Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az tényleg úgy van, hogy a...

Az tényleg úgy van, hogy a gyerek átok, és semmi pozitív dolog nincs a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Nincsen gyerekem, tehát még semmit sem tapasztaltam belőle, de egy ilyen kommentet olvastam Fb-on, ahol a gyermekvállalásról volt szó.

Akármilyen nehéz is és nagy felelősséggel jár, azért biztos hogy van pozitív oldala az egésznek. :)


2023. jan. 29. 18:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
41%

Már kihalt volna az emberiség, ha átok lenne. :) Hogy nehéz-e? Igen, néha nagyon! De lelki értelemben véve nem tudok elképzelni semmi olyat az életemben, ami náluk boldogabbá, teljesebbé tenne.

Jó munkahelyem van. A karrieremre nem panaszkodhatok, a férjemére sem. Tudom milyen utazni, hobbizni, bármikor bárhova elmenni függetlenül attól, hogy máshoz kellene alkalmazkodnunk. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem hiányzik olykor ez a függetlenség, de a gyerekeim a legnagyobb értékeim mindenféle értelemben. Áldozatokkal jár, de sosem adnám semmiért az életünket!

2023. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Igen, akkora átok, hogy 4 év múlva szültem egy másikat is, mert nem volt elég az átokból.😂
2023. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
12 :)
2023. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha csak átok lenne, akkor csak az ikreseknek lenne egynél több.

Erre nem gondoltál? :)

Igen, olykor baromi nagy átok, kínlódás, fáradtság. Máskor meg nagyon jó.

2023. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%
Anyád mit mond?
2023. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

14

Ez nem igaz, én azért szülök például másodikat, mert azt remélem, hogy így könnyebb lesz velük, lefoglalják egymást, és nyugtom lesz végre, ha nem is 1-2 éven belül, de utána. Egyébként marhára semmi kedvem sincs az egészhez. Engem is lehet lepontozni a momzilláknak :)

2023. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

16.

Nem pontozzák le, de gondolom a férjed nem az eszedért szeret.

2023. jan. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, inkább nagyrészt csak a gyerekteleknek állítják ezt. 15-ös nem anyukambol kiindulva írtam ezt, megnyugodhatsz :))
2023. jan. 30. 07:54
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

16, ezért a legnagyobb hülyeség szülnöd másodikat. Ezerszer könnyebb egy gyerekkel, mint kettővel.

Miért? Mert 10 perc "jól elszórakoztatják egymást" időre esik legalább ugyaennyi, amikor a hajadat téped, mert ölik egymást

2023. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11%
A gyerekgyűlölőknél senki nem vágyik jobban gyerekre,társra és a nőket/házasokat megillető társadalmi megbecsülésre. Természetesen ahogy megadatik hozzá a megfelelő társ és egészségügyileg sincs akadálya,érkezik a gyerek is,de addig teliokádják a netet a komplexusos hülyeségeikkel. Nem kell őket komolyan venni,toporzékoló gyerekek felnőtt bőrben, hagyjuk rá őket a saját szüleikre.
2023. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!