Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz ki nektek egy 3-4...

Hogy néz ki nektek egy 3-4 éves gyerek napirendje most otthon?

Figyelt kérdés

2020. márc. 26. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

3 éves múlt a fiam.

Reggel 7 körül ébred, kb egy óra meg ejtozik én meg vele. 9 körül reggeli, utána megyünk a kertbe vagy az udvarra.

11-12 között mesekonyvezes ,ebéd, utána olyan 13 óráig bezárólag délutáni alváshoz készülődés

14 óra körül ébred, színezés ,feladatokat csinálunk.

Majd amikor apa hazaért , átveszi a gyerekezest én meg dolgozom.

Fel 7 körül vacsi, fel 8 körül fürdés, majd alvás.

2020. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

7:00 Ébredés

7:15 Reggeli

7:45 – 10:00 Önálló játék

10:00 – 10:30 Tízórai

10:30 – 11:30 Közös vagy önálló játék az udvaron (csak jó időben)

11:30 – 12:00 Ebéd

12:00 – 14:00 Délutáni alvás

14:00 – 15:00 Közös játék

15:00 – 15:30 Uzsonna

15:30 – 19:30 Levegőzés, közös játék, apával való játék, vacsora

19:30 Fürdetés (illetve esti rituálé)

20:00 Esti mese olvasás, elalvás előtti lecsendesedés, lefektetés

2020. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint eddig hétvégén, bár némileg alkalmazkodnia kell a mi munkánkhoz. (Nekünk pedig hozzá és egymáshoz.)

7-8 között kelünk. Én távoktatok, reggeli után egy órát muszáj ezzel foglalkoznom, utána együtt vagyunk. Nem mondom, hogy játszunk, mert főzök is, mosok is, stb, amit éppen kell. De ő szeret ezekben segíteni. Igyekszem azért, hogy játsszak is vele. Délben ebédelünk, utána ő alszik, én megint dolgozom úgy 2 órát. A délutánt együtt töltjük, ilyenkor igyekszem tényleg valami jót csinálni családilag. 7-kor vacsizunk. Este 8 után fürdés, mese, és lefekszik, ilyenkor én online szoktam lenni kb 9-ig, mert a kamasz tanulóim ekkor aktívak, és általában szeretnek beszélgetni kötetlenül. (Ez most nekik nagyon kell.)

Eddig jól megy minden, sokat kreatívkodunk, sütünk, társasozunk, vagy kirándulunk valami elhagyatott helyen. Viszonylag hosszan eljátszik egyedül is, bár ő már 4 és fél éves.

2020. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!