai munkaidőben ő volt velem vagy a bátyám, esetleg a nagyim. De emellett tudott dolgozni, pénzt keresni, mert éjjel ment műszakba. Lehet valakinek ez kegyetlenül hangzik, nálunk bejött, kb 10-12 voltam, mikor már csak nappalra ment (egyéb okokból is).
2022. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Oviba jártam. Csak 2-3 hét leállás volt akkor is, mint most. Volt összevont csoport, ügyeletes óvoda ugyanúgy mint ma. Emlékszem, hogy utáltam, de ez volt.

Egyébként iskolással sokkal nehezebb megoldani 6 és kb. 12 éves kor között, mert addig nem igazán hagyhatod magára és az iskolai leállás sokkal hosszabb. Nyári napközi sincs egész nyárra a legtöbb intézménynél.

2022. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, éjjel meg hétvégén már ugye apám is ott volt, ő figyelt rám/ránk.
2022. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám elég korán tudott még nyugdíjba menni, így amióta az eszemet tudom a nyáriszünetek nagyrészét nála töltöttük unokatesómékkal. Voltunk nyaralni egy hetet mindig, illetve egy-két táborba is elmentünk mindig.

Mi azért vagyunk meglőve, mert nálunk még dolgozó nagyszülők vannak.

2022. dec. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Mentem anya munkahelyére zavarni. Gyógytornász volt így lényegébea tornateremben szaladgáltam, nagy labdákkal játszottam, meg kísérgettem a betegekhez és kotnyeleskedtem, illetve a nővérszobában kakaóztam.
2022. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Minket apa "felügyelt", asztalos volt és otthon volt a műhelye. Ő ott dolgozott, néha felnézett minden rendben van e, aztán ment vissza a műhelybe.
2022. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanárgyerek vagyok, úgyhogy nem volt probléma.

Egyébként amikor idősebb lettem, 10 fölött, akkor sokat jártam táborba, nagyon szívesen mentem, volt olyan nyár, hogy három-négy egyhetes-tíznapos táborban is voltam :D

2022. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!