Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek esetében az...

2 éves gyerek esetében az altatás hogyan történik?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy,hogy fürdés utána kap a korának megfelelő tápszerből ,a kiságyba issza,betakarom,megvárom míg megissza ha megitta elveszem az uveget tole es otthagyom a szobába

Gyönyörűen elaltatja magát max 5 perc alatt


Hogyan altatja magát?

Hümmög es közbe ringatja magát.


2023. febr. 24. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

(Fogmosás?)


Fürdés után megkapja a cumit, felvesszük a pizsit, tipegő hálózsákot, közös fogmosás. Kiválasztja, hogy mit meséljünk neki. Elolvasom, utána lámpaoltás. Bekapcsolom a hideg párásítót. Elmesélem még, hogy mi történt vele aznap. Elmondom, hogy szeretem/szeretjük, mennyire szerethető és jó, hogy van. Ha kéri, akkor simizem kicsit, és mikor elaludt, kijövök. Ez kb 10 perc a lámpaoltástól számítva, történetmeséléssel együtt.

2023. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Mi a kérdés? Mert én úgy látom, nagyon ügyesen megválaszoltad magadnak :D


Ha az érdekel, másnál hogy működik, hát nálunk így: fürdés, meseolvasás, lámpaoltás, jó éjt puszi (kötelező elem <3 ő is ad nekem, megzabálom), majd énekelek neki és simogatom a hátát/fogom a kezét míg elalszik. Alap esetben nem több az egész procedúra 1 óránál (fürdés kezdetétől számítva, és azért a kádban is eljátszik egy jó 20-30 percet simán).

2023. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam h meg ettolis jobban bele kell h menjek a reszletekbe

Mi a fogat furdes kozbe mossuk amikor ul a kadba.

2023. febr. 24. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Fürdés után fogmosás és félsüldökés. Meseolvasás, jóéjtpuszi természetesen és alvás.
2023. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés, pelenka-pizsi, vízivás, aztán halk rádióra 5 percet ringatja az apukája és beteszi az ágyba. Akkor már majdnem alszik.
2023. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Melléfekszem, amíg elalszik (5-20 perc)
2023. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanúgy, mint ahogy leírtad. Annyi különbséggel, hogy már nem tápszert adok neki, hanem langyos tejet, és nem veszem el tőle, ha megitta, leteszi maga mellé vagy kidobja az ágyból.🤣 Ő is fürdés közben mos fogat. Általában rögtön utána el is alszik, de vmikor még beszél magában egy kicsit.
2023. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem ér a fogmosásotok ha utána egész éjjel a tápszeres lében úsznak a fogai.


Nálunk fürdés, pizsi, fogmosás, esti mese, és mellette fekszem míg el nem alszik.

2023. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Vacsora, fürdès, utána krèmezkedès, öltözès, megissza a tejitalt, majd lecsendesedünk, bemegyünk a hálòszobába, meseolvasás, közben megmossa a fogát, majd èn is átsikálom neki kicsit :D Ha nagyon nyűgi, s már nincs kedve a könyvhöz sem, felszoktam venni magamra, ènekelek halkan, majd lámpaoltás, jòèjtpuszi,betakarom, mellette maradok, mìg elalszik. Ha szerencsèm van, hamar megtörtènik. Ha èpp találgatòs kedvèben van, felül, hogy apa? Vagy kimegy apáèrt, s èn kikullogok bánatosan.. ;D
2023. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
(De a fogmosás után még megissza a tápszert. Ezért kérdeztem. De ezek szerint ez nem triviális mindenkinek. Attól, hogy nem darabos, még pont hogy lenullázza a fogmosást.)
2023. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!