Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire aggódtok ilyeneken?

Mennyire aggódtok ilyeneken?

Figyelt kérdés

Főleg a téli időszakra gondolok. Nos, lányom nem a legaktívabb gyerek a világon. 3 éves lesz, órákig el tud játszani ülve, nyugodt gyereknek mondható, csak akkor fut ha hirtelen eszébe jut valami. Így télen csak az oviban vannak kint az udvaron minden nap (ott nem tudom mit csinálnak), de délután őszintén már nekem sincs kedvem kimenni fagyoskodni. Ha 1-2 hét múlva bejönnek a tíz fokok, és tovább világos lesz, tuti megyünk ki minden nap.


Az a baj hogy így kb semmit nem mozog, idebent nyugisan játszunk egész nap, oviban azért gondolom délelőtt többet mozognak, de ott is főleg csak játszanak. Ti szoktatok ilyeneken agyalni, hogy kéne valahogy 'gyúrni' a gyereknek? Főleg olyan gyerekeknél, akik ilyen nagyon nyugisak.


Ha ki akarom vinni az udvarra ebben az időben, visít, én meg nem akarok ezen is veszekedni vele...


2023. febr. 7. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Délelőtt kint vannak az oviban, én nem viszem ki ezen felül téli időben. Ha nincs ovi és fagy, akkor viszem játszóházba a mozgás miatt. Ennél többet nem foglalkozok ezzel, szép időben más, akkor én is kint akarok lenni.
2023. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudod, mi a program az oviban?

És őt hiába kérdezed erről?

Nekünk volt naponta 2x torna, egyszer körjáték, és kint is mászókáztunk, stb.

Meg van olyan ovi, ahol viszik őket múzeumba, úszni, kirándulni, korcsolyázni, strandra, stb.

2023. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De kérdezem, de vagy nem mond semmit, vagy kitalál lehetetlen történeteket 😁 nagy a fantáziája...
2023. febr. 7. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az oviból is haza kell jönni mi azt megtoldjuk 1 órával, sétál, hintázik, ha nincs jég biciklizik. Nálunk az oviba keveset mennek ki, és az is 20-30 perc.
2023. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem a problémát. Nem minden gyerek élvezi a kinti játékot meg a rohangálást
2023. febr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom még nem ovis de kifejezetten utál kint lenni a hidegbe. Fázik az arca vagy a keze és ordít. Így mondjon bárki bármit mi ilyen időben nem megyünk ki.
2023. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen hidegek vannak, nem kell erőltetni a kint létet. Valószínűleg ő sem érezné jól magát. Pár napig nem megy ki, semmi baja nem lesz. Ha kicsit enyhül, már lehet jobban sétálni, játszani, ha ő is akarja. Elég az az idő, míg hazaér az oviból. Mi legalábbis így vagyunk.
2023. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálom azt, hogy messzebb állok az autóval (másik településről járunk oviba), és ebéd után még sétálunk/bicózunk egyet, mert úgyis csak 2 körül szokott elaludni. :)
2023. febr. 8. 08:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves, nálunk sem a rohangálás az erőssége. Szoktam rajta gondolkodni hogy kellene "erősíteni", mert idebent remekül elvan, de ha kimegyünk akkor 10 percet biciklizik, rollerezik, utána tolhatom én, mert "úgy elfáradt" vagy valami mindig van ami miatt haza akar jönni. Sétálni max 5-10 percet szokott. Nyáron bezzeg ha fagyiért kell sétalni, vagy a játszótérre akkor az remekül megy. Szerintem ilyenkor unja magát kint. Hideg van, nem lehet homokozni, sarazni, üres a jatszótér, nincs kivel játszani.

Ovodában is inkább maszkálgat az udvaron, overalban pláne nem szeret rohangálni. Vagy kimennek, vagy nem, mostanában inkább nem. Én sem viszem ki ovi után, csak hétvégén ilyen időben. Majd ha jó idő lesz, akkor.

2023. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a pocsoja a menő amíg nincs befagyva abba ugrál, követ dobál bele, biciklivel kavar benne.

Ezért nekünk mindig vízáló cuccba kell menni kifele. A fiamat meg a homokozás hagyja hidegen, a hintából meg nem lehet kirobbantani, alig várom hogy végre lökni tudja magát.

2023. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!