Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesen normális ez a viselke...

4 évesen normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

A kisfiam mostanában, ha nem kap meg valamit, vagy valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor sír, közben sikongat, üti amit ér. Mint egy 2 éves gyerek.

Egyedül nevelem, az apjánál néha el van kényeztetve. Mindene megvan, ez tény.

De fogalmam sincs hol rontottam el. Alapvetően egy jó gyerek, az oviba is csak akkor hisztizik, ha meglát. Az óvónők mondták, hogy áldott jó gyerek. Sokan említették már (nagyszülők is) hogyha nem vagyunk ott én vagy az apja, akkor jól elvan. De ha egyikünk is megjelenik, már dacoskodik. Egyébként annyira okos és értelmes gyerek, ezt mégsem tudom vele megbeszélni soha. Csak kiabál, hogy hagyjál meg hogy ne szólj rám. Totál kivagyok ettől, hogy egyik pillanatban vidám, a másikban meg azt mondja utál. Volt hogy akkora cirkuszt csinált, hogy megpofoztam. Persze tudom ez sehova se vezet, de elszakadt a cérna. Most is azon hisztizett, hogy rászoruló gyerekek kapják a kinőtt ruháit, és ő nem akarja odaadni. Ilyenkor mit kell tenni? Hiába próbáltam elmagyarázni mindent neki. Visszabeszél és csak bőg. Néha úgy érzem megbuktam mint anya és nem bírom tovább, nevelje az apja. Most is itt bőgök a háta mögött. Nemtudom mit rontottam el, olyan közel álltunk egymáshoz. 2 évig szoptattam, ketten lakunk, mindene megvan (kivéve az, hogy "rendes" családban nőjjön fel, de a bántalmazó apjához nem megyek vissza akkor se) És mostanában a dackorszakot éljük újra, pedig lassan 4.5 éves. Ez már a személyisége gondolom. Hogyan neveljek belőle normális embert?


2023. jan. 2. 16:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanez az én 4 éves lányom is. Nem használ a szép szó meg az elmagyarázás. Nagyszülőknél,oviban egy angyal,sőt vendégségben is,csak itthon csinálja a fesztivált. Komolyan mondom sokkal okosabb értelmesebb volt 2,5-3 évesen,mint most...sajnos volt már,hogy én is adtam neki egyet,amikor torka szakadtából üvöltött,mert be mertem neki vinni a kaját,amit amúgy ő akart,de persze ezt egy szóval sem mondta. Kicsapta a kezemből,nekem meg elszakadt a cérna aztán utána nem kapott nasit 3 napig,hogy megtanulja,hogy ez a viselkedés nem helyénvaló és az ételt nem lehet csak úgy kiverni a másik kezéből. Elmebaj az egész,de az vigasztal,hogy sok helyen ugyanezt látom. Barátnőm kisfia ugyanez. Jó barátok a lányommal,de tegnap torka szakadtából ordított mindkettő, mert 2 ugyanolyan játékkal nem tudtak megosztozni,mert mindketten maguknak akarták mindkettőt...remélem,hogy előbb utóbb elmúlik.
2023. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!