Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek mit "kell" tudnia?

2 éves gyerek mit "kell" tudnia?

Figyelt kérdés
azt hiszem kicsit nagyok az elvárásaim az én 2 évesemmel, aki mellesleg nappal már szobatiszta, mondatokban beszél, egyedül étkezik, futóbiciklivel közlekedik (bár elég lassan lépeget vele, de érzi a lényegét és élvezi) stb. ennek ellenére nagyon fel tudom magam húzni, amikor számomra nagyon evidens dolgokra nem tud válaszolni (pl. almafán milyen gyümölcs terem) tudom, bennem van a hiba, talán sokat követelek, de az átlagot nézve, milyen szinten vannak a 2 évesek mozgás, beszéd és egyéb tekintetben? (inkább a tapasztalatok érdekelnek, nem a kőbe vésett szakirodalom) köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 5. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Megprobálk válaszolni :) 2évesemnek csak éjjel van pelusa.Rengeteget beszél,mondatokban.A kis tricikliét hajtja pedállal,és a kisautoját is ami szinén pedálos.De még mindig a kismotorját szereti legjobban.3ig számol.Kb 5szint felismer megkülömböztet.Az össze rokon,családtag nevét tudja.Azt meg hogy az almafán milyen gyümölcs van még nem kérdeztem töle :) De ez olyan dolog hogy azt tudja amire megtanitod.Csak vigyázz ne terheld szegény tul.Sok nekik még ez a nagy világ.Ráér még az almával is. üdv
2010. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém 2,5 éves. Örökmozgó, jön, megy szalad. Motorozás bizajozás kb. 5 méter erejéig, inkább szalad a labda után. Kicsit csapongó...

Mondatokban beszél, elég gazdag a szókincse. Az emlékezete (vizuális) nagyon jó, mindent megfigyel, és hetekkel később is visszaemlékezik, hogy pl. egy-egy séta alkalmával mit látott.

Nagyon sok mondókát, gyerekdalt ismer, egyedül is elmondja.

Nemrég óta vetkőzik egyedül. Még nem szobatiszta, kaki többnyire bilibe, de olyankor is én veszem észre, hogy készülődik, ő nem szól:(

Az önálló evéssel vagyunk bajban, nehezen szánja rá magát, akkor is többynire kézzel pakolja az ennivalót a kanálra. Mint egy kismalac...


Amit példának írtál (almafás) én is feltettem már vagy valami hasonlót és nem tudott rá értelmesen válaszolni. Az ok-okozati összefüggés felismerése óvodás korban fog nagyot fejlődni.

2010. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éves fiam, egyáltalán nem szobatiszta, 5 szót mond.

Tényleg nagyok az elvárásaid, mert egy ekkora gyermeknek nem kell összefüggéseket értenie (almafán alma terem). Pedig foglalkozom a kisfiammal, van egy bátyja is, akitől sokat tanulhatna.

Egyszer olvastam egy pszichológus könyvét, hogy mit kell tudnia egy 2-3 évesnek, akkor a fiam épp megfelelt az igényeknek.

Felismeri a testrészeit, családtagokat, szavakat mond, mozgása stabil, futni, mászni tud.

2010. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát megmondom őszintén nem szívesen lennék a gyereked helyében...

A két évesed szerintem így is többet tud mint a nagy átlag.

Az enyém 4-5 szó első két betújét mondja, állathangokat utánoz, számol ötig a maga nyelvén, két színt ismer fel, családtagokat felismeri de nem nevezi nevén. És még mindig motorozni szeret a legjobban.

2010. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egyáltalán nem szobatiszta, se nappal se éjjel.

Utolsó voltam.

2010. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem te beteg vagy, kedves kèrdezö....szegèny kisgyerek. Biztos szaladt màr 10 hósan ès màr akkor beszèlgettetek....oviba ne vidd, iratsd rögtön iskolàba, mert ilyen elvàràsokat csak az iskola fog tudni teljesiteni.....
2010. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nagyok az elvárásaid, el...szod a gyerek gyerekkorát...

Lányom a 2 éves státuszon egyedül a páros lábbal ugrálást nem tudta még.

És örülj neki , hogy ennyit is tud! sokan még nem is beszélnek ilyenkor...

2010. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ki tudok akadni (pedig nem kellene) az ilyen szülőkön... a te gyereked lesz az élő iskolapéldája a teljesitménykényszeres, szorongó, önbizalomhiányos felnőttnek.

De az én gyerekem még a tiednél is többet tud, bi-bi-bi, már felismeri a betűket, meg kirakja a 48 db-os kirakót, meg kivülről tudja az Ezeregyéjszaka meséit. De nem értem, miért nem tudja megjegyezni a mesék helyes sorrendjét.

Bocs, kikivánkozott, kicsit úgy érzem, dicsekedsz is a kérdéseddel. Nyilván te is tisztában vagy vele, hogy sokat tud a gyereked.

Az enyém csak ruhástól hajlandó ráülni a bilire, most kezdi egyre jobban utánozni a szavakat, néhány nevet tud a rokonságból, a mondatszerkeztése annyi, hogy Apa nincs (vagy épp más). Futóbiciklire nem ültettem, a tricikli nem érdekli. Viszont boldog, kiegyensúlyozott gyerek, imád játszani, futni, csúzdázni, bukfencezni, magasra mászni, mesét hallgatni, nekem segiteni.

Ne csináld ezt a gyerekeddel, kérlek! Hadd legyen boldog, felhőtlen gyerekkora, ne azt érezze folyton, hogy ő "kevés". Mert tuti, érzi, hogy nem vagy vele megelégedve, hogy ilyen "evidens" dolgot nem tud, mint az alma-almafa kapcsolat...

2010. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Te normális vagy? Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van!
2010. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, valóban nem irigylem a gyermeked....téged meg később ha mindenféle problémák lesznek vele...
2010. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!