Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyük rá, hogy mást is...

Hogy vegyük rá, hogy mást is igyon? Illetve hogy szabaduljunk meg a cumisüvegtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit hosszú lesz, mert 2 kérdésem is lenne.


Az egyik. 2,5 éves kislányom kettő dolgot hajlandó meginni: a vizet és a tejitalt. Utóbbit reggeli és vacsora után kap, hétköznapokon csak vacsora után, mert olyankor a bölcsiben reggelizik. Viszont nap közben vízen kívül semmit nem lehet vele megitatni. Tudom, tudom, rengeteg anyuka irigyli ezt a "problémát", mert egy csomó gyerek meg pont azt nem akar inni, és alapvetően nekem sincs semmi gondom ezzel, hisz az a legjobb, amit ihat. De azért szökőévente tök jó lenne, ha elfogadna mást is. Pl. a bölcsiben is van, hogy teát, kakaót, limonádét kapnak tízóraira, de meg sem kóstolja, közli, hogy ő vizet kér. Otthon ugyanez van, pedig már "bevetettük" a 6,5 éves bátyját is (mert egyébként őt mindenben majmolja), de hiába iszik akármit közvetlenül a szeme előtt, akkor sem rávehető. És nem az van, hogy nem ízlenek neki a dolgok, hanem nem is kóstolja meg őket. Aki hasonló cipőben járt, hogy szerettette meg a többi innivalót a gyerekkel?


A másik, vissza a tejitalhoz. Milumil Juniort iszik 1 éves kora óta, és imádja, simán lecsúszik neki napi 2x (vagy ha bölcsi van, akkor 1x) 2,5 deci belőle, viszont csak és kizárólag a régi cumisüvegéből hajlandó meginni. Ha pohárból adom neki, akkor még az imádott tejitalát is otthagyja, pedig vizet iszik akármiből (pohár, kulacs, flakon, stb, mindegy neki). Namármost egyrészt kezd már kicsit nagy lenni a cumisüveghez, és szeretnék már megválni tőle; másrészt rendszeresen szétrágja a cumisüveg "fejét" vagy hogy mondjam, tehát a szívókás részét, ami a szájában van. Szerintem észre sem veszi, amikor csinálja, csak egy rossz beidegződés, mert ha rászólok, rögtön abbahagyja. Viszont már baromira nem akarok egy 2,5 évesnek mindig új cumisüveg-fejeket venni.

Az (is) lehet a gond, hogy ez egy amolyan rituálé neki. Abban a 10-15 percben, amíg megissza a tejitalt, engedjük mesét nézni, és már abszolút megszokta, hogy leül a kanapéra, hátradől, aztán mese és tej. Nyilván ezt egy bögrével nem engednénk meg, mert abból kifolyhat, így inkább akkor nem kell neki - gondolom én. Esetleg valami tipp, hogy hogy vegyük rá a bögréből való tejivásra?



2023. jan. 12. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Vegyetek csőrös poharat vagy fedeleset szívószállal.

Limonádét ha nem iszik hát nem iszik.

Szerintem ezek nem ekkora megoldhatatlan problémák.

2023. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Vegyetek csőrös poharat vagy fedeleset szívószállal."


Nem írtam, de próbáltuk már mindenféle ivópohárból. Nem kell neki azokból sem, csak a cumisüvegből.

Igazából az a fő problémám ezzel, hogy arányaiban az a napi fél (de minimum negyed) liter tejital baromi sok folyadékbevitel neki ahhoz, hogy csak legyintsek rá, hogy "ha nem issza meg bögréből/ivópohárból/stb, akkor nem kap, aztán csók". Mert ha odaadok neki helyette 2,5 deci vizet pohárban, azt nem fogja lehúzni úgy, ahogy a tejet meg simán. Tehát nem szeretném, hogy ennyivel kevesebbet igyon.

2023. jan. 12. 12:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mást nem hajlandó meginni, nem gond. Baja nem lesz tőle. Majd egyszer lehet fordul a kocka, aztán meg a vizet nem akarja meginni.

A lányom kb 2,5 éves koráig ugyanúgy csak cumisüvegből itta meg az esti meleg tejet lefekvés előtt. Ez ilyen rituálé szerű dolog náluk szerintem. Amikor elkezdte az ovit, erről leszokott. Egyszerűen csak pohárba tettem neki és megitta. Lehet, hogy nálatok elhúzódik a dolog, de előbb-utóbb el fogja hagyni. Mindenesetre érdemes tovább próbálkozni pohárral, itató pohárral időközönként.

2023. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Én se értem, miért baj, hogy csak a vizet issza meg, eszembe nem jutna problémázni ezen, meg erőltetni a teát, stb-t.



A tejitalt meg nem kell adni neki, új szokást kell bevezetni, az égvilàgon semmi baja nem lesz, ha kicsit kevesebbet iszik egy nap, ha amúgy iszik, nem fog kiszáradni.


Egy kicsit túlgondolod ezeket szerintem.

2023. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Nincs erőltetve, ha nem kér, nem kér, csak néha megpróbáljuk, hátha (pl. ha a bátyja iszik valamit, ami épp nem víz). Nem gond, örülök hogy vizet iszik, csak furcsa, hogy ennyire elutasító.

Tejet/tejitalt meg nyilván nem lenne tragédia, ha nem inna, de ha egyszer ennyire szereti, akkor miért ne kapna... Csak arra keresek megoldást, hogy hogy érjük el, hogy ne csak a cumisüvegből igya meg.

2023. jan. 12. 14:15
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem ertem, mi a bajod ?

Orulj neki, hogy vizet iszik !

Miert akarod cukros vackokkal tomni ?


Az en lanyom is vizet hajlando csak inni, aldom az eszem, hogy nem rontottam el vacak gyumolcslevekkel meg hasonloakkal!

2023. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég kaptunk kacskaringós szívószálas poharat, abból meg cumisüvegből hajlandó tejet inni a fiam, másból nem.


Vizet iszik bármiből.

2023. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 Még mindig nem baj, hogy vizet iszik, sőt... de ezt szerintem harmadszorra írom már le, többször nem vagyok hajlandó 😃 Csak örülnék, ha mást is hajlandó lenne megkóstolni NÉHA. Akik tudnak szöveget értelmezni, azoknak köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2023. jan. 12. 19:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te örülnél, ha a lányod mást is meg akarna kóstolni, de nem akar, fogadd el, hagyd békén vele. Én pl nem iszom alkoholt, és az agyamra mennek azok az ismerősök, akik folyton baxogtatnak vele. A cumival kapcsolatba most hagyj neki még pár hónap türelmi időt, ha egyébként a fogai rendben vannak, akkor nem tragédia, ha még egy kicsit cumiből iszik, ahogy elkezdi a nagylányosodást vagy az ovit, könnyebb lesz leszoktatni.
2023. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért ilyen fontos, hogy kakaót igyon? Semmi, de szószerint semmi szükséges vagy jó nincs benne.
2023. jan. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!