Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire elfogadott, hogy a 7...

Mennyire elfogadott, hogy a 7 éves gyerek nem eszik gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve nem szereti a gyümölcsöt és nem is eszik.

2023. febr. 27. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most erre mit lehet mondani? Ha (nyers) zöldséget eszik, akkor nagy gond nincs.
2023. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Hozzátápláláskor sem fogadta el? Pl alma püré, később darabosan sem, hogy ő majszolhassa? Banán, cseresznye, meggy, tényleg semmi? De ha eddig sem ette, akkor nagyon már nem tudsz mit tenni szerintem. Súlya, vérképe rendben, immunrendszere?
2023. febr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Nekem elfogadhatatlan lenne.


És mit eszik meg?

Nehogy azt mondd, hogy csokit, cukrot, sült krumplit, hamburgert!

2023. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Hát majdnem 50 vagyok, én sem eszem gyümölcsöt. Gyerekként sem szerettem, sőt, anyám se. Semmi baj nincs vele, zöldségbol is elég vitamint lehet bevinni
2023. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Alma palacsinta? (Reszelt almából) répa-keksz golyók? Gyümölcsös süti, pl muffin? Turmix? Gyümölcspép? Frissen facsart gyümölcs? Banánt sem eszi? Semmit?

Nem találkoztam még olyan gyerekkel, aki minimum 1 gyümölcsöt ne enne meg így, vagy úgy. Én úgy gondolom, az egészséges táplálkozás részeként azért benne kellene lennie az étrendben.

2es válaszoló kérdései jogosak, befolyásolja az egészségét ez, vagy ellensúlyozva van a vitaminbevitel?

2023. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Nehéz elképzelni. Egyáltalán semmilyen gyümölcs nem jöhet szóba? Annyiféle gyümölcs van, ízre, állagra stb is különbözőek.
2023. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez fura, mert a legtöbb gyümölcs édes, elég kevés ember nem szereti.

Az én fiam is elég válogatós. Alma, körte, banán, mást nem eszik meg, de ezekből azért minden nap adok neki.

Zöldséget eszik?

2023. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

A férjem és anyósom sem szerették a gyümölcsöket, 1-1 kivétellel.


Közben kiderült, hogy amúgy a férjem mellettem megszerette őket, most, hogy nem túlérett gyümölcsöt kap, nem tudom milyet ehetett előtte.


Esetleg próbáld meg nyáron, akkor finomabbak vannak. Télen én pl. nem tudom megenni a paradicsomokat, mert mind föld ízű.

2023. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

És ha én azt mondom, hogy elfogadhatatlan, akkor lenyomod a torkán?

Az öcsém is ilyen volt. Babaként még megette, de legkésőbb 1-2 éves korától nem. Nyers zöldséget sem. Felnőtt így is, kamaszkorában élsportoló volt, országos bajnok évekig az idősebbek között is. Már a 30-as éveiben van, szerintem zöldséget már eszik, de gyümölcsöt azóta sem.

A szüleime lég sokat pörögtek ezen annak idején, de nem tudtak vele mit kezdeni.

2023. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
A főnököm lánya allergiás a fruktózra. Hát most mit csináljon?! Eszik olyat amit lehet illetve kap vitamin pótlókat stb
2023. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!