Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan helyes 9-10 évest...

Hogyan helyes 9-10 évest táplálni ha otthon van, azaz nincs a napban sulimenza?

Figyelt kérdés

Hétvégente vagy szünetekben.

Kezd furdalni engem a lelkiismeret, hogy nem nagy a repertoárom, olyanokat főzök pl hogy paprikás krumpli, borsópörkölt, mákostészta, tejbegríz, májpörkölt rizzsel, párolt csirkemell rizottóval, spagetti, bundáskenyér, fokhagymás piritós, spenot, brokkoli főzelék, túrógombóc, ritkán tükörtojás.

Reggelikre pl pulyka vagy csirkemell felvágott van fehérkenyérrel paprikával. Gyümölcsökből amiket eszik pl alma banán mandarin.


Túl egyszerű az egész.

Megvan ezekkel egyáltalán a szükséges tápanyagszintje? Fizikailag gyenge, nem bír 5 fekvőtámaszt megcsinálni, futásban lekörözik. Ennyi idősen tudnia kéne 5 fekvőtámaszt erőlködés nyögés karremegés nélkül?

Alkatilag szép erős helyes. BMI megfelelő tápláltságot mutat.

Szeretnék kérni pár tápanyagdús ételre ötletet.



2023. jan. 29. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Most a kaja és a fekvőtámaszok szama hogy jön össze?!
2023. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A fizikai gyengeséget okozhatja a megfelelotlen ENERGIASZEGÉNY táplaltság.

Sokszor csak tésztás dolgokat főzök szinte, az meg csak szenhidrát csak. A tejbegrízben sincs semmi tápanyag. Szerintem kihat az erőnlétre állokepességre a taplálkozás is.

A gyúrósak pl valamiert tizst esznek hallal és nyomják befelé a fehérjéket. Ezekhez en nem értek hogy mihez mi kell.


Sima gyerekerőnléthez kérek taplálkozási javaslatokat.

2023. jan. 29. 17:34
 3/21 A kérdező kommentje:
Jav rizst
2023. jan. 29. 17:35
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

A gyerek nem gyúr.

Ennyi idős korban a szénhidrát sokkal fontosabb számára, mint a fehérje. Az agyának ugyanis az kell, a leggyorsabban feldolgozható makrotápanyag.

Ne akard diétáztatni felnőtt elvek szerint!

2023. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A fiatalabb mindenevő unokatesoja kicsi kora óta le tudja gyűrni.

Nem dietáztatni akarom hanem mik a tapanyagdús ételek, arra kérek tiopeket. Mert a mákosteszta és tarsai nem az.

2023. jan. 29. 17:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Mellesleg a szénhidrát hol a leggyorsabban feldolgozható tápanyag? Az a leglassabban feldolgozható.
2023. jan. 29. 17:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre írom azt, hogy én valtozatosan főzök. A fiam egy puding. A lányom meg 1 kézzel arrebteszi a nála nehezebb fiamat.

Magyarán nem a kaján múlik. Ugyan azt eszik. Ez alkat, mozgás, "gyúrás" meg még 1000 dolog függvénye.


Ha pl a gyereked egész nap a telefont nyomja, unokatesó meg eljár heti 2 fociedzésre pl, ne is csodálkozz.


Ez nem a kaján múlik (csak)

2023. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nyilván aki eljáreljár futni jobban fut mint aki nem.

én tápláltság miatt vagxok most itt mert furdal a lelkiismeret a borsópörkölt miatt, hogy nem így kéne kialakitanom a gyerekem étkezési szokásait amit aztán majd lehet visz magával egy életen is át.

egészségtudatos táplálkozásban meg analfabéta vagyok, de legalább kérdezek.

fene se tudja a koriákat is hogyan kell számolni.

még a babahozzátáplálási könyvekben le volt írva hány gramm állati fehérje kell x tömegű babának hány gramm növényi, meg rengeteg bébiétel is van őz nyúlhússal is, amit itt nem is kapni sehol. bezzeg a sertés vöröshús meg a csapbol is folyik. ami ha jól tudom egészségtelen. és azt esszük mégis, mert az van a bboltban.

de 9 évesnek vannak egyáltalán táplálási tanácsadó dolgok?

vagy anyukák hogyan étkeztetnek normálisan?

2023. jan. 29. 18:03
 9/21 A kérdező kommentje:
Jav kalóriákat
2023. jan. 29. 18:04
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem, ez nem megfelelő és nem önmagában a szénhidrát a gond, hanem az, hogy tápanyagszegény, nem jut be a gyerek szervezetébe a kellő vitamin (megjegyzem, a szétfőtt, ócska menzás kajákkal sem).


Főzzél változatosabban, legyenek hüvelyesek, rendszeresen bab, lencse, borsófélék, mindennap zöldség-gyümölcs, brokkoli, uborka, salátafélék.


Nekem tök fura, hogy lehet ilyen egyhangúan enni.

2023. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!