Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok egy 2 èves gyerek...

Leírnátok egy 2 èves gyerek napirendjèt?

Figyelt kérdés
Köfi😂
2023. jan. 27. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

7.30- Ébredés, utána kis játék, peluscsere, átöltözés

8.15- Reggeli, utána játék egyedül, amíg elpakolok, átöltözök, rendbeteszem magam

9.30- Vagy valami program, játék otthon, vagy közös házimunka. Tízórai nem mindig van, de ha van, akkor az nagyon minimális.

12.00- Ebéd

13.00-15.00- Alvás

16.00- Uzsonna, utána játék otthon /program (attól függ, délelőtt voltunk-e valahol)

18.30- Vacsora

19.30- Fürdés, utána mese, összebújás

20.30- Lámpaoltás


Ezek kb. időpontok, nincsenek kőbe vésve, van, hogy 1 óra 20 percet alszik, van, hogy 2 órát. Nemsokára bölcsis lesz, akkor mindent egy órával hamarabbra fogunk hozni, hogy a bölcsi ritmusát felvegye.

2023. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Reggel 7.30-8 körül ébred, pisi, öltözés, reggeli. Míg magamhoz térek néz pici mesét, aztán együtt főzünk ebédet. Mindig ott sütöm mellettem.

12 órakor ebédel, 1 körül elalszik. Általában 1 óra 20 percet alszik. Pici játék, eszik gyümölcsöt. Megyünk ki, séta vagy motorozás, játszi. 5 körül bejövünk, játék. 6-7 között vacsizik, attól függ mikor éhezik meg. Utána jön az esti pörgés. Játék, játék, játék. 8kor megy fürdeni, esti mese, és 10 körül alszik el. Reggelig alszik. Ez a téli napirend. Nyáron szinte egész nap kint vagyunk, a délelőtti főzés idejére is alig tudom bent tartani. Imád az udvaron. Télen viszont alig bírom kikönyörögni.

2023. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

6:30/7 körül ébredés

Kis kómázás, reggeli

Játék.

Tízórai (általában az érintetlen reggeli újra felszolgálva, vagy egy alma vagy valami hasonló)

További játék.

Ebéd

Alvás (30 perctől 2,5 óráig terjedő intervallumban valami, mikor milyen szerencsém van)

Játék, időjárástól függően kint a szabadban, játszótéren, vagy bent.

Uzsonna

Játék.

Vacsi

Játék. Itt már kicsit érezhető a fáradtsága, több a nyafi.

Fürdés (8 körül)

Meseolvasás, alvás (9-9:30 között általában elalszik).

2023. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
51%

9 körül kelünk

Kis játék, reggeli

11kor jön a dadus amíg elmegyek spinningre

Ebéd

13 kor hazaérek

Kis játék ( nyáron pancsi) a kertben.

Aztán közös program, nézi ahogy főzök stb.

Megjön a férjem kis játék , szeretgetés.

Aztán ismét jön a dadus, mivel heti 3-4szer kimozdulunk a férjemmel.

Vacsi

szunyóka

2023. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

7-8 között ébredés.

Reggeli rutin (szeretgetés, reggeli, fogmosás, öltözködés)

9 körül elindulunk kutyát sétáltatni.

11-re hazajövünk, akkor alszik egyet. Ha el tudok mellőle menni elkeszítem az ebédet. Ha nem akkor ébredés után keszítem az ebédet.

13 körül ebéd.

Szabad játék 15-ig. Elmegyünk kutyát sétáltatni.

Haza érünk 17-kor, megvacsiztatjuk a kutyát. Meg vacsizunk mi is. Ha nagyon fáradt esti rutin (fürdés, fogmosás, mese, alvás), ha még bírja akkor pici játék, amíg le nem fárad teljesen és aztán esti rutin.


A program néhol változhat, mert járunk olykor bevásárolni, zenés-mozgós játszós klubba. Illetve én is sportolni.

2023. jan. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

6:20-kor majdnem percre pontosan átvágtázik hozzánk, mi még akkor nem állunk készen a napra szóval kapcsolunk neki egy kis reggeli matinét.


Olyan 6:40-6:50 körül kiszállunk mi is az ágyból, kap egy kis harapnivalót, de nem teljes reggelit mert a bölcsiben van reggeli. Felöltöztetjük, megágyazunk, (mi közben felváltva lezuhanyzunk a férjemmel), kabát, sapka, cipő, kistáska, és megyünk a bölcsibe, úgy családilag mert a férjemmel ugyanarra megyünk és 8-kor kezdünk.


Mi dolgozunk, a gyerekünk pedig a bölcsiben játszik, bölcsiben ebédel, ebéd után hazahozom, itthon alszik, én addig teszek veszek.

Mire felkel, és összeszedi magát (délután kómásan ébred) már 3 múlt, felöltözünk és elmegyünk az apja elé gyalog, közben ha úgy van, megállunk a közeli játszón kicsit hintázni meg csúszdázni, de mostanság minden "túl hideg" meg "nagyon vizes". Elmegyünk együtt vásárolni, hazamegyünk, játszunk, főzök, eszünk, kis mese, fürdés, és alvás. Nem bölcsi napon délelőtt vagy játszóház vagy játszótér.

2023. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Azt mondja meg nekem valaki ,hogy mit kell azon lepontozni, hogy valaki leírja a napirendjét?! Már teljesen elmegy az ember kedve a valaszolastól...
2023. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem mind a kérdésre válaszoltunk...
2023. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen, itt van egy általános napirend, amely egy 2 éves gyerek számára megfelelő lehet:


Reggel:


6:30-8:00: Az ébredési idő változó lehet gyerekről gyerekre. Egyes gyerekek korán kelnek fel, míg mások inkább később.

8:00-9:00: Reggeli és játék idő. A gyereknek meg kell töltenie az energiáját, és készülnie kell az elkövetkező napra.


Délután:


9:00-10:30: Játék idő vagy szabad program.

10:30-11:30: Első tízórai és tanulási idő (színek, számok, állatok, betűk stb.).

11:30-12:30: Szabad program vagy kreatív idő (festés, rajzolás, formázás, stb.).

12:30-13:30: Ebéd.

13:30-14:30: Alvás, pihenés vagy csendes idő játék nélkül.


Este:


14:30-16:30: Játék idő vagy szabad program.

16:30-17:30: Második tízórai és tanulási idő.

17:30-18:30: Kreatív idő vagy szabad program.

18:30-19:30: Vacsora.

19:30-20:00: Fürdés, fogmosás és átöltözés.

20:00-20:30: Esti mese és altatás.


Fontos, hogy figyelembe vegyük, hogy minden gyerek más és különböző igényekkel rendelkezik. Ez a napirend csak egy általános irányelv, és lehet, hogy módosítani kell az egyes gyerekek igényeihez igazítva. A jó alvás és egészséges étkezés szintén kulcsfontosságúak az egészséges napi rutin kialakításához

2023. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!