Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy kisgyerek aki évvesztes, tehát ősszel még nem kell kezdenie az iskolát. Viszont már ír, olvas. Teljesen magától.

1. Hagynátok még egy évet az oviban had legyen gyerek még kicsit. Az iskolában így is úgy is unatkozni fog.

2. Megkérvényeznétek, hogy kezdhesse az iskolát, hiszen az ovi már nem sokat tud neki adni.


2023. jan. 8. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha úgy tud olvasni, mint ahogy te írni, akkor nem fog unatkozni az iskolában. ;)
2023. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Az egy dolog, hogy ír meg olvas, de ha a gyerek pszichésen nem tart ott ahol kell egy iskola megkezdéséget, megette a fene.
2023. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Miért unatkozna az iskolában? Nem csak írni és olvasni tanulnak. Na meg kötve hiszem, hogy folyékonyan olvas nehéz szövegeket és hibátlanul ír. Az meg végképp hülyeség, hogy magától, mégis honnan szedné hogy hogyan kell leírni a szavakat írott betűvel? Magától nem jön rá.
2023. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de honnan veszed azt a hulyeseget, hogy az iskolaban unatkozni fog? Tud folyoirassal irni? Folyekonyan olvas? Tud osszeadni, kivonni? Tegyuk fel, ezek mind tokeletesen tudja, bar ketlem.

Akkor is max az elso fel evben fog unatkozni es akkor is csak matek es magyar oran. Ezen kivul szerinted nincs ott mas?


Amugy meg tokmindegy mit tud, azt kene felmerni, iskolaerett-e.

2023. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Elvinnem egy felmérésre és azt tenném, amit javasolnak.
2023. jan. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért gondolom mert volt ilyen a családban hogy írt, olvasott mire iskolába került és unatkozott, nem tudták lekötni.
2023. jan. 8. 20:31
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha a baratai is varhatoan odamennek suliba, ahova o, akkor fel sem merulne bennem, hogy elobb kezdje. Ha mondjuk szeptember-novemberi szuletesu, es evvesztes, akkor megkerdeznem az ovonoket, es talan elgondolkodnek rajta.


En ilyen gyerek voltam, bar nemmagamtol, csak anyukam megmutatta, engem pedig erdekelt, es nagyon koran, mar 3 evesen tudtam irni, ha nem is teljesen helyesen, de 5 evesen mar folyekonyan irtam-olvastam. A tollat a mai napig rosszul fogom, mert 3 evesen rosszul rogzult, hiaba javitotta ki folyamatosan anyukam. Azt esetleg el tudom kepzelni, hogy latta a nagyobbik gyerekkel, hogy tanulsz vele, es o is akarta, nalunk a kicsi neha erdeklodik a sulisom mellett. En szandekosan nrm tanitottames tanitom egyikuket sem, az iskolaba is ezt kerte.


Van egy hosszu lista az iskolaerettsegrol, esetleg azt tanulmanyozd at, hatha rogton sok pontban latni fogod, hogy korai, es akkor tullephetsz ezen a kerdesen.

2023. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Biztos nem adnék iskolába egy 6 év alatti gyereket. Az olvasáson kívül még ezer dolog van, amit tudnia kell. 3 évvesztes gyerekem van, egyik sem unatkozott soha elsőben, pedig volt, amelyik folyékonyan olvasott addigra.
2023. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
*iskola
2023. jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék oviban vele. Utána pedig olyan lazán venném a sulit, amennyire csak lehet, hogy ne csak oviban lehessen gyerek a gyerek, hanem amíg gyerek!
2023. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!