Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól vennél...

Hány éves kortól vennél kisállatot pl. hörcsögöt, egeret a gyerekednek és miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 23. 19:24
1 2
 11/16 Derjaderja ***** válasza:
64%

Akkortól a saját fizetésből megveszi és maga gondoskodik róla. Az állat nem játék, gyereknek az én elkèpzelesem szerint nem lehet állata.


A családnak szívesen vennék pl tengerimalacot, amikor már legalább önállóan öltöznek a gyerekek, és pici időm felszabadulna a malacka.


Akváriumi állatot, madarat nem engedek be q házba. Nekem volt madarak, se anyám se én nem bírtuk nézni bezárva őket, 2 kis pintyünk szabadon repkedett, de hát anyám ilyen jóarc volt hogy eltűrte a kakit, nàlunk q párom sokkot kapna ha a házába kakilna vmi allat, de őszintén így utólag engem is undorít.


Meg azért legyenek elég érettek, hogy ne ártsanak neki, akár akaratlanul.

2023. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Azt akartam írni, amit tízes. Az állatot magadnak veszed. Csak akkor és olyat vegyél, ami neked nem teher.

Ilyen emberek meg, mint kilences, hogy negyedik szülinapra teknőst vesz, rettentő felelőtlenek. A teknős pont az az állat, ami ezer okból nem való gyereknek.

2023. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem senki nem gondolja, hogy a haziallatot csak es kizarolag a gyereknek veszi, nem kell itt hulyenek nezni a szuloket.


Nyilvanvaloan mindig a felnottnel van a fo felelosseg es a penz is, ugye, ami elengedhetetlen az allattartashoz. Az is mindig benne van a pakliban, hogy az allat a szulore marad, mert a gyerek megunja, vagy ha tini es koleszba megy, nem viszi, nem viheti.

Ez szerintem alap es nem kell szazszor kiemelni 😂

2023. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%
Soha nem a gyereknek kell háziállatot venni. A szülő csak akkor vállaljon állatot ha ő is akarja. Az Együtt a Kisállatokért Alapítvány egyik önkéntese vagyok. Mi többek között hörcsögöket és egereket is mentünk. Rengeteg az olyan megunt és leadott állat akit a szülő a gyereknek vesz meggondolatlanul aztán csodálkozik hogy a gyerek nem gondozza. Ebben a szülőnek kellene példát mutatnia. Legyetek felelős állattartók! Csak alapos megfontolás után vegyetek magatokhoz állatot.
2023. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

7 éves fiam nagyon szeretne egy tacskót. Megmondtam neki egyedül úgy se viheti sétálni, én meg nem szeretnék még munka és szokásos otthoni feladok mellett kutyát is sétáltatni. Szóval nem lesz tacsink. Nem örül neki de ez van. Nem tudom később mit hoz az élet, de én jelenleg úgy gondolom egy tininek sem vennék, akkor úgy is minden más fontosabb.


Persze, ha a szülő szeretne háziállatot, az teljesen más. :) de akkor magának veszi, nem a gyereknek.

2023. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%
Soha. Az állattartás arról szól,hogy veszel egy lényt,ami hihetetlen mennyiségű szart/húgyot/szőrt/szagot produkál a lakásodba, és próbálod ettől megtisztítani a lakást,persze sikertelenül. Úgyhogy a saját lakásából majd csinálhat ólat,itt emberek laknak.
2023. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!