Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól vennél...

Hány éves kortól vennél kisállatot pl. hörcsögöt, egeret a gyerekednek és miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen rövid életű állatpt sose vennék neki.
2023. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Soha

Majd vesz maganak felnotkent

2023. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Hat... Gyerekfuggo... En pl szegyen szemre meg 12 evesen sem lattam el a nyuszijaimat. Mindig balhe volt a ketrec takaritas...


Viszont a kutyamat imadtam es jol ellattam 14 evesen mar.


A hugom 7 evesen kapott horcsogot es szuperul ellatta

2023. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

En egy darabig biztos nem veszek, mert van egy benti kutyank es egy macskank mar, nem kockaztatnam meg mellettuk...:)


Viszont anno en 12 eves koromban kaptam a szuleimtol egy horcsogot, illetve ket tengerimalacot. Gondjukat viseltem, en nagyon becsuletes gyerek voltam, betartottam, amit igertem. A malackak egesz sokaig eltek, a horcsog meg ugye 2 evig.


Egyebkent a 4 eves kisfiam is tok jol gondoskodik az allatokrol. O eteti oket, ad nekik vizet, nagyon lelkes, amikor menni kell a kutyussal setalni, pedig naponta megyunk es rossz idoben is, de mindig jonni akar.

Segit a fesulesben, furdetesben (kutya), szoval tenyleg mindenben. Pedig egyebkent mi nem eroltettuk, mert az allatok mar hamarabb megvoltak, mint o, szoval nem o kapta oket ugymond.


Ra pl siman rabiznek mar akar 2-3 ev mulva is valami kisallatot, amirol csak o gondoskodik, szoval gyerekfuggo nagyon. De ez most talan par ev mulva meg nem lesz aktualis. Nem szeretnek veletlenul valamifele verfurdot, mert a tacskonk is nagyon vadaszos, ugrik minden kisebb bogarra, egerre, meg hat a macska is...:D

2023. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Gyereknek csak úgy nem, semmilyen korban sem. Max, ha én is akarok.
2023. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen picurka állatot nem vennék, legalább egy tenyérnyi legyen már az az állat. . Gyereknek még csak úgy, ha én is szeretném, és szívesen gondoznám ha a gyerek "megunja". Ezen kívül mielőtt megszereznénk az állatot/állatokat a gyereknek el kellene olvasnia (és visszamondta is) hogy mik az állat jólétének feltételei, mit lehet/tilos/milyen igényei vannak, nézzen utána hol van hozzáértő állatorvos, mennyibe kerül a tartása. Szóval úgy 10 év felett, ha ezeket megugorja.
2023. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Én semmikor nem vennék állatot a gyereknek. Max macskát hoznék neki, de úgy, hogy én is szeretnék, tehát ha nem akarja mégsem az ellátását végezni, nekem nem jelent gondot. Azt is 10 felett.

Én 10 elmúltam, mikor lehetett macskánk. Első pillanattól az utolsóig elláttam.

Ismerősöm meg már a 2. Kisállatot vette az 5 éves gyereknek, mert az elsőt megunta... Nem gondolom követendő példának.

2023. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kutya van nálunk. Lányom 8. szülinapjára kapott egy agámát. De én is akartam.

Csak gyerenek nem jó állatot venni.

Én 10 évesen kaptam egy kutyát, 16 évig volt velem, költözött is velem mindenhova.

2023. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

3.szülinapjára kapott kutyát. Volt egy tacsink, aki a gyerek elött került hozzánk, együtt nőttek fel addig. Megmérgezték. Fiam hetekig siratta, kapott egy másik ugyan olyan tacsit.

Most 4 éves, 1 honapja kapott egy teknőst.

2023. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy háziállatot nem a gyereknek veszed, hanem magadnak. Ha kicsi még, akkor max 3 napig lesz érdekes, meg nyilván gondozni nem tudja, ez a te feladatod. Ha nagyobb, akkor más jobban le fogja kötni, a kamaszok nem egy hörcsögre fognak koncentrálni. Szintén rád marad. Aztán elmegy egyetemre, albérletbe, elköltözik, nem viheti magával, szinten rad marad.


Tehát még egyszer, nem a gyereknek veszed, hanem magadnak. Olyan állatot válassz, amit te szeretnél. Ha szeretnél egyáltalán. De csak a gyerek kedvéert semmilyet.

2023. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!