Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyük rá, hogy mást is...

Hogy vegyük rá, hogy mást is igyon? Illetve hogy szabaduljunk meg a cumisüvegtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit hosszú lesz, mert 2 kérdésem is lenne.


Az egyik. 2,5 éves kislányom kettő dolgot hajlandó meginni: a vizet és a tejitalt. Utóbbit reggeli és vacsora után kap, hétköznapokon csak vacsora után, mert olyankor a bölcsiben reggelizik. Viszont nap közben vízen kívül semmit nem lehet vele megitatni. Tudom, tudom, rengeteg anyuka irigyli ezt a "problémát", mert egy csomó gyerek meg pont azt nem akar inni, és alapvetően nekem sincs semmi gondom ezzel, hisz az a legjobb, amit ihat. De azért szökőévente tök jó lenne, ha elfogadna mást is. Pl. a bölcsiben is van, hogy teát, kakaót, limonádét kapnak tízóraira, de meg sem kóstolja, közli, hogy ő vizet kér. Otthon ugyanez van, pedig már "bevetettük" a 6,5 éves bátyját is (mert egyébként őt mindenben majmolja), de hiába iszik akármit közvetlenül a szeme előtt, akkor sem rávehető. És nem az van, hogy nem ízlenek neki a dolgok, hanem nem is kóstolja meg őket. Aki hasonló cipőben járt, hogy szerettette meg a többi innivalót a gyerekkel?


A másik, vissza a tejitalhoz. Milumil Juniort iszik 1 éves kora óta, és imádja, simán lecsúszik neki napi 2x (vagy ha bölcsi van, akkor 1x) 2,5 deci belőle, viszont csak és kizárólag a régi cumisüvegéből hajlandó meginni. Ha pohárból adom neki, akkor még az imádott tejitalát is otthagyja, pedig vizet iszik akármiből (pohár, kulacs, flakon, stb, mindegy neki). Namármost egyrészt kezd már kicsit nagy lenni a cumisüveghez, és szeretnék már megválni tőle; másrészt rendszeresen szétrágja a cumisüveg "fejét" vagy hogy mondjam, tehát a szívókás részét, ami a szájában van. Szerintem észre sem veszi, amikor csinálja, csak egy rossz beidegződés, mert ha rászólok, rögtön abbahagyja. Viszont már baromira nem akarok egy 2,5 évesnek mindig új cumisüveg-fejeket venni.

Az (is) lehet a gond, hogy ez egy amolyan rituálé neki. Abban a 10-15 percben, amíg megissza a tejitalt, engedjük mesét nézni, és már abszolút megszokta, hogy leül a kanapéra, hátradől, aztán mese és tej. Nyilván ezt egy bögrével nem engednénk meg, mert abból kifolyhat, így inkább akkor nem kell neki - gondolom én. Esetleg valami tipp, hogy hogy vegyük rá a bögréből való tejivásra?



2023. jan. 12. 12:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 Látom, te is kiragadtad a lényeget. Olvasd már el az eddigi válaszaimat légyszi, szerintem elég jól kifejtettem.
2023. jan. 13. 12:10
 12/14 anonim ***** válasza:
Elolvastam, de nem értem miért fontos.
2023. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is csak vizet iszik, gyümölcslé, kakaó ilyesmi, ezekbe bele-belekortyol, aztán eltolja és kér "rendes" innivalót :) Most kezdte az ovit a héten, ott lehet majd rászokik, nem is kérdeztem még az óvónőket, hogy bent mit iszik.

Kislányom ő 4 éves koráig itta a tejitalt, neki is megszokás volt és rituálé, én meg örültem a napi + fél liter folyadékbevitelnek. És ő is cumisüvegből itta. Engem olyan 3,5 évesen kezdett zavarni a cumisüveg, mikor tönkrementek már nem vettem újat, mondtam neki nagy óvodás, nem neki való már. Egy darabig bögréből itta,de így már nem volt neki olyan kényelmes, így el is hagyta magától 4 éves korára.

2023. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tejitalt ugy vezettuk ki h elkezdtem hozzakeverni a tejet. Eloszor csak nagyon picit, pl az egesz cucc 1/6-a volt tej. Eszre sem vette. Es szep lassan kuszott fel az arany, kb fel ev volt mire a tejitalt teljesen el tudtam venni tole. Ekkor mar 3 eves elmult. Es ezzel parhuzamosan a tejet/kakaot mar hajlando volt csoros poharbol meginni cumisuveg helyett.
2023. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!