Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a jó döntés?

Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés
4 éves fiamnak hanyag a tartása, mert hypoton az izomzata. De amúgy tök egészséges. Idegrendszeri éretlenség miatt kerültünk a pszichiáterhez, aki egyben neurológus is. Ő koponya MR-t szeretne neki csináltatni, hogy kizárjunk minden fejlődési rendellenességet. Mivel kicsi, ezt altatásban kellene. Én egészségügyi dolgozó vagyok, nem igazán szeretném ennek kitenni. Mert járunk tsmt tornára csoportban, otthon is van tréning. Úgy gondolom, ez erre is jó lesz.
2023. jan. 28. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!pont te vagy a legközelebb a "tűzhöz" hogy megérdeklődd milenne neki a legjobb.

Én se tudnám amug hogy legyen vagy ne de ha ezzel tutira kiderül akkor átgondolnám

2023. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Én hallgatnék az orvosra. Ha valami olyan van kezelni kell.
2023. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hanyag tartás miatt MR?! Ha amúgy tok normálisan fejlődött eddig, értelmileg is? Ez nekem fura.



Ráadásul aki alkatilag hypoton az sohasem fogja kinőni meg felnőttként sem. Gyógytorna lehet ilyen esetben szükséges szerintem, de tényleg csak akkor ha egyébként ezen kívül minden másban jól fejlődött. De egy sima hanyagtartas miatt MR vizsgálat szerintem nem lenne indokolt. De persze nem vagyok orvos. Nyilván ő a szakértő. De azért rákérdeznek alaposan hogy ennek mégis mi alapja van. Sok gyerek van aki ilyen olyan okból hanyagul tartja magát.

2023. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Egyik szavad üti a másikat.

Tudod ki az "egészséges"? Akinek a hipotónia még idegrendszeri éretlenséget se okoz.

A hipotónia lehet alkati és valamilyen egyéb fejlődési rendellenesség kísérő tünete, valamint a mértéke se mindegy. MRI-vel nem lehet kizárni mindent, ahhoz genetikai panel is kell.

DE az MRI kva drága képalkotó diagnosztika, tudhatnád.

Nem kérnek makkegészséges gyerekeknek.

Valami oka csak van, amiért ezt elvenné az orvos másoktól és a te gyerekednek kérné.

2023. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!