Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a viselkedés 1...

Normális ez a viselkedés 1 évesen?

Figyelt kérdés

Először is nagyon értelmes okos kisfiú, 10 hónaposan már magától ment. Most: ha kérek valamit oda hozza, fésüli a haját, szeret bújócskázni, kergetőzni,huncutkodni,táncolni, pancsolni a kádban, porszívózik ,törölget,(mint egy kis házi tündér:)

Még nem beszél, csak azt mondja hogy:nem,mama,baba, dede,

A probléma (ha az):igazi hiszti gép ha valamit nem engedünk, neki, iszonyatosokat tud marni,ütni.

Hihetetlen milyen agresszív tud lenni, egész nap tud nyűgi lenni semmi nem jó neki, csak a hiszti megy, utál öltözködni és a pelenkázást sem szereti.Rengetek játéka van de valamikor egész nap nem nyúl hozzájuk

Ez másfél hete megy mármint a nyűglődése és az agressziója. És mellé fogzik is ez kiválthatja nála?

Baj hogy ilyen kis méreg zsák, és ez az agresszió elmúlik nála, kinövi?


2012. febr. 12. 15:24
 1/6 timike26 ***** válasza:
szerintem csak tudni akarja hol a hatàr.neked kell megmutatni neki hogy mikor kène a hisztit abbahagyni.minden kisgyerek egyszer elkezni feszegetni a hatàrokat,ki koràbban,ki kèsobb.lègy kovetkezetes,ès vàltozni fog a helyzet.
2012. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 timike26 ***** válasza:
bocs:igen,normàlis ez a helyzet.
2012. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fáj A FOga. Te is ideges vagy, ha fáj a fogad.
2012. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden gyereknél eljön az a korszak,amikor "megvilágosodnak" ,rájönnek ,hogy van saját akaratuk is.Ilyenkor jön a hiszti,ez bár nekünk szülőknek roppppppppant idegesitő :)))))) de teljesen normális élettani jelenség,a pszichés fejlődéshez tartozik. Az a fontos,hogy hogyan kezeled a hisztiket,legyél következetes,ha valamit nem szabad akkor azt soha ne legyen szabad,ilyen kicsi gyereknél még a büntetésnek nincs értelme. Szépen el kell neki magyarázni,miért nem lehet,és persze a veszélyes/törékeny dolgoat elpakolni előle,hogy kisebb legyen a kisértés és a házat se amortizálja le ezalatt az időszak alatt:D:D

Ha üt,rúg,csip,harap akkor megfogod a kezét lábád,belenézel a szemébe és mondod,hogy nem szabad,ez fáj anyának. Agresszióra ne válaszolj agresszióval. Persze ezt lehet,hogy 100szor el kell játszani,de célravezetőbb mint megpofozni,a kezére ütni stb

Még a figyelemelterelés is szoktot működni,ha nagyon belelovallja magát a hisztibe ajánlj neki másik opciót,pl jtászatok valamit,menjetek sétálni stb

ha végképp nem válik be semmi,akkor otthagyod,hagy tombolja ki magát,átlépsz felette. ha nem veszel róla tudomsát megunja és egyre kevesebbszer fog próbálkozni.

A nyűglődést egyébként okozhatják a fogai is,igaza van az előttem szólónak. Szóvla kitartás:)

2012. febr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg lehet a foga miatt lett ilyen a viselkedése, de még nem látom ki bújni a fogát,akkor még mi jön ezután:)
2012. febr. 12. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ismerős,bár az én kisfiam 9,5 hónapos,azok a hisztik amikre képes,mindenhol azt olvastam 1-1,5 évesen lesz saját akarata,igazából akkor lesz,hogy ha valamit akar azért,hisztizik stb. nem tudom nekem a fiam már 7-8 hónapos korában kezdte,egy tündéri aranyos,boldog,kiegyensúlyozott kisfiú,rengeteg dolgot csinál már,ül,áll,lépeget,sokszor úgy minden nélkül áll,folyamatosan "szövegel",ügyesen iszik,szokott segíteni teregetni,odaadja a ruhát,hát igazi ennivaló ilyenkor,mégis utál öltözni,a pelenkacserét,sokszor azért is tiltakozik,mert 10 másodpercet várni kell az ételre stb. kiabál,ordít,hisztizik,tényleg még hátra is vágja magát az ágyában,üt,elveszi a kezem hihetetlen
2012. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!