Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális ez a viselkedés 6...

Normális ez a viselkedés 6 évesen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kisfiú a rokonságban, akinek szerintem nem kizárt, hogy valamilyen mentális problémája/viselkedési zavara van. Amikor nálunk van, szándékosan idegesít minket, meg produkálni próbálja magát, ilyenkor elkezd mindenféle értelmetlen dologról beszélni. Pl. ilyeneket mond, hogy "Tudtátok, hogy a palackokat csak vegyi eljárással lehet tisztítani???", aztán pár perc múlva ilyeneket ordibál, hogy "Az agyam is vegyi eljárással tisztítja magát!!! Mindent kitöröl magából!!!!".

Vagy mondjuk szándékosan összekever minket a húgommal, tegyük fel, őt Bettinek hívják, engem meg Annának és engem direkt leBettiz, őt meg Annázza és ha rászólunk, hogy nem az a nevünk, röhög rajta és csak azért is a másik nevén szólít minket.

Sokszor random elkezdi nekünk mondani, hogy "Menj már innen, te....postaláda-fej!!!" Ill. ma is voltak nálunk a szüleivel és a húgom bement a szobájába telefonozni, a gyerek meg ment utána és hiába kérlelte a húgom, hogy menjen ki, nem ment és fél óráig kérdezgette tőle, hogy miért nem szereti Michael Jacksont. A húgom erre annyit válaszolt, hogy mert más az ízlése, de csak azért is mondta, hogy hát de az emberek 100%-a ajánlja, meg az oviban a barátai is őt hallgatják...(Amúgy tuti, hogy az apjától szedte ezt a M. J.-on dolgot is)

Ja és valamennyire ide tartozik az is, hogy vannak macskáink, akiket előszeretettel zaklat...Valahányszor meglátja, hogy valamelyikük békésen szundikál pl. a teraszon, odamegy és ráordít, vagy elkezd ugrálni körülötte, hogy szegény macska megijedjen és elszaladjon. Számtalanszor mondtuk már neki, hogy ne ijesztgesse a cicákat, nem érdekli és csak röhög ezen.

Oh és eszembe jutott még valami, mégpedig az, hogy amikor leültetik a tévé elé, sokszor annyira belemerül a mesébe, hogy már tizedjére szólnak neki, szinte már üvöltik a nevét és még akkor se hallja meg, vagy nem tudom. Néha meg kell fogni a karját, hogy így "kizökkenjen" és észrevegye, hogy beszélnek hozzá.

Szerintetek ezek normális dolgok egy olyan gyerektől, aki szeptembertől iskolába megy?


2019. júl. 30. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem túl sok az energiája, nincs levezetve. Vannak más gyerekek is a családban? Vannak barátai? Nekem ezek ilyen kétségbeejtő próbálkozásoknak tűnnek "magányos vagyok, foglalkozz velem"
2019. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is olyan, mint akivel senki nem barátkozik, foglalkozik, neadjisten elhanyagolt (bár ennyiből nem lehet megítélni), és szeretné, ha játszanátok vele. Egy 6 évesnek megfelelőek a poénjai (az én fiaim is ilyeneken szoktak röhögcsélni). Ne pattintsátok le és vegyétek lapot, tuti hálás lesz. És a macskákat sem fogja zrikálni, ha megmutatod másképp is kaphat figyelmet és nem csak a tévé az egyetlen érdekes program.
2019. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Megjött a heti "értelmi fogyatékos-e a rokongyerek"- kérdés.


Ezek megint teljesen normális dolgok: annyi derül ki belőlük, hogy nem különösebben jólnevelt/szófogadó, se ti, se a szülei nem sokat foglalkoznak/tok vele. De ez nem mentális probléma vagy viselkedészavar.

2019. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem foglalkoztok vele. Ennyi. A telefonbszogatás helyett meg lehetne neki mutatni, hogy kell a macskákat gondozni pl.és akkor nem ordítozna rájuk, hogy figyeljetek már rá is egy kicsit.

Más néven hív... Te meg hívd Bélának és jőt nevettek rajta.

Igazából ha nem lenne mindenki ebben a családban ilyen "qrva elfoglalt a semmivel" nem lenne ezzel a gyerekkel semmi gond. De hát mindenki él a kis komfortzónájában, aztán ennyi.

2019. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Foglalkozni kell egy gyerekkel. Akkor is ha 2 eves, akkor is, ha 6. Azt hiszem ezek a viselkedések normálisak, viszont a környezete viselkedése nem. Üljetek le vele játszani, olvassatok neki. A tv leszedálja a kisgyerekeket, és gyakran a mese tartalma nem is nekik való. Nagy ritkán oké, de hidd el ha időt szántok rá, változni fog. Az erőltetett viccek csak fogyelemfelhívás. Gondolom a nagy beszelgetések közepette marha sokat szoltok hozzá.
2019. júl. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Óh ilyen kissrác a mi utcánkban is van. Látszatboldogság/nevelés/csodálatosság van, szegény gyerek meg olyan labilis, hogy épp nincs kiírva a homlokára, hogy vki vegyen észre.
2019. júl. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
4. és 5. Igen, qrva elfoglaltak vagyunk a semmivel, de sem én 21 évesen, sem a húgom 12 évesen, sem pedig a szüleim nem vágyunk arra, hogy egy hiperaktív 6 évessel ordibáljunk egész nap, meg rohangáljunk utána, mert még ennyi idősen se lehet egyedül hagyni egy szobában játszani pl. fél órára, mert még kb. egy helyben ülve is képes 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozni magának..Szóval nem hinném, hogy rajtunk kéne számon kérni, hogy mi miért nem neveljük meg a szülei helyett, amikor néhanapján erre tévednek. És igen, mindenki él a komfortzónájában, mivel nem mi mondtuk a rokon gyerek szüleinek, hogy pottyantsanak már ki egy gyereket, akivel aztán képtelenek foglalkozni.
2019. júl. 31. 15:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem tűnik mentális problémának. Hiperaktív és/vagy neveletlen. A poénjai, viselkedése a leírtakból szerintem inkább egy nyolc-kilenc éveshez illenek, olyan kiskamaszos inkább. A szülőkkel kellene beszélni, persze nem nektek, hanem a ti szüleiteknek, hogy amikor nálatok vannak vendégségben, akkor az egyik szülő legalább foglalkozzon vele, ne hagyják így szabadjára őrjöngeni. Ha konkrétan ti nem akartok foglalkozni vele, mármint te és a testvéred, akkor a beszólogatásaira egyáltalán ne reagáljatok, mert nyilván a közönség kell neki. Ha viszont megszánjátok, és lekötnétek, játszanátok vele egy kicsit, akkor a beszólásaira viccesen reagáljatok. A komolyabb rászólás a kifejezett rosszalkodásért járjon, pl. a macskák zaklatása. A másik, hogy amikor kivételesen jól viselkedik, akkor dicsérjétek meg nagyon, kerüljön egy kicsit a figyelem középpontjába, mert lehet, hogy ez motiválná.
2019. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy ennyi idős gyerek vendégségben nem fog teácskával a kezében csücsikélni veletek és beszélgetni. Most meg fogsz lepődni, de játszani szoktak az ilyen korú gyerekek, és nem, nincsenek el egyedül, ugyanis ők is szeretnének a társasággal lenni ahova mennek vendégségbe, ha nincs gyerek, akkor a felnőttel akarnak járszani. A stílusod meg kritikán aluli. Értem én, hogy nincs kedved vele játszani, de próbálj meg arra gondolni, hogy te is voltál gyerek, ez az elutasítás amit ő kap tőletek nem fair dolog. Más kérdés, hogy a kisfiú elég neveletlen, a szüleinek rá kellene szólni, hogy viselkedjen..
2019. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus figyelemfelhívás szerintem is. Unatkozik. Nem minden gyerek ül le jólnevelten a szobában egyedül játszani. Lehet attól még, hogy figyelemzavaros is, ahogy te is sejted. Főleg, hogy nagyon sok esetben a figyelemzavar is onnan indul, hogy nem foglalkoznak vele, nem tanul meg játszani, elmélyülni egy dologban. Plusz a tévé, tablet, telefon még rátesz.

Amit veletek csinál, az a próbálkozása arra, hogy foglalkozzatok vele. Persze, nem feladatotok, bár hozzáteszem, az én rokonaim kíváncsiak a gyerekemre, és szoktak vele játszani.

2019. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!